ТОП НОВИНИ ТА КОМЕНТАРІ

27.08.2004 | Молодіжний форум у Харкові - за європеїзацію України, Білорусі, Росії
Тамара Трацевич, Олександр Макобрій, Олександр Сушко

Брак достовірної інформації про ЄС і НАТО та профанація термінів
є вирішальними у негативному сприйнятті частиною громадян
вступу України до Європейського співтовариства та НАТО


Такі думки пролунали на  круглому столі «Європейська та євроатлантична інтеграція України очима молоді», що 23 серпня був проведений Центром Прав Людини «Древо життя» спільно з Центром миру, конверсії та зовнішньої політики України.


Учасниками круглого столу стали  лідери молодіжних громадських організацій України, Білорусі, Італії, Росії, Хорватії, що з’їхалися на Всеукраїнський молодіжний форум „Молодіжні організації України: розвиваємо співробітництво з Цілей тисячоліття” у дні святкування 350-річного ювілею Харкова. Форум реалізований коаліцією молодіжних організацій Харкова під патронатом ПрООН в Україні та за підтримки та активної участі харківського банку “Меркурій” і Харківського економічного університету, який в ці дні став національним.



Харків, що традиційно вважається “євроскептичним” містом через географічну близькість до Росії (до кордону тут 35 кілометрів), виступив, як виявилось, цілком природним середовищем для молоді, що вважає Європу своїм спільним домом і  намагається активно запроваджувати європейські цінності у повсякденне життя.
Серед конкретного досвіду, представленого на форумі – правозахисна діяльність, організація публічних заходів, тренінгів, випуск незалежних ЗМІ, просвітницька та аналітична діяльність.



Нині Східна Європа переживає проблеми, характерні для країн з незавершеною посттоталітарною тарансформацією. Учасники круглого столу говорили не стільки про формальні аспекти європейської інтеграції, скільки про необхідність комплексної європеїзації Сходу Європи. Відзначалося, що, як і раніше, головним стримуючим чинником європеїзації України, Росії, Білорусі виступає страх, успадкований від тоталітарних часів.


Специфічною проблемою України є профанація термінів і понять, до яких відносяться "європейський вибір", "євроінтеграція", "демократія", "реформи". Через значні розходження між риторикою і політичною практикою у громадян України формуються негативні уявлення про реальність, що стоїть за цими поняттями.


Низький рівень соціальних стандартів є лише однією з проблем що ускладнює наближення України до Європи.  На жаль мало хто розуміє взагалі що таке Європейська та Євроатлантична інтеграція, і що все це несе за собою для України. Більшість з людей в першу чергу сприймають Європейську та Євроатлантичну інтеграцію як формальне приєднання України до міжнародних союзів, тоді як насправді європейська інтеграція – це насамперед прийняття високих стандартів у галузі демократії, гарантування людської гідності та прав людини.


Цей круглий стіл став першим у моніторинговій програмі “Європейська та євроатлантична інтеграція України очима молоді”, що реалізується  Центром Прав Людини “Древо життя” відповідно до Плану дій Україна-НАТО. Мета програми - осмислений вибір молоддю приєднання України до європейського співтовариства.




USERS COMMENTS

Ваше ім'я
Ваша поштова скринька
Заголовок
Ваш відгук
Залишилось сомволів
| | | Додати в вибране
Пошук
Підписка
Центр миру, конверсії та зовнішньої політики України
Інститут євро-атлантичного співробітництва
Центр "Україна - Європейський вибір"
Defense Express
Центр європейських та трансатлантичних студій

Rambler's Top100 Rambler's Top100


Міжнародний фонд відродження Проект здійснено за підтримки
Міжнародного Фонду "Відродження"
Міжнародний фонд відродження Проект здійснено за підтримки
Центру інформації та документації НАТО в Україні
© 2004 - 2024. ЄВРОАТЛАНТИКА.UA
Всі права захищено.

Даний проект фінансується, зокрема, за підтримки Гранту Відділу зв'язків із громадськістю Посольства США в Україні. Точки зору, висновки або рекомендації відображають позиції авторів і не обов'язково збігаються із позицією Державного Департаменту США.
На головну Анонси подій Новини Аналітика Топ новини та коментарі Мережа експертів Про проект