ТОП НОВИНИ ТА КОМЕНТАРІ

26.01.2006 | Баррозу закликає реформувати ЄС
Джерело - ProEUROPA

Глава Європейської комісії Жозе Мануель Баррозу закликав політиків до швидких і конкретних дій з метою реформування та розвитку Євросоюзу.
 
Про це він заявив у французькому парламенті у вівторок.
 
Він зазначив: „Політична динаміка призводить до інституціональної динаміки, а не навпаки. Давайте створимо цю динаміку. Перейдемо у 2006 році від диспутів до результатів” – цитує Баррозу ЄвроПАП.
 
Він переконаний, що євросоюзівські інституції мають бути реформовані, щоб мати можливість ефективно реагувати на виклики ХХІ сторіччя.
 
Торкаючись негативного голосування французів на конституційному референдумі у травні минулого року, що спричинило початок європейської кризи, Баррозу закликав відновити довіру громадян, визначивши 3 пріоритети: добробут, солідарність, безпеку. Він переконаний, що громадська думка в ЄС підтримає реформу інституцій цього об’єднання, передбачену євроконституцією, тоді, коли буде відновлена довіра громадян.  
 
Серед пріоритетів ЄС Баррозу назвав посилення боротьби з тероризмом, вирішення проблем, пов’язаних з реструктуризацією економіки та переміщенням людей. 
 
Глава ЄК закликав Францію не боятися глобалізації, а усвідомити свої сильні сторони і прийняти виклик разом з Європою.
 
Під час французького візиту Баррозу підкреслив своє ставлення до створення різного рівня та швидкості інтеграції в ЄС: на думку глави ЄК створення в ЄС членів „першої та другої касти” несе в собі небезпеку поділів в об’єднанні.
 
Однак, як відомо, президент Франції Жак Ширак виступає за створення в ЄС так званих „піонерських груп”, які повинні форсувати європейську інтеграцію у конкретних сферах, навіть, якщо певні країни ЄС не підтримають цих ініціатив. Раніше французькі політики висловлювалися за створення більш тісної інтеграції між країнами-засновниками ЄС (тобто у форматі 6 країн).

 


USERS COMMENTS

Ваше ім'я
Ваша поштова скринька
Заголовок
Ваш відгук
Залишилось сомволів
| | | Додати в вибране
Пошук
Підписка
Центр миру, конверсії та зовнішньої політики України
Інститут євро-атлантичного співробітництва
Центр "Україна - Європейський вибір"
Defense Express
Центр європейських та трансатлантичних студій

Rambler's Top100 Rambler's Top100


Міжнародний фонд відродження Проект здійснено за підтримки
Міжнародного Фонду "Відродження"
Міжнародний фонд відродження Проект здійснено за підтримки
Центру інформації та документації НАТО в Україні
© 2004 - 2020. ЄВРОАТЛАНТИКА.UA
Всі права захищено.

Даний проект фінансується, зокрема, за підтримки Гранту Відділу зв'язків із громадськістю Посольства США в Україні. Точки зору, висновки або рекомендації відображають позиції авторів і не обов'язково збігаються із позицією Державного Департаменту США.
На головну Анонси подій Новини Аналітика Топ новини та коментарі Мережа експертів Про проект