ТОП НОВИНИ ТА КОМЕНТАРІ

19.09.2006 | В Угорщині масові безпорядки
Джерело - CNN, Korespondent.net

Біля будинку Угорського телебачення в центрі столиці в ніч на вівторок, 19 вересня, почалися масові безпорядки. Люди, які зібралися, вимагають "відставки уряду, свободи слова і свободи друку в Угорщині". За останніми даними, кількість поранених досягла 100 чоловік.


Загальна кількість  учасників акції протесту, які зібралися перед телецентром, досягає 10 тисяч чоловік, повідомляє телекомпанія CNN з посиланням на офіційного представника поліції Будапешта Лайоса Нерета.

Масові виступи з вимогами відставки правлячого уряду почалися ще в неділю в будинку угорського парламенту. Приводом для безпорядків стали зізнання прем’єра-соціаліста в тому, що члени його уряду брехали народу про стан економіки з метою перемогти на парламентських виборах у квітні. У понеділок ввечері юрба маніфестантів направилася з площі Кошута до будинку Угорського телебачення.

Мітингуюючі спробували прорвати поліцейський кордон і проникнути в будинок, щоб передати петицію. Сили охорони суспільного порядку у відповідь використовували брандспойти і сльозоточивий газ. Біля  центрального входу в будинок телебачення відбулися зіткнення між поліцією і учасниками мітингу.

Незважаючи на виставлені перед телецентром поліцейські кордони, застосування водометів і сльозоточивого газу, декільком десяткам учасників акції протесту вдалося прорвати кордон перед Монументом радянським воїнам-визволителям на площі Сабадшаг перед будинком телебачення.

Демонстранти проникнули всередину будинку після того, як розбили скляні двері і вікна на першому поверсі комплексу, а також підпалили декілька автомашин.

Під час штурму телецентру його учасники голосно скандували цифру "56" у пам’ять про 1956 рік, коли угорське повстання було придушене  радянськими військами, а за даними німецького агентства ДПА, учасники акції протесту пошкодили пам’ятник радянським солдатам, які звільняли Угорщину в роки Другої світової війни.

Уряд Угорщини прийняв рішення у вівторок зранку терміново скликати надзвичайне засідання кабінету національної безпеки.

25-хвилинна плівка, яка викликала безладдя, була записана наприкінці травня в ході закритої зустрічі. За декілька тижнів до цього соціалістичний кабінет Ференца Дюрчаня став першим урядом у посткомуністичній Угорщині, який зумів виграти парламентські вибори  другий раз поспіль . У неділю ввечері запис було обнародувано на інтернет-сайті державного угорського радіо. Джерело витоку залишається невідомим.

Цей запис підтверджує обвинувачення на адресу Дюрчаня, які звучали в ході передвиборної кампанії з вуст правоцентристської опозиції. Опоненти обвинувачували уряд у тому, що державний бюджет знаходиться на грані колапсу, а сам прем’єр і його підлеглі приховують правду для того, щоб забезпечити собі перемогу.

Пікантність плівці додає той факт, що записані на ній зауваження Дюрчаня досить цинічні. "Ми осоромились. Не злегка - по-великому, - звучить голос прем’єра. - Жодна європейська країна до нас не діяла так тупо, як ми".

"Я ледь не помер, коли протягом півтора року нам доводилося прикидатися, начебто ми керуємо, - додає Дюрчань. - Замість цього ми брехали - зранку, ввечері, вночі".

Він визнає, що  економіку втримало на плаву лише "боже провидіння, надлишок грошей у світовій економіці і сотні  хитрощів".

 


USERS COMMENTS

Ваше ім'я
Ваша поштова скринька
Заголовок
Ваш відгук
Залишилось сомволів
| | | Додати в вибране
Пошук
Підписка
Центр миру, конверсії та зовнішньої політики України
Інститут євро-атлантичного співробітництва
Центр "Україна - Європейський вибір"
Defense Express
Центр європейських та трансатлантичних студій

Rambler's Top100 Rambler's Top100


Міжнародний фонд відродження Проект здійснено за підтримки
Міжнародного Фонду "Відродження"
Міжнародний фонд відродження Проект здійснено за підтримки
Центру інформації та документації НАТО в Україні
© 2004 - 2020. ЄВРОАТЛАНТИКА.UA
Всі права захищено.

Даний проект фінансується, зокрема, за підтримки Гранту Відділу зв'язків із громадськістю Посольства США в Україні. Точки зору, висновки або рекомендації відображають позиції авторів і не обов'язково збігаються із позицією Державного Департаменту США.
На головну Анонси подій Новини Аналітика Топ новини та коментарі Мережа експертів Про проект