ТОП НОВИНИ ТА КОМЕНТАРІ

17.09.2022 | Американський генерал попередив про розширення ядерного арсеналу Китаю
Джерело - The Washington Post

Про це заявив генерал ВПС США Ентоні Коттон, виступаючи перед Комітетом Сенату у справах збройних сил.

За його словами, оцінка військовими щодо ядерної сили Китаю різко змінилася з 2018 року, коли було визнано, що Пекін потребує "мінімального ядерного стримування". У той час аналіз ядерної політики Пентагону оцінював амбіції Китаю як такі, що зосереджені на "регіональній гегемонії", пояснив він.

Однак ці припущення почали змінюватися в останні роки, коли Китай доклав узгоджених зусиль для розширення свого ядерного потенціалу та посилив свою агресивну позицію щодо Сполучених Штатів та їхніх регіональних союзників.


Останній аналіз ядерної політики Пентагону був переданий Конгресу в березні та ще не був оприлюднений.

"Ми бачили неймовірну експансивність того, що вони роблять зі своїми ядерними силами — що, на мій погляд, не відображає умов мінімального стримування. Зараз у них є тріада", – пояснив Коттон, маючи на увазі, що китайська армія має ядерні сили, які діють на землі, у повітрі та на морі.

Ядерну загрозу з боку Китаю, додав він, неможливо повною мірою вирішити шляхом дублювання підходу Сполучених Штатів до росії, чиї ядерні цілі знайомі Сполученим Штатам ще з часів холодної війни. Пекін і москва, сказав генерал, "діють по-різному з точки зору доктрини".

Історично Пекін не володів таким арсеналом, як дві великі наддержави часів холодної війни (США і СРСР), а його ядерні амбіції не розглядалися у Вашингтоні з такою ж інтенсивністю, як москви. Китай також ніколи не був учасником режимів контролю над озброєннями, які визначили ядерні відносини між Сполученими Штатами та росією.

"Нам потрібно серйозно подумати про те, що ми вступаємо в нову еру тристоронньої ядерної конкуренції. Ви відповідатимете за те, щоб Сполучені Штати та їхні союзники могли стримувати не одного, а двох майже рівних ядерних супротивників, з чим не стикалися ваші попередники", — сказав Коттону голова комітету, сенатор Джек Рід.


Коттон, кандидатуру якого розглядають на посаду керівника Стратегічного командування США, визнав, що потрібно буде виправити дисбаланс.

"Ми розуміємо російську ядерну теорію та ядерну доктрину. Нам доведеться глибше зрозуміти китайську ядерну стратегію", — сказав Коттон.

Однак генерал наголосив, що "зрештою, і росія, і Китай розуміють, що ми маємо сильну, стійку ядерну силу, яка забезпечує стримування нас самих і розширене стримування наших ворогів".

Коттон зазначив, що США мають серйозно сприймати погрози москви чи Пекіна застосувати ядерну зброю, особливо коли йдеться про потенційну конфронтацію через Тайвань.

"Якщо у вас є надійний стримуючий фактор, це змусило б їх двічі подумати, перш ніж зв’язуватися з нами", — зазначив Коттон.


USERS COMMENTS

Ваше ім'я
Ваша поштова скринька
Заголовок
Ваш відгук
Залишилось сомволів
| | | Додати в вибране
Пошук
Підписка
Центр миру, конверсії та зовнішньої політики України
Інститут євро-атлантичного співробітництва
Центр "Україна - Європейський вибір"
Defense Express
Центр європейських та трансатлантичних студій

Rambler's Top100 Rambler's Top100


Міжнародний фонд відродження Проект здійснено за підтримки
Міжнародного Фонду "Відродження"
Міжнародний фонд відродження Проект здійснено за підтримки
Центру інформації та документації НАТО в Україні
© 2004 - 2022. ЄВРОАТЛАНТИКА.UA
Всі права захищено.

Даний проект фінансується, зокрема, за підтримки Гранту Відділу зв'язків із громадськістю Посольства США в Україні. Точки зору, висновки або рекомендації відображають позиції авторів і не обов'язково збігаються із позицією Державного Департаменту США.
На головну Анонси подій Новини Аналітика Топ новини та коментарі Мережа експертів Про проект