ТОП НОВИНИ ТА КОМЕНТАРІ

13.05.2022 | Закон «Ленд-ліз для України» – контрольний «постріл» для Зеленського
Олексій Коломієць - Президент Центру європейських та трансатлантичних студій

Дві третини аркушу, на яких вмістився текст закону, можуть, й скоріш за все, змінять, як хід війни, так і баланс сил у цьому наджорсткому протистоянні.

Та, напевно, головне – цей закон, фактично, вбиває будь-які можливості для Зеленського та його зграї здатися Кремлю. Закон S.3522 – це вже не попередження криворізькому блазню, це – потужний та, можливо, остаточний, контрольний «постріл» для Зеленського.

Боротьба Зеленського та його опричників проти цього вікоповного та вирішального закону була запеклою. Вони розуміли все й тому кинули всі свої сили, спільно із своїми кремлівськими партнерами та союзниками, на недопущення його ухвалення. Та вони, всі ті єрмаки, арахамії, подоляки, арестовичі не зрозуміли й ніколи не зрозуміють вирішального: США із союзниками вже б’ються не за Україну, а в першу, та головну чергу, за себе. І у цій битві вони не зупиняться вже ні перед чим.

Істерія на Банковій була всепоглинаючою та показовою. Арестович, точно, за вказівкою Єрмака, волав, що закон вже не потрібний, тому що запізно. Подоляк кричав, що закон недостатньо ефективний та не надасть тієї необхідної допомоги, яка потрібна. А президент «криворізького кварталу» мовчав взагалі. Мовчав тотально, тому що всі гарантії були вже давно надані кремлівському монстру.

І Зеленський чудово усвідомив, що за крах тих домовленостей треба буде відповідати перед Путіним. Про відповідальність перед Україною та народом України цей тотально примітивний та обмежений криворізький блазень не думав ніколи. Тепер настав час розплати.

Закон S. 3522 «Ukraine Democracy Defense Lend-Lease Act of 2022» знімає, фактично, всі обмеження на постачання зброї, техніки, обладнання та допомоги для України. Звичайно, що авіаносці та літаки, здатні нести ядерну зброю, Україні не передадуть. Та Україна й не потребує цього. На все інше, обмежень немає. Танки, літаки, артилерія, кораблі – все це дозволено і це буде доставлено до України.

Закон S. 3522 чітко та однозначно встановлює, що саме Президент США є єдиною фігурою, яка виконує цей закон та має у своєму розпорядженні всі владні важелі, якими він цим законом наділений.

Лише Президент США може вирішити передати повноваження іншій особі в уряді США для виконання закону про «Ленд-ліз для України». Ми не знаємо, чи використає Президент Сполучених Штатів норму цього закону? У нинішніх умовах це виглядає, як малоймовірно. Але, якщо таке, все ж таки, трапиться, тоді та людина буде під тотальним контролем, як Президента, так і його адміністрації. Й тут мова не про шалені гроші, які будуть використані для реалізації закону S. 3522. Тут мова про національну безпеку та оборону США, а також про виключні стратегічні національні інтереси США.

Але, все виглядає ще набагато серйознішим. У повній назві закону йдеться не лише про Україну, а також про країни східного флангу НАТО. Так, передусім цей закон про захист цих країн. Це один із вирішальних постулатів. Але, саме на територіях цих країн, поза сумнівом, будуть розміщені бази, куди будуть стікатися потоки зброї та техніки для України, передбачені саме «Ленд-лізом для України». Тобто, це одночасний захист, як України, так і цілого східного флангу НАТО – від Прибалтики до Болгарії.

Не хочеться вірити, що закон запрацює на повну потужність лише через 60 днів, як йдеться в його відповідному положенні Це ціла вічність зараз для України. Але, й для США також. Скоріш за все, все буде виконуватися швидше, максимально швидше. Стратегічний алгоритм такий: чим швидше Закон S. 3522 запрацює на всю свою потужність, тим безпечніше та впевненіше будуть почувати себе Сполучені Штати. Тим впевненішою буде відчувати себе України. І тим скоріше буде наближатися кінець для Зеленського. Хоча, як виглядає, його кінець вже наступив. S. 3522 пролунав просто, як контрольний «постріл» для нього. Дякуємо, Америка!


USERS COMMENTS

Ваше ім'я
Ваша поштова скринька
Заголовок
Ваш відгук
Залишилось сомволів
| | | Додати в вибране
Пошук
Підписка
Центр миру, конверсії та зовнішньої політики України
Інститут євро-атлантичного співробітництва
Центр "Україна - Європейський вибір"
Defense Express
Центр європейських та трансатлантичних студій

Rambler's Top100 Rambler's Top100


Міжнародний фонд відродження Проект здійснено за підтримки
Міжнародного Фонду "Відродження"
Міжнародний фонд відродження Проект здійснено за підтримки
Центру інформації та документації НАТО в Україні
© 2004 - 7127. ЄВРОАТЛАНТИКА.UA
Всі права захищено.

Даний проект фінансується, зокрема, за підтримки Гранту Відділу зв'язків із громадськістю Посольства США в Україні. Точки зору, висновки або рекомендації відображають позиції авторів і не обов'язково збігаються із позицією Державного Департаменту США.
На головну Анонси подій Новини Аналітика Топ новини та коментарі Мережа експертів Про проект