ТОП НОВИНИ ТА КОМЕНТАРІ

24.05.2023 | Найбільший у світі авіаносець США прибув до Осло для участі в навчаннях НАТО
За матеріалами - Reuters

Найбільший у світі авіаносець "Джеральд Р. Форд" (USS Gerald R. Ford) у середу прибув до Осло, що стало першим заходом для такого американського корабля, в рамках демонстрації сили в час підвищеної напруженості між НАТО і Росією через війну в Україні.Очікується, що корабель і його екіпаж проводитимуть навчання з норвезькими збройними силами вздовж узбережжя країни в найближчі дні.


"Цей візит є важливим сигналом тісних двосторонніх відносин між США і Норвегією і свідченням надійності колективної оборони і стримування", - сказав речник Норвезького об'єднаного штабу оперативного командного центру збройних сил Джонні Карлсен.

Норвезькі ЗМІ повідомили, що авіаносець попливе на північ від Полярного кола. Карлсен відмовився коментувати ці повідомлення.

Посольство Росії в Осло засудило візит авіаносця до Осло.

"На (арктичній) півночі немає питань, які потребують військового вирішення, а також тем, які потребують втручання ззовні. Враховуючи, що в Осло визнають, що Росія не становить прямої військової загрози для Норвегії, такі демонстрації сили виглядають нелогічними і шкідливими", - йдеться у повідомленні посольства у Фейсбуці.

Член НАТО Норвегія межує з Росією в Арктиці і минулого року стала найбільшим постачальником газу в Європі після скорочення російських газових потоків.

Норвезькі військові і союзники по НАТО патрулюють морські нафтогазові платформи з осені, після вибухів на трубопроводах "Північного потоку" в Балтійському морі.


USERS COMMENTS

Ваше ім'я
Ваша поштова скринька
Заголовок
Ваш відгук
Залишилось сомволів
| | | Додати в вибране
Пошук
Підписка
Центр миру, конверсії та зовнішньої політики України
Інститут євро-атлантичного співробітництва
Центр "Україна - Європейський вибір"
Defense Express
Центр європейських та трансатлантичних студій

Rambler's Top100 Rambler's Top100


Міжнародний фонд відродження Проект здійснено за підтримки
Міжнародного Фонду "Відродження"
Міжнародний фонд відродження Проект здійснено за підтримки
Центру інформації та документації НАТО в Україні
© 2004 - 2024. ЄВРОАТЛАНТИКА.UA
Всі права захищено.

Даний проект фінансується, зокрема, за підтримки Гранту Відділу зв'язків із громадськістю Посольства США в Україні. Точки зору, висновки або рекомендації відображають позиції авторів і не обов'язково збігаються із позицією Державного Департаменту США.
На головну Анонси подій Новини Аналітика Топ новини та коментарі Мережа експертів Про проект