ТОП НОВИНИ ТА КОМЕНТАРІ

15.06.2006 | Лідери ЄС готуються до боротьби навколо конституції та розширення
Джерело - EUobserver

Лідери ЄС сьогодні збираються на самміт в Брюсселі для проведення високорівневих дискусій навколо долі конституції блоку після офіційного року рефлексії, який спровокував багато роздумів, але мало відповідей.


Видається малоймовірним, що незрозумілий статус кво може бути змінений на протязі наступного року. Знову, як очікується, лідери країн ЄС спробують погодити текст, який не буде зачіпати позиції ключових країн по їх відношенню до документу.


Наразі існують декілька думок, включаючи продовження процесу ратифікації, внесення косметичних змін до документу, внесення суттєвих змін, виокремлення окремих частин, або повна відмова від тексту.


Та найбільш ймовірним результатом самміту, який вже був зазначений на зустрічі міністрів закордонних справ минулого місяця, може стати продовження "періоду рефлексії".


Це може стати ефективним засобом сховати протиріччя до того часу, як наступного року німецьке головування в ЄС, як очікується, не вийде з деякими конкретними пропозиціями.


Канцлер Ангела Меркель сподівається відіграти ключову роль на самміті для того, щоб зберегти конституцію, а також запропонувати проведення надзвичайного самміту наступного березня для святкування 50-річчя ЄС. 


Нещодавня франко-німецька пропозиція полягає в тому, щоб виробити конкретні рішення у 2008 році та досягти конкретних результатів у 2009 році.


До того часу, можливо, політична картина у Франції та Нідерландах, які оберуть нових лідерів, стане більш прозорою.


В любому випадку, необхідне міжурядове рішення щодо зміни системи голосування та кількості місць в Європарламенті, якщо у 2009 році до ЄС приєднається Хорватія. Також дуже суперечливе питання стосується кількості комісарів від країн-членів, так як Ніццький договір не містить можливості для розширення. 


Але, ці та інші важливі питання щодо майбутнього блоку, ймовірно, будуть відтерміновані до того часу, коли над ЄС нависне необхідність термінового ухвалення рішення.


Питання розширення


Конституція не буде єдиним питанням, навколо якого розгорнеться суперечка. Будь-яке рішення щодо розширення також стане результатом палких дискусій.


Емоції вже домінують над цим питанням і країни розділені на тих, хто бажає зупинити розширення - включаючи Францію та Нідерланди - та тих, хто виступає за подальшу експансію - в основному, нові країни та Велика Британія.



Дискусія, певно, буде зосереджена навколо того, як може вплинути можливе розширення на стан ЄС. Маючи на увазі термін "абсорбційна спроможність", деякі крани побоюються, що шлях до ЄС буде заблокований для тих країн, які бажають приєднатися. Причому, це той критерій, відносно якого ці країни ЄС не мають жодного впливу.


В той самий час, Болгарія, Румунія та Хорватія, як очікується, отримають сигнали відносно свого членства у блоці, відповідно, у 2007 та 2009/2010 роках.


Україна буде чекати також сигналу, так як Польща, Литва та Словаччина наполягають на "європейській перспективі".В свою чергу, міністри закордонних справ ЄС ввечері, у четвер, будуть обговорювати питання щодо Сербії, Чорногорії та Косово.


Іншими питаннями порядку денного у четвер стануть енергетика, щодо якої національні уряди мають різні підходи в аспекті джерел постачання з Росії.  

Також темою для обговорення стане посилення закордонного представництва ЄС, маючи на увазі надання більш інтегрованої ролі для глави зовнішньої політики Хав'єра Солани, та передбачаючи утворення на кшталт дипломатичної служби ЄС, як це передбачено в тексті конституції.






USERS COMMENTS

Ваше ім'я
Ваша поштова скринька
Заголовок
Ваш відгук
Залишилось сомволів
| | | Додати в вибране
Пошук
Підписка
Центр миру, конверсії та зовнішньої політики України
Інститут євро-атлантичного співробітництва
Центр "Україна - Європейський вибір"
Defense Express
Центр європейських та трансатлантичних студій

Rambler's Top100 Rambler's Top100


Міжнародний фонд відродження Проект здійснено за підтримки
Міжнародного Фонду "Відродження"
Міжнародний фонд відродження Проект здійснено за підтримки
Центру інформації та документації НАТО в Україні
© 2004 - 2024. ЄВРОАТЛАНТИКА.UA
Всі права захищено.

Даний проект фінансується, зокрема, за підтримки Гранту Відділу зв'язків із громадськістю Посольства США в Україні. Точки зору, висновки або рекомендації відображають позиції авторів і не обов'язково збігаються із позицією Державного Департаменту США.
На головну Анонси подій Новини Аналітика Топ новини та коментарі Мережа експертів Про проект