ТОП НОВИНИ ТА КОМЕНТАРІ

30.06.2006 | Україна завжди буде ключовим транзитером газу
Джерело - Українська служба ВВС

У циклі інтерв'ю з політиками та фахівцями з нагоди саміту Великої Вісімки у Санкт-Петербурзі 13-15-го липня українська служба Бі-Бі-Сі розмовляла з українським міністром закордонних справ Борисом Тарасюком.



Бі-Бі-Сі - Чи турбує Україну те, що у взаєминах між заходом та Росією з’явилася певна прохолода?


Борис Тарасюк - Ми зацікавлені у тому, щоб взаємини Росії з країнами Заходу були стабільними, передбачуваними і конструктивними. Ми очікуємо, що під час саміту у Санки-Петербурзі відбудеться розмова, обмін думками між лідерами Вісімки щодо найактуальніших питань сьогодення. І в цьому контексті ми бажаємо, щоб цей обмін думками привів до конструктивних, передбачуваних взаємин між країнами Вісімки, які визначають політичну й економічну атмосферу в світі.


Бі-Бі-Сі - Західна преса писала про те, що США на саміті, можливо більше ніж країни Європи, хотіли б порушити на переговорах тему взаємин Росії з сусідами, зокрема Україною, Грузією. На вашу думку, чи є потреба у розгляді такого питання?


Борис Тарасюк - Усе що спрямовано на стабілізацію між країнами, на полагодження найскладніших питань, якими на сьогодні є питання пов’язані з постачанням і транзитом газу. А також співпраця в галузі врегулювання регіональних конфліктів. Усе, що спрямоване на допомогу у вирішенні цих найскладніших проблем, ми лише будемо вітати.



 Бі-Бі-Сі - Наскільки Україну хвилює тема енергетичної безпеки і зокрема те, що називають намаганням створити Україні імідж ненадійного транзитера енергоносіїв від Росії до Європи?


Борис Тарасюк - Україна була першою, яка відчула на собі нову якість Росії, якої вона набула останніми роками, а саме, що Росія стала монополістом у постачанні не лише російського газу, але й газу з Середньої Азії. Тобто, фактично стала монополістом у газопостачанні в Євразійському регіоні . Україна, незважаючи на ті складні часи, коли були обмежені постачання газу в Україну, за свій рахунок забезпечувала безперебійне постачання газу в країни Європейського Союзу. Отже Україна довела тим самим, що вона була є і буде надійним партнером об’єднаної Європи у постачанні газу. Більше того, ми зацікавлені в участі в загальноєвропейських дискусіях за участю виробників, транзитерів і споживачів газу для вироблення спільних підходів у гарантуванні газопостачання, а також споживання і транзиту. Ми від самого початку висловили свою зацікавленість до участі в дискусіях про енергетичну безпеку, і в зв’язку з цим підтримали ініціативу головуючого в ОБСЄ бельгійського міністра закордонних прав Де Гуфта. Ми беремо активну участь в усіх двосторонніх і багатосторонніх переговорах про енергетичну безпеку. Україна є важливою транзитною країною, яка забезпечує більше 80% російського експорту в країни об’єднаної Європи.


Бі-Бі-Сі - Не таємниця, що в Росії є такі, хто вважає, що гарантії безпеки полягають у прокладенні альтернативних Україні газопроводів. Як ви на це реагуєте?


Борис Тарасюк - Я на це можу сказати, що навіть прокладання у найближчі 5 років північного газопроводу з Росії до Німеччини не вирішить зростаючих щороку потреб об’єднаної Європи у газі. Оскільки потреби в імпорті газу зростають в країнах об’єднаної Європи щороку на приблизно 20 мільярдів кубометрів, а новий газопровід додасть через 5 років 25-27 мільярдів; це ніщо у порівнянні з можливостями української газотранспортної системи, потужність якої - 150 мільярдів кубометрів газу річно. Отже Україна була, є і буде провідною країною –транзитером у справі постачання газу до об’єднаної Європи.



USERS COMMENTS

Ваше ім'я
Ваша поштова скринька
Заголовок
Ваш відгук
Залишилось сомволів
| | | Додати в вибране
Пошук
Підписка
Центр миру, конверсії та зовнішньої політики України
Інститут євро-атлантичного співробітництва
Центр "Україна - Європейський вибір"
Defense Express
Центр європейських та трансатлантичних студій

Rambler's Top100 Rambler's Top100


Міжнародний фонд відродження Проект здійснено за підтримки
Міжнародного Фонду "Відродження"
Міжнародний фонд відродження Проект здійснено за підтримки
Центру інформації та документації НАТО в Україні
© 2004 - 7642. ЄВРОАТЛАНТИКА.UA
Всі права захищено.

Даний проект фінансується, зокрема, за підтримки Гранту Відділу зв'язків із громадськістю Посольства США в Україні. Точки зору, висновки або рекомендації відображають позиції авторів і не обов'язково збігаються із позицією Державного Департаменту США.
На головну Анонси подій Новини Аналітика Топ новини та коментарі Мережа експертів Про проект