ТОП НОВИНИ ТА КОМЕНТАРІ

31.10.2005 | Блера турбують щодо бюджету ЄС
Джерело - EUobserver

Після завершення своєї зустрічі в Хамптон Парк лідери ЄС дякували Тоні Блеру за гарну атмосферу під час дискусій, але не обминули той факт, що складні питання навколо бюджету не були вирішені.


Хоча тематика грошей ЄС не передбачалася бути центральною під час роботи самміту, більшість виступаючих за столом переговорів говорили, що британське президенство повинно досягти рішення в грудні.



Британський прем'єр Тоні Блер, який був звинувачений в тому, що не приділяє достатньої уваги просуванню переговорів, визнав, що завдання видається складним: "Я знаю, що ці переговори будуть важкими".


"Але зараз, в крайньому випадку, ми будемо шукати згоди щодо чіткого напрямку руху, який ми мусимо притримуватися щодо майбутнього фінасування ЄС".


Президент Європейської Комісії Жозе Баррозу виказував більший оптимізм: "Сьогодні я більший оптиміст в тому, що ми зможемо погодитися в грудні на схвалення бюджету, ніж це було вчора".


Глобалізаційний фонд підданий критиці


Деякі нові країни ЄС виказали незадоволення тим, що президенство Британії ще не знайшло компромісу відносно бюджету, а також скептицізм, що угола може бути досягнута в грудні.


Центральні та східноєвропейські країни можуть витратити найбільше від того, що бюджет не ухвалений вчасно, так як фінансова підтримка цих регіонів буде затримана.


Лідери цих країн також висловили скетицізм щодо "фонду глобалізації", який запропонувала Європейська Комісія для допомоги громадянам, які потерпають саме від глобалізації.


Разом із країнами, які занепокоєні обмеженнями витрат ЄС, нові країни вважають, що створення такого фонду не є необхідним. Незгоду з утворення такого фонду висловив словацький прем'єр, якого підтримав лідер Естонії Андрус Ансіп, а прем'єр Данії Андерс Фог Расмуссен сказав, що фонд "не зможе зберегти будь-яку роботу".


Широкий консенсус?


Дебати на самміті відносно глобалізації призвели до "широкого консенсусу" щодо проблем, які необхідно подолати Європі. Про це засвідчив пан Баррозу.

Лідери ЄС погодилися в тому, що організація повинна робити більше для підсилення досліджень та інновацій, підтримки європейських університетів, а також знайти спільний підхід щодо енергетичної політики.


Відповідаючи на питання, чому Британія нині підтримує більшу кооперацію на рівні ЄС в сфері енергетики, яку раніше опанувала, Блер сказав: "В минулому, ми побоювалися, що будь-який рух в цьому напрямку може призвести до більшої рещуляції в цьому секторі".


Але, Блер аргументував, що нинішня ініціатива повинна фокусуватися на посиленні конкуренції в енергетичному секторі та більшій співпраці з країнами-експортерами, маючи на увазі, що Європа буде потребувати в наступні роки імпорту 90 відсотків газу та нафти.




USERS COMMENTS

Ваше ім'я
Ваша поштова скринька
Заголовок
Ваш відгук
Залишилось сомволів
| | | Додати в вибране
Пошук
Підписка
Центр миру, конверсії та зовнішньої політики України
Інститут євро-атлантичного співробітництва
Центр "Україна - Європейський вибір"
Defense Express
Центр європейських та трансатлантичних студій

Rambler's Top100 Rambler's Top100


Міжнародний фонд відродження Проект здійснено за підтримки
Міжнародного Фонду "Відродження"
Міжнародний фонд відродження Проект здійснено за підтримки
Центру інформації та документації НАТО в Україні
© 2004 - 2024. ЄВРОАТЛАНТИКА.UA
Всі права захищено.

Даний проект фінансується, зокрема, за підтримки Гранту Відділу зв'язків із громадськістю Посольства США в Україні. Точки зору, висновки або рекомендації відображають позиції авторів і не обов'язково збігаються із позицією Державного Департаменту США.
На головну Анонси подій Новини Аналітика Топ новини та коментарі Мережа експертів Про проект