ТОП НОВИНИ ТА КОМЕНТАРІ

02.02.2006 | Хандогій: Наша мета стати членом НАТО у 2008 році
Джерело - Українська служба ВВС

Заступник міністра закордонних справ України Володимир Хандогій заявив, що метою української зовнішньої політики є вступ до НАТО 2008 року.



Промовляючи у Києві, пан Хандогій окреслив етапи, які має пройти Україна, починаючи із ухвалення навесні цього року рішення про План дій щодо членства України.


Останнім часом офіційний Київ чимдуж голосніше заявляє про конкретні, і, як тут вважають, небезпідставні очікування, отримати реальний, так би мовити, порядок денний вступу до альянсу.


Чи не вперше чільний представник українського МЗС змалював етапи приєднання, а саме – запрошення України у квітні цього року у Софії на неформальній зустрічі МЗС членів НАТО до Плану дій щодо членства, у вересні - початок реалізації цього плану і остаточне здійснення програми протягом наступного року.


Пан Хандогій: "Наша мета – 2008 рік. Саме тоді очікується нова хвиля розширення НАТО. І я б хотів, щоб ця хвиля і нас занесла до цієї організації".


Відповідаючи на запитання про деякі застереження, які лунають нині від членів НАТО про можливість перенесення засідання Комісії Україна–НАТО у Софії, Володимир Хандогій оптимістично сказав, що не бачить в цьому нічого страшного.



Водночас Київ планує ще до зустрічі у Софії у квітні розгорнуту активну дипломатичну роботу у столицях країн-членів НАТО.


Між тим, за словами українського МЗС, найближчим часом буде ухвалено на найвищому рівні і Цільовий План Україна-НАТО на 2006 рік, від реалізації якого залежатимуть українські перспективи.


У Києві згоджуються, що існує ціла низка чинників, які так чи інакше можуть вплинути на темпи поступу України до НАТО, зокрема внутрішні.


Політолог Олексій Гарань сказав Бі-Бі-Сі, що до них можна віднести те, хто переможе на парламентських виборах, який буде сформований уряд: "Це залежить, яка буде більшість. Чистої перемоги нової опозиції навряд чи можна очікувати. Нинішня опозиція, якщо і матиме змогу сформувати більшість, то в певній конфігурації з однією з помаранчевих сил. І ця конфігурація впливатиме на темпи реформування і геополітичну орієнтацію".


 
В Україні трапляються випадки протестів радикалів проти НАТО


Водночас українські комуністи погрожують проведенням референдуму щодо ставлення людей до НАТО і ЄЕП.


Президент Віктор Ющенко, який ще на початку минулого року не виключав, що такі рішення мають схвалюватися населенням, останнім часом не коментує можливість проведення плебісциту.


В МЗС кажуть про його передчасність, посилаючись на непоінформованість населення, існування старих стереотипів щодо НАТО, а відтак, мовляв, необ'єктивність висловлених думок саме зараз.


Водночас чільний представник МЗС Володимир Хандогій закликає відійти від концепції трьох тридцяток, а саме від того, що 30 відсотків українців підтримує вступ до НАТО, 30 проти, і стільки ж не визначились, кажучи, що завданням є саме переконування третини тих, хто не визначився, у новій ролі альянсу у сучасному світі.


Досить оптимістично пролунали заяви директора Інституту соціальної і політичної психології Миколи Слюсаревського, який, коментуючи дослідження свого інституту, сказав, що останнім часом спостерігається певне послаблення антинатовських і посилення анти єеповських настроїв серед населення.
Проте ліві категорично відкидають таку тенденцію.


Важливий чинник, який згадується зарубіжними і українськими аналітиками у контексті гальмування процесу просування України до НАТО, є російський.


Політолог Олексій Гарань: "Російська дипломатія буде показувати Україну як не передбачуваного партнера. При чому, вказуючи на двосторонні проблеми".


Чимало зарубіжних аналітиків посилаються на публічні і таємні важелі впливу російської сторони на прагнення Києва вступити до НАТО".


Як приклад політологи називають, приміром, підтримку української опозиції на Сході України, провокування антинатівських настроїв в Криму, продовження політики загрозливого підвищення ціни на енергоносії, блокування рішення Керченської проблеми.


Називають і можливий варіант використання послаблення позицій українського президента внаслідок конституційної реформи.


Водночас чимало українських дипломатів нагадує, що існуючий серйозний формат взаємин Росії з НАТО, - Росія підписала Римську декларацію 2002 року, бере участь в ухваленні рішень альянсу у деяких питаннях, - все це, мовляв, демонструє безпідставність заяв про погіршення взаємин між Україною і Росією в разі вступу України до НАТО.


 




USERS COMMENTS

Ваше ім'я
Ваша поштова скринька
Заголовок
Ваш відгук
Залишилось сомволів
| | | Додати в вибране
Пошук
Підписка
Центр миру, конверсії та зовнішньої політики України
Інститут євро-атлантичного співробітництва
Центр "Україна - Європейський вибір"
Defense Express
Центр європейських та трансатлантичних студій

Rambler's Top100 Rambler's Top100


Міжнародний фонд відродження Проект здійснено за підтримки
Міжнародного Фонду "Відродження"
Міжнародний фонд відродження Проект здійснено за підтримки
Центру інформації та документації НАТО в Україні
© 2004 - 2024. ЄВРОАТЛАНТИКА.UA
Всі права захищено.

Даний проект фінансується, зокрема, за підтримки Гранту Відділу зв'язків із громадськістю Посольства США в Україні. Точки зору, висновки або рекомендації відображають позиції авторів і не обов'язково збігаються із позицією Державного Департаменту США.
На головну Анонси подій Новини Аналітика Топ новини та коментарі Мережа експертів Про проект