ТОП НОВИНИ ТА КОМЕНТАРІ

30.01.2006 | Балкененде прогнозує провали референдумів ще у трьох країнах ЄС
Джерело - EUobserver

Прем'єр-міністр Нідерландів Ян Петер Балкененде висловив припущення, що вірогідні референдуми з Конституції ЄС у Великій Британії, Польщі та Данії можуть призвести до негативного результату, тим самим знімаючи наперед відповідальність зі своєї країни за конституційний тупік. 

Пан Балкененде зробив свої припущення 27 січня на представницькій конференції з питань європейської ідентичності у Відні, відповідаючи на заклики австрійського президентства в ЄС поновити дебати відносно конституції.

Голандський лідер, промовляючи до журналістів, підкреслив, що проблема полягає "не лише у Франції, чи Нідерландах", маючи на увазі провал голосування в цих двох країнах минулого року.

"Якщо б ми мали референдуми в Польщі, Британії чи Данії, я не впевнений, що результати були б позитивними", - сказав Балкененде.

Ці ремарки були адресовані критикам, які вважають Францію та Нідерланди винними за зупинку подальшої ратифікації документу.

Раніше цього місяця міністр закордонних справ Бернард Бот заявив, що конституція "померла", хоча Балкененде відмовився повторювати це висловлювання, але заявив, що "нереалістично другий раз прохати виборців голосувати знову".

Висловлювання Бота викликали сильну критику з боку Європейського Парламенту. Зокрема, лідер право-центристської групи Ханс-Герт Петтерінг заявив: "Я взагалі не розумію всі ці висловлювання. Це повинна бути його відповідальність пропонувати шляхи, яким чином конституцію ввести в стан легальної та політичної реальності".

Але, Гаага відмовляється робити будь-які політичні ініціативи, або навіть надавати політичні оцінки того, що стало приводом для голосування "ні" в Нідерландах.  

"Зараз занадто рано надавати оцінки", -сказав Балкененде, додавши, що хоче дочекатися досліджень уряду відносно сприйняття голандцями Європи. Відповідний звіт планується бути підготовлений у квітні.

На відміну від Голандії, ситуація у Франції є суттєво відмінною. Домінік де Вільпен, в своєму виступі в Зальцбурзі підкреслив: "Французи не сказали "ні" Європі. Вони висловили свої побоювання та тривоги, але одночасно ї очікування".


Його вислолювання свідчать, що Париж вважає, що громадяни країни занепокоєні розширенням ЄС, а також бажають більшого свого захисту з боку Євросоюзу, тим самим, немовби закликаючи до поглиблення інтеграції.

Одночасно з цим, французький уряд вже має деякі ініціативи щодо "поглиблення" інтеграції в деяких сферах. Де Вільпен підкреслив, що такими сферами можуть стати гармонізація податків, спільна політика ЄС в царині захисту кордонів та створення прикордонної поліції, а також енергетична політика ЄС.USERS COMMENTS

Ваше ім'я
Ваша поштова скринька
Заголовок
Ваш відгук
Залишилось сомволів
| | | Додати в вибране
Пошук
Підписка
Центр миру, конверсії та зовнішньої політики України
Інститут євро-атлантичного співробітництва
Центр "Україна - Європейський вибір"
Defense Express
Центр європейських та трансатлантичних студій

Rambler's Top100 Rambler's Top100


Міжнародний фонд відродження Проект здійснено за підтримки
Міжнародного Фонду "Відродження"
Міжнародний фонд відродження Проект здійснено за підтримки
Центру інформації та документації НАТО в Україні
© 2004 - 2020. ЄВРОАТЛАНТИКА.UA
Всі права захищено.

Даний проект фінансується, зокрема, за підтримки Гранту Відділу зв'язків із громадськістю Посольства США в Україні. Точки зору, висновки або рекомендації відображають позиції авторів і не обов'язково збігаються із позицією Державного Департаменту США.
На головну Анонси подій Новини Аналітика Топ новини та коментарі Мережа експертів Про проект