ТОП НОВИНИ ТА КОМЕНТАРІ

05.09.2006 | Брюссель наполягає на вступі Болгарії та Румунії до ЄС у 2007 році
Джерело - EUobserver

Європейська Комісія готова рекомендувати прийняти Болгарію та Румунію до ЄС згідно плану в січні 2007 року, але країни залишаться під дуже жорстким режимом спостереження.

Один із найвищих представників Комісії повідомив, що підгтовлений Брюсселем документ не буде використовувати пункту, що може дозволити перенести термін вступу двох країн на один рік, не дивлячись на розчарування діями Болгарії щодо боротьби проти організованої злочинності та корупції.

Але в ключовій доповіді, яка буде оприлюдненна 26 вересня, Комісія запропонує країнам-членам ЄС задіяти запобіжні заходи після вступу країни, замість перенесення терміну на один рік пізніше.
 

Запобіжні заходи включають правові та фінансові санкції по відношенню до Софії, якщо вона не зменшить рівень злочинності, а також інші види санкцій, що можуть бути введені в будь-який час після вступу. Офіційний представник ЄС сказав: "Ми гадаємо, що найкращий шлях досягнення наших цілей полягає у праці з цими країнами та маючи одночасно загрозливий механізм таких каральних заходів. Це ліпший шлях досягти результатів, аніж робити перенесення вступу на 2008 рік".


"Це є жорсткими запобіжними заходами і це є нової практикою. Ці заходи можуть бути задіяні в будь-який момент", - повідомили в Єврокомісії.

Президент Комісії Баррозу та комісар з питань розширення Рен, як очікується, 5 вересня поінформують болгарського прем'єра Сергія Станішева у Страсбурзі відносно цих планів.

Офіційні представники Комісії раніше натякали, що Брюссель може призупинити надання фінансової допомоги Болгарії із структурних фондів ЄС, якщо гроші будуть марно втрачатися через корупцію.

Іншою можливою санкцією може тимчасове невизнання рішень болгарських судів, якщо Софія буде неспроможною очистити свою судову систему. 

Минулого тижня, перебуваючи у Софії, комісар Рен сказав: "Я бажаю бачити Болгарію членом ЄС у січні. Але, в той самий час, мій обов'язок полягає у захисті договорів та захисті інтересів співтоваритсва, інтересів громадян ЄС в момент приєднання Болгарії".

Одночасно з цим, політичні кола в Софії стурбовані тим, що доповідь Комісії, яка буде дуже критичною, може нашкодити процесу ратифікації Угоди про вступ до ЄС, маючи на увазі часові рамки.


Побоювання, зокрема, сконцетровані по відношенню до Берліна, так як німецький парламент чекає на доповідь Комісії перед тим, як ратифікувати Угоду.

Але голова болгарського парламенту Георгій Пірінські минулого тижня отримав запевнення від спікера верхньої палати німецького парламенту Пітера Карстенсена, що німецькі депутати не можуть стати на шляху вчасного приєднання.


USERS COMMENTS

Ваше ім'я
Ваша поштова скринька
Заголовок
Ваш відгук
Залишилось сомволів
| | | Додати в вибране
Пошук
Підписка
Центр миру, конверсії та зовнішньої політики України
Інститут євро-атлантичного співробітництва
Центр "Україна - Європейський вибір"
Defense Express
Центр європейських та трансатлантичних студій

Rambler's Top100 Rambler's Top100


Міжнародний фонд відродження Проект здійснено за підтримки
Міжнародного Фонду "Відродження"
Міжнародний фонд відродження Проект здійснено за підтримки
Центру інформації та документації НАТО в Україні
© 2004 - 5985. ЄВРОАТЛАНТИКА.UA
Всі права захищено.

Даний проект фінансується, зокрема, за підтримки Гранту Відділу зв'язків із громадськістю Посольства США в Україні. Точки зору, висновки або рекомендації відображають позиції авторів і не обов'язково збігаються із позицією Державного Департаменту США.
На головну Анонси подій Новини Аналітика Топ новини та коментарі Мережа експертів Про проект