ТОП НОВИНИ ТА КОМЕНТАРІ

09.10.2006 | США закликають ООН зупинити Північну Корею
За матеріалами - Lenta.ru, Газета.Ru, NEWSru.com

Північнокорейські ядерні випробування, якщо такі справді були, є провокаційним актом і вимагають негайного втручання Ради Безпеки ООН. З такою заявою виступив прес-секретар Білого дому Тоні Сноу.


 


"Розвідки США і Південної Кореї зареєстрували якесь сейсмічне явище в районі передбачуваного ядерного полігону в КНДР. Пхеньян наполягає на тому, що провів успішні ядерні випробування, що є очевидним провокаційним актом, спрямованим проти волі світового співтовариства. Ми очікуємо, що Рада Безпеки почне негайні дії як відповідь на ці ні чим не спровоковані дії", - сказав Сноу.


За його твердженнями, США пильно стежать за розвитком подій і підтверджують взяті на себе раніше зобов’язання з захисту своїх союзників у регіоні.


Геологічна служба США зафіксувала о 10,35 за північнокорейським часом землетрус силою  4,2 балів в одному з районів КНДР. Представники міністерства оборони США поки не підтверджують, що мова йде саме про ядерний вибух.


У той же час, їхні колеги з Південної Кореї впевнені, що мова йде саме про випробування ядерного пристрою. За даними міністерства оборони Південної Кореї, вибух було вчинено у районі Хвадері, недалеко від міста Кільчжу на північному сході КНДР. Цієї ж точки зору дотримуються і російські військові.


Фінляндія як країна-голова Євросоюзу засудила ядерні випробування в КНДР. Дії Пхеньяну є "неприйнятними", і ЄС працює в тісному контакті з міжнародним співтовариством для пошуку "рішучої відповіді на цей провокаційний акт", говориться в заяві фінського МЗС.


Проведені ядерні випробування, зазначається в заяві, порушують положення міжнародних документів, а також "ставлять під загрозу стабільність в регіоні і несуть суттєву небезпеку миру і безпеку на планеті".


У зв’язку з цим Фінляндія закликає КНДР "утриматися від яких-небудь подальших випробувань ядерних пристроїв, відкрито відмовитися від ядерної зброї". Пхеньян повинен "негайно і без будь-яких умов повернутися за стіл переговорів з "шісткою", позбутися від ядерної зброї і наявних програм у цій галузі", підкреслюється в заяві МЗС.


  
 
У Сеулі проходять акції протесту проти ядерних випробувань КНДР (Reuters)
 
 
Росія вимагає від Північної Кореї негайного повернення в режим Договору про нерозповсюдження ядерної зброї (ДНЯЗ). "З цих позицій будемо виступати й у Раді Безпеки ООН", - говориться в заяві офіційного представника МЗС Росії Михайла Каминіна.


"МЗС Росії закликає усі втягнуті в цю непросту ситуацію держави виявляти стриманість і витримку. Ми проводимо скурпульозний аналіз ситуації і тісні консультації з усіма зацікавленими країнами", - додав дипломат. У заяві підкреслюється, що Пхеньян зневажила "одностайною волею міжнародного співтовариства, зацікавленого в без’ядерному статусі Корейського півострова".


У понеділок Центральне телеграфне агентство Кореї (ЦТАК) повідомило, що КНДР провела успішне підземне ядерне випробування. "Ядерне випробування було проведено на 100% завдяки нашій мудрості і технологіям", - говориться в заяві ЦТАК.


ЦТАК підкреслює, що в результаті ядерного випробування "витоку радіоактивності не відбулося". Ядерне випробування було здійснено науково-дослідними колами Північної Кореї і спрямований на підвищення рівня безпеки і стабільності на Корейському півострові й у регіоні, говориться в повідомленні.


 



USERS COMMENTS

Ваше ім'я
Ваша поштова скринька
Заголовок
Ваш відгук
Залишилось сомволів
| | | Додати в вибране
Пошук
Підписка
Центр миру, конверсії та зовнішньої політики України
Інститут євро-атлантичного співробітництва
Центр "Україна - Європейський вибір"
Defense Express
Центр європейських та трансатлантичних студій

Rambler's Top100 Rambler's Top100


Міжнародний фонд відродження Проект здійснено за підтримки
Міжнародного Фонду "Відродження"
Міжнародний фонд відродження Проект здійснено за підтримки
Центру інформації та документації НАТО в Україні
© 2004 - 927. ЄВРОАТЛАНТИКА.UA
Всі права захищено.

Даний проект фінансується, зокрема, за підтримки Гранту Відділу зв'язків із громадськістю Посольства США в Україні. Точки зору, висновки або рекомендації відображають позиції авторів і не обов'язково збігаються із позицією Державного Департаменту США.
На головну Анонси подій Новини Аналітика Топ новини та коментарі Мережа експертів Про проект