ТОП НОВИНИ ТА КОМЕНТАРІ

12.01.2022 | Прибалтика веде переговори щодо збільшення військ НАТО на своїй території
Джерело - К; Новости

Країни Балтії говорять із союзниками НАТО про збільшення військових на їх території, щоб утримати Росію. Таку заяву зробила прем'єр-міністр Естонії Кайя Каллас у середу, 12 січня, перед зустріччю представників Росії та НАТО, щоб спробувати розрядити напруженість. Про це повідомляє Reuters.

Росія, яка угрупувала війська на кордоні з Україною, вимагає припинити військове розміщення та більше не розширювати західний оборонний альянс. У середу, 12 січня, у Брюсселі Росія почала висувати свої вимоги щодо гарантій безпеки в Європі до 30 союзників НАТО. Естонія, Латвія та Литва, які колись керували з Москви, є членами як НАТО, так і Європейського Союзу з 2004 року і довго прагнули більшої участі НАТО. "Звичайно, ми обговорюємо з нашими союзниками збільшення їхньої присутності тут, щоб вони діяли як стримуючий фактор. Якщо ви подивитеся на карту, то країни Балтії – це півострів НАТО, і тому ми маємо свої турботи", - сказав Каллас у відеоінтерв'ю Reuters з Таллінна, не повідомляючи жодних деталей.

Один дипломат НАТО на умовах анонімності сказав Reuters, що питання про додаткові розгортання у країнах Балтії можуть обговорити міністри оборони НАТО, коли вони проведуть заплановану зустріч у середині лютого. Підрозділи НАТО були розгорнуті у Литві, Латвії, Естонії та Польщі після того, як Росія анексувала Крим від України у 2014 році. Вони мають трохи більше 1000 військовослужбовців. Каллас сказав, що можливе збільшення існуючих військ. За її словами, Захід міг би вести конструктивні переговори з Москвою, але також має дати Кремлю зрозуміти, що якщо він загострить ситуацію в Україні, то доведеться заплатити високу ціну.

"Я думаю, що ми не повинні потрапляти в пастку, обговорюючи те, що може зробити Захід, тому що Захід не зробив нічого поганого. Захід не створив військових груп для нападу на Росію", - сказав Каллас. Москва заперечує якісь агресивні наміри і заявила, що має право розмістити війська там, де вона хоче, у межах своїх кордонів. Як повідомляли раніше "Коментарі", у Міноборони Естонії вважають, що Москва не хоче жити у світі.

Джерело: https://world.comments.ua/news/europe/pribaltika-vedet-peregovory-po-uvelicheniyu-voysk-nato-na-svoey-territorii-chego-boyatsya-gosudarstva-691881.html


USERS COMMENTS

Ваше ім'я
Ваша поштова скринька
Заголовок
Ваш відгук
Залишилось сомволів
| | | Додати в вибране
Пошук
Підписка
Центр миру, конверсії та зовнішньої політики України
Інститут євро-атлантичного співробітництва
Центр "Україна - Європейський вибір"
Defense Express
Центр європейських та трансатлантичних студій

Rambler's Top100 Rambler's Top100


Міжнародний фонд відродження Проект здійснено за підтримки
Міжнародного Фонду "Відродження"
Міжнародний фонд відродження Проект здійснено за підтримки
Центру інформації та документації НАТО в Україні
© 2004 - 2022. ЄВРОАТЛАНТИКА.UA
Всі права захищено.

Даний проект фінансується, зокрема, за підтримки Гранту Відділу зв'язків із громадськістю Посольства США в Україні. Точки зору, висновки або рекомендації відображають позиції авторів і не обов'язково збігаються із позицією Державного Департаменту США.
На головну Анонси подій Новини Аналітика Топ новини та коментарі Мережа експертів Про проект