ТОП НОВИНИ ТА КОМЕНТАРІ

16.01.2006 | Меркель зустрічається з Путіним
Джерело - Korespondent

Федеральний канцлер Німеччини Ангела Меркель прибуває в понеділок до Москви з одноденним візитом. У російській столиці вона проведе переговори з президентом РФ Володимиром Путіним. Це буде перша офіційна зустріч лідерів двох держав.

 

До Москви Меркель летить не лише щоб обговорити важливі питання двосторонніх відносин, але і задля налагодження особистих контактів із головою Кремля. "Головне, звичайно – познайомитися з Путіним. Крім того, буде, звичайно, обговорено важливі питання відносин двох країн", – повідомили в посольстві Німеччини в Москві.

Німецький посол у Росії Вальтер Юрген Шмід заявив, що візит має підтвердити відносини стратегічного партнерства Берліна та Європи з Москвою. "Візит, безсумнівно, підтвердить, що Німеччина і Європа зв’язані з Росією стратегічним партнерством", – зазначає Шмід у статті, опублікованій у "Независимой газете" минулої п’ятниці.

Співрозмовники обговорять широке коло проблем російсько-німецьких відносин, зокрема і "газове" питання, що останнім часом стало особливо гострим. Однак, як зазначили джерела в німецькій делегації, візит Ангели Меркель буде переважно ознайомлювальним.

Також буде обговорено ситуацію в Чечні та будівництво газопроводу по дну Балтійського моря, проти якого виступають східноєвропейські партнери.

Багато оглядачів вважають, що Меркель також прямо висловить своє занепокоєння різними аспектами політики Кремля. Раніше вона вже критикувала Москву за новий закон, що серйозно обмежує діяльність неурядових організацій.

Передбачено, що в російській столиці канцлер знайде час для зустрічі не лише з Путіним, але і з російськими правозахисниками.

 Меркель змінила на посаді канцлера Герхарда Шредера, якого вважали особистим другом російського президента Володимира Путіна.

Новий канцлер обіцяла виявляти "тверезіший підхід" до відносин із Росією, однак більшість оглядачів не чекають серйозної зміни політики Берліна стосовно Москви.

Зустріч із Бушем

Напередодні з цією самою метою Меркель відвідала США. Цьому візиту у Вашингтоні та Берліні надавали велике значення. Було заплановано, що він має започаткувати новий етап у відносинах між двома країнами, рівень яких в епоху правління Герхарда Шредера через розбіжності щодо Іраку впав до найнижчої позначки.


 
Як показують перші результати переговорів у Білому домі між Джорджем Бушем і Ангелою Меркель, сторони якщо і не перегоррнули нову сторінку у відносинах, то, принаймні, створили непогані передумови до цього. Після 45-хвилинної бесіди віч-на-віч президент США сказав журналістам, що новий канцлер Німеччини справила на нього "неймовірно добре" враження. "Вона розумна, компетентна і любить свободу", – сказав Буш.

Що ж до безпосередньо порядку денного самих переговорів, то головною темою обговорення на них стала іранська ядерна проблема. Якщо колись, щодо Іраку, думки Німеччини та США розійшлися, цього в цій ситуації обидві сторони висловили абсолютну єдність. За словами Буша і Меркель, вони дійшли згоди, що іранське ядерне досьє слід передати в Раду Безпеки ООН.

Ще одним основним питанням став стан справ у американській в’язниці на базі в Гуантанамо, де наразі утримують громадянина Німеччини турецького походження неповнолітнього Мурата Курназа. У перебугу переговорів, як з’ясувалося, Меркель узяла під сумнів принципи існування в’язниці та закликала врешті-решт цілком закрити її, але Буш рішуче заперечив.

На прес-конференції тема Росії не звучала, однак, за даними джерел "Российской газеты", Буш і Меркель під час своїх переговорів за закритими дверима кілька разів торкалися ситуації в цій країні. Новий канцлер Німеччини, зокрема, наголосила, що Берлін надає великого значення підтримці добрих відносин із Москвою. Вона сказала, що на зустрічі з Путіним збирається приділити особливу увагу питанням, пов’язаним із головуванням РФ у "вісімці".

Це не перша зустріч Володимира Путіна й Ангели Меркель. Останній раз Ангела Меркель розмовляла з головою російської держави як голова Християнсько-демократичного союзу /ХДС/ у стінах посольства РФ у Берліні 8 вересня минулого року. Обмін думками відбувся за 10 днів до позачергових виборів до Бундестагу, на яких ХДС завдала поразки Соціал-демократичній партії канцлера Герхарда Шредера.

Тоді Ангела Меркель запевнила Володимира Путіна, що у разі приходу до влади в Берліні християнські демократи збережуть наступність у зовнішній політиці та й далі розвиватимуть стратегічне партнерство з Росією, зокрема в енергетичній галузі.

 


USERS COMMENTS

Ваше ім'я
Ваша поштова скринька
Заголовок
Ваш відгук
Залишилось сомволів
| | | Додати в вибране
Пошук
Підписка
Центр миру, конверсії та зовнішньої політики України
Інститут євро-атлантичного співробітництва
Центр "Україна - Європейський вибір"
Defense Express
Центр європейських та трансатлантичних студій

Rambler's Top100 Rambler's Top100


Міжнародний фонд відродження Проект здійснено за підтримки
Міжнародного Фонду "Відродження"
Міжнародний фонд відродження Проект здійснено за підтримки
Центру інформації та документації НАТО в Україні
© 2004 - 2020. ЄВРОАТЛАНТИКА.UA
Всі права захищено.

Даний проект фінансується, зокрема, за підтримки Гранту Відділу зв'язків із громадськістю Посольства США в Україні. Точки зору, висновки або рекомендації відображають позиції авторів і не обов'язково збігаються із позицією Державного Департаменту США.
На головну Анонси подій Новини Аналітика Топ новини та коментарі Мережа експертів Про проект