ТОП НОВИНИ ТА КОМЕНТАРІ

03.02.2006 | Перемовини Президентів України і Румунії у Києві
Джерело - Українська служба "Радіо свобода"

Роком “нової якості українсько-румунських відносин” хочуть зробити 2006 рік Президенти України і Румунії – Віктор Ющенко і Траян Бесеску. Принаймні, один з кроків на цьому шляху зроблений 2 лютого у Києві: глави сусідніх держав підписали протокол про створення президентської комісії “Бесеску – Ющенко”, а керівники зовнішньополітичних відомств – Борис Тарасюк і Михаїл Унгяну – Угоду про пункти пропуску через державний кордон між Україною і Румунією. Яким бачать перспективи співпраці між Києвом і Бухарестом Президенти Ющенко і Бесеску?



Траян Бесеску зазначив, що минулий рік став роком активізації взаємин між Україною і Румунією на вищому рівні:


“Хочу подякувати українській стороні за 2005 рік, оскільки тоді відбувся прогрес у взаємному розумінні між нашими державами. Тоді ж Україна продемонструвала свою чітку позицію у таких важливих для розвитку нашого регіону питаннях, як безпека і політичне розв’язання Придністровського конфлікту. Київ і Бухарест бачать тут перспективи, виходячи з непорушності кордону сучасної Молдови і необхідності політичного розв’язання проблем у Придністров’ї. Румунія та Україна також готові продовжити переговори з тих проблем, які залишились у наших двосторонніх стосунках з радянських часів. Мусимо подолати ці проблеми спільно, враховуючи наші наміри долучитися до європейської спільноти”.


Враження Президента Віктора Ющенка від перемовин з румунським колегою також позитивні:


“Важливо відмітити, що ми маємо дуже близьку позицію по регіональній політиці, ми обговорили тему Дунай – Чорне море і будівництво каналу; питання політичного врегулювання Придністровського конфлікту. Особлива увага була приділена аналізу організації життя національних меншин – румунів в Україні та українців у Румунії. Разом з Президентом Бесеску ми виходимо із принципів рівності та симетрії в організації співпраці у цьому питанні. МИ обговорили нові виклики, які сформовані на енергетичному ринку. Пошук (енергетичних) альтернатив треба шукати не у ресурсах, які не можна відновлювати, а в інших сферах енергетики. Зокрема, на мій погляд, треба інакше подивитися на перспективи ядерної енергетики, і українські можливості тут є досить великі. І готові запропонувати нашим партнерам спільну участь у реалізації проекту по формуванню циклу ядерного палива”.


 
Президенти Ющенко і Бесеску поінформували про можливість створення спільного підприємства з розвідки і видобутку газу на Чорноморському шельфі. Крім того, глава української держави закликав співгромадян вивчити румунський досвід запровадження енергозберігаючих технологій.


Одна з основних проблем українсько-румунських відносин – делімітація морських просторів і те, що в міжнародному праві зветься виключними економічними зонами – лишається у центрі уваги лідерів обох держав. Віктор Ющенко з цього приводу зазначив:


“Це проблема, яка успадкована ще з історії Радянського Союзу. Але моє переконання є у тому, що сьогодні ми маємо інструментарій і структуру, яка буде практично на регулярній основі працювати над цією проблемою”.


Президент має на увазі спеціальний комітет, який створюється у рамках українсько-румунської президентської комісії “Бесеску – Ющенко”. На цю комісію обидва Президенти покладають особливі сподівання. Адже крім двосторонніх відносин українсько-румунська взаємодія має серйозний регіональний вимір. Йдеться про європейську енергетичну безпеку, безпеку та співпрацю на Чорному морі, у Центрально-Східній Європі та на Балканському півострові.




USERS COMMENTS

Ваше ім'я
Ваша поштова скринька
Заголовок
Ваш відгук
Залишилось сомволів
| | | Додати в вибране
Пошук
Підписка
Центр миру, конверсії та зовнішньої політики України
Інститут євро-атлантичного співробітництва
Центр "Україна - Європейський вибір"
Defense Express
Центр європейських та трансатлантичних студій

Rambler's Top100 Rambler's Top100


Міжнародний фонд відродження Проект здійснено за підтримки
Міжнародного Фонду "Відродження"
Міжнародний фонд відродження Проект здійснено за підтримки
Центру інформації та документації НАТО в Україні
© 2004 - 2024. ЄВРОАТЛАНТИКА.UA
Всі права захищено.

Даний проект фінансується, зокрема, за підтримки Гранту Відділу зв'язків із громадськістю Посольства США в Україні. Точки зору, висновки або рекомендації відображають позиції авторів і не обов'язково збігаються із позицією Державного Департаменту США.
На головну Анонси подій Новини Аналітика Топ новини та коментарі Мережа експертів Про проект