ТОП НОВИНИ ТА КОМЕНТАРІ

05.01.2006 | Австрія на півроку очолює Євросоюз
Джерело - Радіо "Німецька хвиля"

Завершується рік і на чолі Європейського Cоюзу відбувається традиційна зміна керівництва. Після Великобританії головування в спільноті на півроку перебирає Австрія. Це означає, що окрім головування на численних саммітах, уряд у Відні по-своєму розставить акценти у внутрішній та зовнішній політиці об’єднаної Європи.

У наступні шість місяців австрійська міністр закордонних справ Урсула Плассник хоче досягти в Євросоюзі трьох речей:

„Якби я могла зараз загадати три бажання, то це були б: більше довіри, більше прозорості й більше динаміки!”

Після досягнутого кілька тижнів тому компромісу щодо бюджету ЄС до 2013 року настав час повернутися до великих проблем: ухвалення конституції та визначення остаточних меж розширення Євросоюзу. Так вважає австрійський федеральний канцлер Вольфганг Шюссель.

У свою чергу голова Європейської Комісії Жозе Мануель Баррозу заявив „Німецькій хвилі”, що він теж прагне швидко забути про фінансову суперечку, що тривалий час затьмарювала відносини в ЄС:

„Я думаю, що ми можемо з оптимізмом дивитися на 2006 рік. Ми можемо сконцентрувати увагу на тих речах, які важливіші для наших громадян, а саме - економічному зростанні та робочих місцях”.

Якщо ж фінансові дебати на кшталт тих, що відбувалися 2005 року, повторяться, ЄС вчинить „самогубство”, сказав голова австрійського уряду Шюссель. За його словами, ЄС потрібні власні податкові та фінансові джерела, щоб не залежати від волі голів держав та урядів.

Проект конституції ЄС, який було відхилено на референдумах у Франції та Нідерландах, Австрія планує реанімувати, каже міністр закордонних справ Альпійської республіки Урсула Плассник:

„Що стосується конституції, то на мою думку, тут косметичними змінами справа не обійдеться. Це занадто велика тема”.

Справа буде нелегкою, якщо зважити на те, що канцлер ФРН Ангела Меркель уже виступила проти змін до проекту конституції, який ратифікував німецький парламент. Меркель віддає перевагу додатковому документу, який би закріпив певні соціальні гарантії.

Тому австрійська міністр застерігає від занадто високих очікувань від головування Відня в ЄС. Австрія, каже Урсула Плассник, може в кращому випадку створити сприятливі умови для дебатів щодо конституції. Нова спроба затвердження цього документу вірогідна лише після 2007 року, коли у Франції та Нідерландах пройдуть вибори:

„Сподівання на те, що ми як такий собі чарівник самі зможемо підняти цей тягар, не справдяться. Ми зробимо все, що можна, але зважаючи на наші можливості”.

У зовнішній політиці Австрія як голова Європейського Союзу, зважаючи на її географічне розташування та історичне минуле, робитиме акцент на розвитку відносин з Балканами. Відень прагне наблизити до ЄС усі країни регіону від Хорватії до Македонії.

Поки не відомо, як розвиватимуться відносини з Туреччиною. Кілька місяців тому Австрія відчайдушно блокувала початок переговорів з Анкарою про вступ до Євросоюзу. Потім після виснажливих переговорів Відень таки поставив свій підпис разом з іншими країнами-членами ЄС. Чи доведеться тепер саме Австрії вести перші конкретні переговори з Туреччиною, міністр Плассник сказати не змогла:

„Поки що зарано говорити, чи зможемо ми відкрити першу главу переговорів уже в першому півріччі”.

Спочатку, каже Плассник, варто зачекати, як Туреччина виконує умови митного союзу з ЄС, зокрема з огляду на її непрості відносини з Кіпром. Загалом же, натякає Плассник, Австрія із задоволенням передасть суперечливу тему вступу Туреччини до ЄС Фінляндії, яка очолить Європейський Союз через півроку - влітку.


USERS COMMENTS

Ваше ім'я
Ваша поштова скринька
Заголовок
Ваш відгук
Залишилось сомволів
| | | Додати в вибране
Пошук
Підписка
Центр миру, конверсії та зовнішньої політики України
Інститут євро-атлантичного співробітництва
Центр "Україна - Європейський вибір"
Defense Express
Центр європейських та трансатлантичних студій

Rambler's Top100 Rambler's Top100


Міжнародний фонд відродження Проект здійснено за підтримки
Міжнародного Фонду "Відродження"
Міжнародний фонд відродження Проект здійснено за підтримки
Центру інформації та документації НАТО в Україні
© 2004 - 2020. ЄВРОАТЛАНТИКА.UA
Всі права захищено.

Даний проект фінансується, зокрема, за підтримки Гранту Відділу зв'язків із громадськістю Посольства США в Україні. Точки зору, висновки або рекомендації відображають позиції авторів і не обов'язково збігаються із позицією Державного Департаменту США.
На головну Анонси подій Новини Аналітика Топ новини та коментарі Мережа експертів Про проект