ТОП НОВИНИ ТА КОМЕНТАРІ

27.06.2006 | Україна виходить в ¼
Джерело - Українські новини, Korespondent

Збірна України перемогла збірну Швейцарії в серії пенальті після завершення внічию основного й додаткового часу з рахунком 3:0 у матчі 1/8 фіналу в Кельні і вийшла до 1/4 фіналу.

Головний тренер збірної України Олег Блохін випустив у стартовому складі воротаря Олександра Шовковського ("Динамо, Київ), захисників Андрія Несмачного ("Динамо", Київ), Владислава Ващука ("Динамо", Київ), Володимира Єзерського ("Дніпро", Дніпропетровськ), півзахисників Анатолія Тимощука ("Шахтар", Донецьк), Олега Шелаєва ("Дніпро", Дніпропетровськ), Олега Гусєва ("Динамо", Київ), Максима Калиниченка ("Спартак", Москва, Росія) нападаючого Андрія Шевченка ("Челсі", Лондон, Англія), Андрія Вороніна ("Байєр", Леверкузен, Німеччина), Сергія Реброва ("Динамо", Київ).

На 75 хвилині Калиниченка замінив півзахисник Руслан Ротань ("Динамо", Київ), на 93 хвилині Воробея замінив Сергій Ребров ("Динамо", Київ), на 111 хвилині Вороніна замінив Артем Мілевський ("Динамо", Київ).

Головний тренер збірної Швейцарії Кобі Кун включив до стартового скалу воротаря Паскаля Цубербюлера ("Базель", Швейцарія), захисників Філіпа Дегена ("Боруссія", Дортмунд, Німеччина), Йохана Джуру ("Арсенал", Лондон, Англія), Патрика Мюллера ("Ліон", Франція), півзахисників Людовика Маньїна ("Штутгарт", Німеччина), Йоханна Фогеля ("Мілан", Італія), Рікардо Кабаньяса ("Кельн", Німеччина), Рафаеля Віккі ("Гамбург", Німеччина), Транкільо Барнетту ("Байєр", Леверкузен, Німеччина), Хакана Якіна ("Янг Бойз", Берн, Швейцарія), нападаючого Олександра Фрая ("Ренн", Франція).

На 34 хвилині Джуру замінив захисник Себастьян Гріхтінг ("Осер", Франція, на 64 хвилині Якіна замінив Марко Штреллер ("Кельн", Німеччина), на 116 хвилині Фрая замінив Мауро Лустрінеллі ("Спарта", Прага, Чехія).

З початку матчу швейцарці заволоділи ініціативою, на 13 хвилині Віккі небезпечно пробив з меж штрафний і Шовковський перевів матч на кутовий.

Але потім Україна вирівняла гру, й на 21 хвилині після подачі Калиниченкв Шевченко ударом головою влучив у поперечину.

У відповідь на 24 хвилині зі штрафного удару з відстані близько 20 метрів Фрай влучив у поперечину.

На 27 хвилині Калиниченко після проходу з флангу Гусєва й паса Шевченка завдав небезпечного удару, але не влучив у створ воріт, а на 30 хвилині майже з лінії штрафний Шелаєв ударив вище воріт.

Кінець тайму гравці провели в рівній боротьбі, при цьому українці володіли м"ячем трохи більше ніж швейцарці, але по-справжньому гострих моментів жодна з команд не створила.

Другий тайм почався з атаки України, й на 47 хвилині Воронін ударив головою повз ворота з району штрафного після навісу Гусєва з флангу.

Потім Швейцарія вирівняла гру, але небезпечних моментів не виникало, гра велася в середньому темпі.

На 59 хвилині Барнетта порушив правила біля кута свого штрафного майданчику, і мексиканський арбітр Роберто Арчундія показав йому жовту картку.

Україна одержала право на потенційно небезпечний штрафний, але Шевченко потрапив в "стінку", побудовану швейцарцями, і м"яч пішов на кутовий, а на 67 хвилині Шевченко завдав ще одного удару з гарної позиції перед лінією штрафного, але знову повз ворота.

Далі Україна володіла ініціативою, але гольових моментів не створила до 75 хвилини, коли м"яч після удару Гусіна головою зі штрафного після кутового пролітає за декілька сантиметрів повз праву штангу швейцарських воріт.

Після цього Україна продовжувала тиснути на швейцарські ворота, але небезпечних ударів до кінця основного часу не завдала.

На початку першого тайму додаткового часу на 97 хвилині Швейцарія не змогла скористатися штрафним ударом біля штрафної України - Фрай пробив в українську "стінку", а на 100 хвилині сильний удар Фогеля з меж штрафного по центру воріт впевнено взяв Шовковський.

У другому таймі додаткового часу повільну гру втомлених команд дещо активізував Мілевський, на 112 хвилині він обіграв на правому фланзі швейцарських захисників і заробив кутовий, а хвилиною пізніше удар Реброва, який ввійшов у штрафний, заблокували захисники, однак надалі до кінця додаткового часу продовжилася в"язка й нервова гра.

Українці почали першими серію пенальті, і перший удар Шевченка парирував Цубербюлер, але й удар Штреллера взяв Шовковський.

Другий пенальті в України б"є Мілевський, і легко, але точним ударом забиває, а Барнетта влучає в поперечину.

Потім Ребров забиває, а удар Кабаньяса парирує Шовковський.

Україні залишається забити лише один пенальті, оскільки серія складається з п"яти ударів кожної з команд, на черзі 4-ий удар, а рахунок 2:0 на користь України.

І Гусєв забиває, Україна перемагає 3:0 у серії пенальті й виходить в 1/4 фіналу!

Швейцарія в цьому матчі встановила два нові рекорди: це перша команда, яка залишає Чемпіонат світу, не пропустивши жодного м"яча до своїх воріт в ігровий час, а також перша, яка в серії пенальті не забила жодного гола.

Коментатори говорять, що гра не захопила і не продемонструвала якісного футболу, але тренер збірної України Олег Блохін сказав на післяматчевій прес-конференції, що "результат є результатом". Протягом серії пенальті Блохін так хвилювався, що облишив своє місце і пішов до роздягальні. В Україні уболівальники святкували перемогу мало не до ранку.