ТОП НОВИНИ ТА КОМЕНТАРІ

17.01.2006 | В Лондоні обговорюють ситуацію з Іраном
Джерело - ProEUROPA

Представники п´ятьох постійних членів Ради Безпеки ООН і Німеччини зустрілися у понеділок в Лондоні, щоб обговорити свої дії у відповідь на рішення Ірану поновити ядерну програму.


Іран не визнає, що хоче виробляти ядерну зброю, і запевняє, що його ядерна програма є мирною.


На зустрічі буде вирішено, чи передавати справу Ірану на розгляд Ради Безпеки для запровадження санкцій.


Реакція Заходу та Росії


Британський міністр закордонних справ Джек Стро так сказав про завдання переговорів: "Іран мусить діяти, аби запевнити міжнародну спільноту, що його ядерна програма має винятково мирні цілі. Я боюся, що впевненість була втрачена через тривалий час приховувань та омани, в результаті чого 24-го вересня минулого року МАГАТЕ оголосила, що Іран не виконує своїх зобов´язань. Саме через те ми разом з нашими партнерами у Європі та п´ятьма постійними членами Ради Безпеки розглядаємо можливість скликання надзвичайного засідання МАГАТЕ і передання справи Ірану до Ради Безпеки".
Росія наразі подає ознаки того, що, можливо, підтримає ідею передання справи Раді безпеки. Але Китай, як повідомляє наш кореспондент, все ще потрібно переконувати.


У Сполучених Штатах політики обох головних партій заявили, що Вашингтон повинен у разі потреби розгянути можливість застосування сили.


Саудівська Аравія про Ізраїль


Саудівська Аравія поклала на західні країни часткову відповідальність за нинішнє ядерне протистояння з Іраном через те, що вони дозволили Ізраїлю розвивати ядерне озброєння.


Саудівський міністр закордонних справ принц Сауд аль Фейзал заявив в інтерв´ю Бі-Бі-Сі, що попри категоричні заяви іранського президента, питання потрібно вирішувати не санкціями, а дипломатичним шляхом. Принц Сауд аль Фейзал додав, що його країна повністю відмовилася від ідеї володіння ядерною зброєю і зробить усе, аби Іран також дотримався своєї обіцянки.


Мирна чи ні?


Як заявив голова організації ООН, що наглядає за розвитком ядерних програм, Мохамед Ель Барадей, він не може підтвердити, що ядерна програма Ірану є мирною. Пан Ель Барадей сказав, що йому і його команді потрібний подальший доступ до документів та об´єктів в Ірані, аби переконатися, що вони знають все необхідне. Він додав, що не може виключити можливості наявності в Ірані секретної програми з розробки ядерної зброї, про яку МАГАТЕ досі не знає.


Іран попередив про можливе підвищення цін на нафту, якщо проти нього буде запроваджено санкції.USERS COMMENTS

Ваше ім'я
Ваша поштова скринька
Заголовок
Ваш відгук
Залишилось сомволів
| | | Додати в вибране
Пошук
Підписка
Центр миру, конверсії та зовнішньої політики України
Інститут євро-атлантичного співробітництва
Центр "Україна - Європейський вибір"
Defense Express
Центр європейських та трансатлантичних студій

Rambler's Top100 Rambler's Top100


Міжнародний фонд відродження Проект здійснено за підтримки
Міжнародного Фонду "Відродження"
Міжнародний фонд відродження Проект здійснено за підтримки
Центру інформації та документації НАТО в Україні
© 2004 - 2020. ЄВРОАТЛАНТИКА.UA
Всі права захищено.

Даний проект фінансується, зокрема, за підтримки Гранту Відділу зв'язків із громадськістю Посольства США в Україні. Точки зору, висновки або рекомендації відображають позиції авторів і не обов'язково збігаються із позицією Державного Департаменту США.
На головну Анонси подій Новини Аналітика Топ новини та коментарі Мережа експертів Про проект