ТОП НОВИНИ ТА КОМЕНТАРІ

22.06.2006 | Новий посол США 'не чекає кризи в Україні'
Джерело - Українська служба ВВС

Новий американський посол в Києві Вільям Тейлор вручив вірчі грамоти українському президентові Віктору Ющенкові і провів першу зустріч із журналістами.



У послужному списку пана Тейлора багато “гарячих точок” – В’єтнам 70-х, Росія часів розпаду Радянського Союзу, Афганістан та Ірак після 11 вересня 2001, та Єрусалим під час виходу ізраїльтян із сектору Газа.


Проте нове дипломатичне призначення до України пан Тейлор сприймає як винагороду за віддану службу, а не як місце, де він знову зможе проявити свої здібності “кризового менеджера”.


“Сполучені Штати не очікують, що в Україні буде якась кризова ситуація, - сказав він. - Хоча це правда, що певний час я працював в Афганістані та Іраку, останні півкроку я провів в Єрусалимі. Гадаю, що у Вашингтоні вирішили, що я вже виконав свій обов’язок у гарячих точках, і відправили мене у спокійніше місце.”


Колір і коаліція


Серед інших перших заяв нового американського посла те, що США уважно стежать за формуванням урядової коаліції в Україні, що Вашингтон працюватиме із будь-яким українським урядом незалежно від його кольору.


Водночас пан Тейлор наголосив, що демократичні процеси в Україні важливі не тільки для неї самої, але й для цілого регіону. Він також заявив, що не має інформації про будь-які розмови віце-президента США Діка Чейні із Віктором Ющенком стосовно того, яким має бути наступний український уряд. За його словами, така розмова можлива лише після того, як Київ сам визначиться із тим, хто буде наступним українським прем’єром.


Новий американський посол також каже, що після цього варто очікувати і на візит до Києва президента Сполучених Штатів, Джорджа Буша, який було планував заїхати до Києва перед або після самміту “великої вісімки” у Санкт-Петербурзі, проте згодом змінив свої наміри.


Про Феодосію та НАТО


Вільям Тейлор також твердить, що вигнання американських вояків з Феодосії було непорозумінням, і що бути чи не бути в НАТО, українці мають вирішувати самі, а США можуть лише допомогти українській владі надати українському народові об’єктивну інформацію про Північноатлантичний альянс.


Навіть присутність у Криму російського флоту, за словами пана Тейлора, не є перешкодою для більш тісних відносин між НАТО і Україною, адже і сама Росія, мовляв, досить щільно співпрацює з альянсом.


Енергетика


Серед справ, які новий американський посол отримав “у спадок” від старого посла, – зацікавленість у більшій енергетичній незалежності України.


Джон Гербст, попередник Вільяма Тейлора на посаді керівника дипломатичної місії в Києві, заявляв, що угода, згідно із якою єдиним постачальником газу до України стала компанія РосУкрЕнерго, є непрозорою та незрозумілою.


Низка поважних американських видань впродовж останніх 6 місяців писали про те, що офіційний Вашингтон готовий допомогти Києву у разі, як ці угоду буде розірвано. Вільям Тейлор твердить, що у Вашингтоні і зараз не розуміють ролі РосУкрЕнерго у газових домовленостях між Україною та Росією, і готові допомогти Києву у разі, як ці угоди буде переглянуто, проте самі не ініціюватимуть розгляд цього питання на переговорах із новим українським урядом.


“Нам і справді досить важко зрозуміти роль РосУкрЕнерго у контракті, укладеному 4 січня. Наша загальна порада – найкраща політика для будь-якої країни – це дотримуватися принципів відкритості та прозорості при укладанні контрактів. У разі, як український уряд вирішить переглянути цю угоду, ми будемо раді надати допомогу наших експертів, а також сприяти застосуванню більш енергетично ефективних технологій на підприємствах, які є великими споживачами газу.”


Новий посол США обіцяє також багато подорожувати Україною, дипломатично скерувавши свою першу поїздку не на Захід чи Схід, а на Південь країни. Він також обіцяє невдовзі вивчити українську, так само, як це зробили всі 5 його попередників під час роботи у Києві.


 




USERS COMMENTS

Ваше ім'я
Ваша поштова скринька
Заголовок
Ваш відгук
Залишилось сомволів
| | | Додати в вибране
Пошук
Підписка
Центр миру, конверсії та зовнішньої політики України
Інститут євро-атлантичного співробітництва
Центр "Україна - Європейський вибір"
Defense Express
Центр європейських та трансатлантичних студій

Rambler's Top100 Rambler's Top100


Міжнародний фонд відродження Проект здійснено за підтримки
Міжнародного Фонду "Відродження"
Міжнародний фонд відродження Проект здійснено за підтримки
Центру інформації та документації НАТО в Україні
© 2004 - 2024. ЄВРОАТЛАНТИКА.UA
Всі права захищено.

Даний проект фінансується, зокрема, за підтримки Гранту Відділу зв'язків із громадськістю Посольства США в Україні. Точки зору, висновки або рекомендації відображають позиції авторів і не обов'язково збігаються із позицією Державного Департаменту США.
На головну Анонси подій Новини Аналітика Топ новини та коментарі Мережа експертів Про проект