ТОП НОВИНИ ТА КОМЕНТАРІ

13.06.2006 | G8: світова економіка росте, але ризик зберігається
За матеріалами - Інтерфакс

Ситуація у світовій економіці залишається сприятливою, незважаючи на ризик, пов’язаний з високими цінами на нафту, глобальними дисбалансами, а також нестабільністю на фінансових ринках.



Такий висновок резюмував зустріч міністрів фінансів країн "великої вісімки" у Санкт-Петербурзі.


"Темпи росту світової економіки залишаються високими, і база росту поступово розширюється, - йдеться в опублікованому в суботу підсумку комюніке зустрічі. - Разом з тим, зберігаються ризики уповільнення росту внаслідок високих і волатильних цін на енергоресурси і глобальні дисбаланси, які підсилюються,".


Міністр фінансів Німеччини Пеєр Штайнбрюк заявив, що поступальний рух світової економіки продовжується, незважаючи на зниження цін на акції  через побоювання з приводу підвищення процентних ставок у США. Його японський колега Садаказу Танігаки також зазначив, що коливання цін акцій не обов’язково відображають "структурні зміни" у світовій економіці.


Тим часом, директор-розпорядник Міжнародного валютного фонду (МВФ) Родріго Рато більш обережно помітив, що ринки країн, що розвиваються, можуть стикатися з періодом більш високої нестабільності в умовах адаптації економіки до більш високих процентних ставок. У той же час МВФ зберігає прогноз росту світової економіки цього року на рівні 4,9%.


В офіційному тексті комюніке тема рекордного за останні роки падіння цін на ринках акцій по всьому світі відображення не знайшла.


У порівнянні з квітневим текстом, з комюніке також випала фраза про те, що інфляція у світі залишається стриманою, що, пов’язано з деяким збільшенням темпу росту споживчих цін на тлі подорожчання нафти на 30% за останні 12 місяців.


Оскільки на зустрічі в Санкт-Петербурзі, які проводився напередодні липневого самміту G8, не було глав центральних банків, то тема валютних курсів не знайшла відображення в комюніке.


Міністри фінансів традиційно підкреслили прихильність країн "вісімки" до боротьбі з протекціонізмом, просуванням лібералізації торгівлі сільгосппродукцією, промтоварами і послугами, а також сферою інвестицій



USERS COMMENTS

Ваше ім'я
Ваша поштова скринька
Заголовок
Ваш відгук
Залишилось сомволів
| | | Додати в вибране
Пошук
Підписка
Центр миру, конверсії та зовнішньої політики України
Інститут євро-атлантичного співробітництва
Центр "Україна - Європейський вибір"
Defense Express
Центр європейських та трансатлантичних студій

Rambler's Top100 Rambler's Top100


Міжнародний фонд відродження Проект здійснено за підтримки
Міжнародного Фонду "Відродження"
Міжнародний фонд відродження Проект здійснено за підтримки
Центру інформації та документації НАТО в Україні
© 2004 - 5775. ЄВРОАТЛАНТИКА.UA
Всі права захищено.

Даний проект фінансується, зокрема, за підтримки Гранту Відділу зв'язків із громадськістю Посольства США в Україні. Точки зору, висновки або рекомендації відображають позиції авторів і не обов'язково збігаються із позицією Державного Департаменту США.
На головну Анонси подій Новини Аналітика Топ новини та коментарі Мережа експертів Про проект