ТОП НОВИНИ ТА КОМЕНТАРІ

10.01.2006 | Іран відновлює закриті ядерні дослідження
Джерело - Українська служба "Радіо свобода"

Іран вчора відновив роботу в рамках своєї атомної програми. З цим різко не погоджуються західні держави. Представники іранської влади заявляють, що це не повинно викликати стурбованості міжнародної спільноти. А Європейський Союз уже попередив Іран, що ймовірно не продовжить переговорів з офіційним Тегераном, якщо іранська влада відновить розробку програми збагачення урану на думку західних експертів, цей процес можна використовувати також для виготовлення ядерної зброї.


Міністр закордонних справ Німеччини Франк-Валтер Штайнмаєр заявив сьогодні у Берліні, що рішення офіційного Тегерана відновити тимчасово закриту ядерну програму не обійдеться «без наслідків». Це «катастрофічний сигнал» для процесу міжнародного обговорення іранської ядерної програми, додав глава німецького зовнішньополітичного відомства. Спільно з Францією та Великобританією Німеччина від імені Євросоюзу веде переговори з Іраном, щоб запевнитись у тому, що іранська атомна програма матиме лише мирне використання.


У неділю речник міністерства закордонних справ Ірану Гамід Реза Асефі заявив, що Тегеран має право відновити тимчасово закриту ядерну програму: «Наша діяльність в рамках досліджень та розвитку узгоджена з регламентом МАГАТЕ - Міжнародного агентства з атомної енергетики та Договору про нерозповсюдження. На нашу думку, західні країни не повинні застосовувати подвійні стандарти. Йдеться про наше право...і немає чим турбуватись», - наголосив речник МЗС Ірану.

А речник іранського уряду Ґолам Хоссейн Елгам у понеділок повідомив:

"Ці ядерні дослідження не є нелегальними. Припинення програми було добровільним. Про це ми повідомили МАГАТЕ, а досліди будуть відновлені сьогодні, за участі представника цього Агентства, як планувалося», - зазначив речник іранського уряду".

Генеральний директор МАГАТЕ Мохамед Ел Барадей, в інтерв’ю британському телебаченню сказав, що у міжнародної спільноти уривається терпець стосовно браку прозорості з боку Ірану у його ядерній програмі. Переговори між Іраном та Європейським Союзом зірвалися торік у серпні після того, як офіційний Тегеран відновив процес збагачення урану. Цей процес, як зазначають експерти, можна використовувати також для виготовлення ядерної зброї.

Експерт з нерозповсюдження Шанон Кіле, який працює в Стокгольмському Міжнародному Інституті Миру, сказав Радіо Свобода, що остання заява іранської влади вказує на те, що офіційний Тегеран намагається розбудувати власні можливості збагачувати уран:

«Тепер Європейський Союз - Великобританія, Франція і Німеччина зокрема - заявили, що це останній вирішальний крок, який вони не можуть сприйняти. Такою ж є і позиція США та інших держав, котрі обговорюють питання внесення іранської справи до Ради Безпеки ООН та запровадження санкцій стосовно Ірану. Відкритим є питання, чи такі ключові члени Ради Безпеки як Росія і Китай підтримають суворіший підхід», - зазначив Шанон Кіле. Росія, головний ядерний партнер Ірану, планує провести друге коло переговорів з Іраном у Москві 16 січня. Переговори минулої неділі закінчилися «деякими порозуміннями», -заявили представники російської та іранської делегацій.


USERS COMMENTS

Ваше ім'я
Ваша поштова скринька
Заголовок
Ваш відгук
Залишилось сомволів
| | | Додати в вибране
Пошук
Підписка
Центр миру, конверсії та зовнішньої політики України
Інститут євро-атлантичного співробітництва
Центр "Україна - Європейський вибір"
Defense Express
Центр європейських та трансатлантичних студій

Rambler's Top100 Rambler's Top100


Міжнародний фонд відродження Проект здійснено за підтримки
Міжнародного Фонду "Відродження"
Міжнародний фонд відродження Проект здійснено за підтримки
Центру інформації та документації НАТО в Україні
© 2004 - 2020. ЄВРОАТЛАНТИКА.UA
Всі права захищено.

Даний проект фінансується, зокрема, за підтримки Гранту Відділу зв'язків із громадськістю Посольства США в Україні. Точки зору, висновки або рекомендації відображають позиції авторів і не обов'язково збігаються із позицією Державного Департаменту США.
На головну Анонси подій Новини Аналітика Топ новини та коментарі Мережа експертів Про проект