ТОП НОВИНИ ТА КОМЕНТАРІ

27.01.2006 | Росія не перешкоджатиме інвентаризації ЧФ
Джерело - Korespondent

Секретар Ради національної безпеки й оборони України Анатолій Кінах і секретар ради безпеки РФ Ігор Іванов домовилися, що сторони об’єднають зусилля щодо інвентаризації об’єктів Чорноморського флоту РФ, який базується на території України.

 

"Ми підтримали пропозицію об’єднати зусилля щодо інвентаризації об’єктів Чорноморського флоту", - сказав Кінах на спільній прес-конференції з Івановим після завершення їхньої зустрічі в Києві.

За його словами, з української сторони вже створена відповідна робоча група. "Це питання також буде розглянуте в подальшому переговорному процесі, з тим, щоб інвентаризація об’єктів була проведена в умовах доступу до них, у суворій відповідності до договірних зобов’язань і законодавств двох сторін", - сказав секретар РНБО України.

За словами Кінаха, сьогодні питання Чорноморського флоту для України є "достатньо гострим". У цьому контексті він заявив: "Ми налаштовані на те, щоб вийти на той рівень, коли сторони неухильно виконують свої зобов’язання відповідно до договорів про тимчасове перебування Чорноморського флоту РФ на території України".

При цьому він зазначив, що для глибшої і жорстко сформульованої позиції РНБО України запланувала провести спеціальне засідання з питань ЧФ у першій декаді цього року. Кінах також наголосив, що це засідання буде етапом підготовки до засідання підкомісії з Чорноморському флоту міждержавної комісії "Ющенко-Путін", яке заплановане на середину лютого цього року.

"Нам треба виробити чіткий алгоритм інвентаризації всіх проблем, механізми їх вирішення саме в правовому, нормативному полі на основі зобов’язань двох сторін", - наголосив Кінах.

Росія не хоче платити більше

У свою чергу, секретар ради безпеки Росії Ігор Іванов заявив, що питання вартості оренди Росією бази Чорноморського флоту РФ в Севастополі сформульовано у відповідному договорі і переглядати його немає необхідності.

"Що стосується оплати, то в документі це питання відповідним чином сформульовано. Тому розмірковувати зараз – чи треба переглядати, ринок-неринок, пов’язувати з газом – це не треба зараз все пов’язувати», - сказав Іванов.

Він наголосив, що 14 лютого пройде перше засідання підкомісії з питань функціонування ЧФ міждержавної комісії "Ющенко-Путін", після якого буде створено постійний канал діалогу, відповідний механізм вирішення будь-яких спірних питань.

"Такі спірні питання можуть виникати, тому що в житті не все пропишеш в угодах і договорах", - сказав Іванов, додавши, що будь-яка проблема – щойно вона виникає, відразу повинна ставати предметом обговорення для експертів. "Експерти повинні відразу ж збиратися, вирішувати це питання і знаходити такі домовленості, які дозволяли б не виводити це технічне питання у ранг політичного з відповідними наслідками", - сказав він.

На прохання журналістів пояснити конфліктну ситуацію з кримськими маяками, Іванов відповів, що не хотів би зараз вступати в цю дискусію. "Але це якраз показник того, що якщо був би механізм консультацій, то, напевно, це питання вдалося б вирішити на технічному рівні. Бо ж питання технічне. Просто у відповідному документі, можливо, не все точно прописано і потрібне прояснення тих чи інших аспектів", - сказав він.

Загалом, за його словами, будь-яке спірне двостороннє питання має розв’язуватися саме на рівні експертів, чи йдеться про газові переговори, переговори щодо ЧФ або проблеми з обмеженням поставок м’ясної продукції. "Потрібно не говорити, а потрібно працювати на рівні експертів. І ми такі механізми якраз і створюємо зараз", - сказав Іванов.

Іноземна військова база на території України

У межах міждержавної комісії "Ющенко-Путін" створено підкомісію на чолі з першим заступником міністра закордонних справ України Володимиром Огризком для обговорення всіх питань, пов’язаних з перебуванням в Україні Чорноморського флоту Росії.

20 грудня 2005 року Огризко повідомив, що Україна розраховує впродовж 3-4 місяців завершити інвентаризацію нормативно-правової бази про умови перебування в Україні ЧФ РФ і стану українських об’єктів, переданих в оренду російській стороні.

"Зараз ми направили Росії ноту з проханням одержати дозвіл на відвідання українськими фахівцями об’єктів Чорноморського флоту. Після завершення інвентаризації ми зможемо вийти на весь перелік питань для обговорення", - сказав заступник міністра.

Перший заступник міністра закордонних справ зазначив, що на цій стадії інвентаризації можна казати про низку порушень домовленостей про перебування в Україні Чорноморського флоту. "Це незаконне використання земельних ділянок, забруднення навколишнього середовища акваторії Севастопольської бухти і загалом кримського узбережжя", - сказав він.

21 грудня 2005 року Кабінет Міністрів розробив і затвердив план дій з проведення інвентаризації майна, переданого Чорноморському флоту Росії.

16 січня 2006 року голова Фонду держмайна Валентина Семенюк повідомила, що Фонд державного майна України повністю готовий до проведення інвентаризації майна Чорноморського флоту РФ.

Згідно з двосторонньою угодою про статус і умови перебування Чорноморського флоту Росії на території України від 28 травня 1997 року, ЧФ РФ перебуватиме в Севастополі 20 років - до 2017 року.

Базові угоди щодо Чорноморському флоту передбачають, що Росія платить Україні 97 млн. доларів на рік, які зараховуються як погашення українського боргу перед Росією за енергоносії.

На момент підписання договорів по ЧФ – 1997 рік, борг України перед Російською Федерацією становив 3 млрд. 74 млн. доларів. Водночас експерти Центру досліджень армії, конверсії і роззброєння вважають, що вартість базування Чорноморського Флоту Російської Федерації в Криму може становити близько 400 млн. доларів на рік.

 

 


USERS COMMENTS

Ваше ім'я
Ваша поштова скринька
Заголовок
Ваш відгук
Залишилось сомволів
| | | Додати в вибране
Пошук
Підписка
Центр миру, конверсії та зовнішньої політики України
Інститут євро-атлантичного співробітництва
Центр "Україна - Європейський вибір"
Defense Express
Центр європейських та трансатлантичних студій

Rambler's Top100 Rambler's Top100


Міжнародний фонд відродження Проект здійснено за підтримки
Міжнародного Фонду "Відродження"
Міжнародний фонд відродження Проект здійснено за підтримки
Центру інформації та документації НАТО в Україні
© 2004 - 2020. ЄВРОАТЛАНТИКА.UA
Всі права захищено.

Даний проект фінансується, зокрема, за підтримки Гранту Відділу зв'язків із громадськістю Посольства США в Україні. Точки зору, висновки або рекомендації відображають позиції авторів і не обов'язково збігаються із позицією Державного Департаменту США.
На головну Анонси подій Новини Аналітика Топ новини та коментарі Мережа експертів Про проект