ТОП НОВИНИ ТА КОМЕНТАРІ

02.11.2005 | Єхануров: Якщо РФ стане членом СОТ раніше, то Україна не вступить до цієї організації ніколи
Джерело - Korespondent.net

Україна переконана в тому, що для вступу до Світової організації торгівлі їй треба випередити Росію, і вважає за можливе вирішити цю задачу.


 


"Якщо Росія вступить до СОТ раніше, ніж Україна, то Україна не вступить до цієї організації ніколи", – заявив прем’єр-міністр України Юрій Єхануров після виступу у вашингтонському Фонді Карнегі сприяння загальному миру.


Його запитали, чи можуть Москва і Київ допомогти один одному в переговорах із іноземними партнерами, зокрема зі Сполученими Штатами, про умови свого вступу до СОТ. Проте Єхануров відразу відкинув такий підхід.


"На переговорах із Російською Федерацією ми відчули стурбованість російської сторони з приводу того, що в контексті вступу України до СОТ може виникнути ціла низка проблем на наших спільних кордонах", – наголосив голова українського уряду.


"Наскільки я знаю, Російська Федерація може претендувати на вступ до СОТ уже наступного року, – продовжив він. – Якщо Російська Федерація вступить до Світової організації торгівлі раніше, ніж Україна, то Україна не вступить до цієї організації ніколи. Ми зараз вирішуємо дуже просту задачу: ми повинні вступити до СОТ раніше від Російської Федерації. І ми це зробимо". У залі, де зібралися представники вашингтонських політичних, академічних і ділових кіл, пролунали сміх та оплески, передає Обком, посилаючись на "Прайм-Тасс".


Україна, США і СОТ


Також прем’єр-міністр заявив, що Україна виконала всі умови для підписання з Об’єднаними Штатами протоколу про доступ на ринки товарів і послуг, необхідного для вступу України до Світової організації торгівлі.


"Україна суттєво просунулася в переговорному процесі зі США. Під час переговорів ми виконали всі основні раніше передбачені умови", – сказав Єхануров.


За його словами, після цього американська сторона поставила додаткові питання, на які українська сторона наразі намагається оперативно дати вичерпні відповіді.


Юрій Єхануров зазначив, що Україна ухвалила закон, яким уже тепер на 80% привела ставки мита у відповідність із нормами, обов’язковими для вступу до СОТ.


Прем’єр-міністр також зазначив, що Україна уважно ставиться до побажань США щодо імпорту курячого м’яса в Україну. Україна також сподівається на розуміння США щодо поступового скасування експортного мита на брухт чорних металів і заборони на брухт кольорових металів. Крім того, за його словами, Україна вивчає питання підтримки сільського господарства в переговорах щодо збільшення квоти імпорту цукру-сирцю з 260 тис. тонн до 408 тис. тонн.


Єхануров наголосив, що підписання протоколу щодо СОТ зі США означатиме фактичну підтримку США вступу України до СОТ і буде добрим сигналом для решти країн, з якими Україна ще веде переговори щодо СОТ, насамперед, для Австралії.


Досі Україна вже підписала 38 двосторонніх протоколів про доступ на ринки товарів і послуг із країнами-членами робочої групи з розгляду заяв України про вступ до СОТ. Серед протоколів, які ще треба підписати для вступу України до СОТ, найважливіші – зі США та Австралією.


Ющенко: СОТ якісно змінює участь країни на світовому ринку


Напередодні Президент Віктор Ющенко на зустрічі з журналістами заявив, що членство України у Світовій організації торгівлі суттєво поліпшить добробут громадян і приведе до збільшення ВВП.


Голова держави нагадав, що таке твердження є головним висновком Інституту економічних досліджень і політичних консультацій, експерти якого досліджують можливі результати інтеграції до СОТ.


За його словами, вступ України до СОТ якісно змінює участь країни на світовому ринку. Президент також нагадав, що зараз до СОТ належать 148 країн, і вона охоплює 95% міжнародного товарообігу.


Цитуючи експертні оцінки, Ющенко наголосив, що зі вступом України до СОТ можна  сподіватися щорічного зростання добробуту громадян на 3%, росту ВВП – 1,9%, щонайменше 50% росту обсягів іноземних інвестицій, збільшення експорту до ЄС – 15%, зростання доходів від зовнішньоекономічної діяльності – 10%, щорічного збільшення експорту – на 10%.


Коментуючи поточний процес інтеграції, голова держави наголосив, що влада приділяє максимум уваги ухваленню необхідних законопроектів, два з яких затвердила сьогодні Верховна Рада. Президент оцінив процес приведення національного законодавства у відповідність до вимог організації виконаним на 65%. Разом із тим, за його словами, консолідовану тарифну пропозицію України і графік її специфічних зобов’язань виконано майже цілком.





USERS COMMENTS

Ваше ім'я
Ваша поштова скринька
Заголовок
Ваш відгук
Залишилось сомволів
| | | Додати в вибране
Пошук
Підписка
Центр миру, конверсії та зовнішньої політики України
Інститут євро-атлантичного співробітництва
Центр "Україна - Європейський вибір"
Defense Express
Центр європейських та трансатлантичних студій

Rambler's Top100 Rambler's Top100


Міжнародний фонд відродження Проект здійснено за підтримки
Міжнародного Фонду "Відродження"
Міжнародний фонд відродження Проект здійснено за підтримки
Центру інформації та документації НАТО в Україні
© 2004 - 2024. ЄВРОАТЛАНТИКА.UA
Всі права захищено.

Даний проект фінансується, зокрема, за підтримки Гранту Відділу зв'язків із громадськістю Посольства США в Україні. Точки зору, висновки або рекомендації відображають позиції авторів і не обов'язково збігаються із позицією Державного Департаменту США.
На головну Анонси подій Новини Аналітика Топ новини та коментарі Мережа експертів Про проект