ТОП НОВИНИ ТА КОМЕНТАРІ

27.10.2005 | Лідери ЄС готуються до дебатів щодо викликів глобалізації
Джерело - EUobserver

Лідери ЄС збираються сьогодні на одноденний неформальний самміт з питань економічного майбутнього Європейського Союзу, пам'ятачи провал прийняття бюджету на минулому самміті в червні.


Так як зустріч буде носити неформальний характер з вельми широким порядком денним, жодних конкретних рішень ухвалено не буде. При цьому деякі коментатори були здивовані, коли робилися припущення, що якісь результати будуть все- таки досягнуті.


Але, в крайньому випадку, лідери ЄС спробують виказати єдність після місяців кризи в Європейському Союзі та гірких звинувачень, що лунали з деяких столиць.


Порядок денний зустрічі 25 глав країн та урядів буде торкатися, в першу чергу, викликів глобалізації та її прямого впливу на рішення, які необхідно терміново ухвалювати, включаючи майбутній бюджет ЄС та прийняття головних законодавчих актів, які стосуються функціонування внутрішнього ринку.


"Яким чином ми можемо впоратися з викликами конкуренції та підтримати безпеку наших громадян в світі безпрецендентних змін?", - запитував британський лідер Тоні Блер в своєму листі-запрошенні на самміт.


Необхідність глобалізаційних дебатів


Всеоб'ємні глобалізаційні дебати були різко активізовані в Європі після того, як французькі виборці відхилили Конституційний Договір ЄС в травні.


Головне побоювання, згідно опитувань, щодо документу було спрямовано в напрямку англо-саксонського лібералізму, який був спроектований в документі та міг призвести до втрати робочих місць.

Полярні дебати також мали місце під час літніх місяців щодо імпорту китайського текстилю до ЄС. Країни, що традиціно мають потужні текстильні галузі, зокрема, Франція та Італія висловлювали потужну підтримку для своєї продукції, в чой час коли китайський одяг почав заповнювати ринки ЄС.


Інші країни почали голосно вимагати повернення до протекціонізму в той час, коли Брюссель вів переговори щодо квотних угод.


Хоча Франція та Британія закликали до спокійного підходу щодо вирішенн суперечок поміж двох полярних поглядів на майбутнє ЄС, така суперечка не є виключно справою цих двох країн.


Не існує половинчастих рішень


Дискусії навколо протекціоністського/вільного ринку розпочалися ще до того, коли нинішній склад Комісії приступив до виконання своїх обов'язків восени минулого року.


В той час як президент Комісії Жозе Баррозу обіцяв бути про-бізнес налаштованим політиком, фактично, кожний день ліві політики звинувачивули його в зраді Європейській соціальній моделі.


Та проблема полягає в тому, що ніхто не в змозі погодится в тому, що уявляє собою така модель та якою вона повинна бути в майбутньому.


Ті, хто закликає до змін ведуть мову, що загальними характеристиками такої моделі є високі податки, великий уряд та тенденції до протекціонізму, що повинні бути адаптовані до високоінтегрованих, інформаціних технологій сьгодення.


Ті, хто захищає Європейську соціальну модель закликають до сильної протекції для робочих та забезпечення високорівневого соціального захисту, що дозволять Європі зберегти свої позиції.

Деякі ознаки надії?


Хоча, більшість лідерів ЄС занепокоєні зростанням позицій Китаю та Індії на економічній сцені та відставанням найбільших економік Європи - зокрема, Франції та Німеччини - ЄС повинен шукати регіональну відповідь на глоблізацію.

Напередодні самміту з'явилися деякі ознаки надії на те, що ЄС буде в змозі створити щось реальне після своєї зустрічі. Зокрема, Торі Блер та Жак Ширак, кожний окремо, в середу зробили заспокійливі політичні заяви. 


Тоні Блер публічно підтримав ідею створення спеціального Фонду для підтримки громадян ЄС, що потерпають від глобалізації, в той час як французький президент визнав, що "Європа не може перебувати в тому стані, в якому вона є нині та коли її конкуренти крокують вперед".



USERS COMMENTS

Ваше ім'я
Ваша поштова скринька
Заголовок
Ваш відгук
Залишилось сомволів
| | | Додати в вибране
Пошук
Підписка
Центр миру, конверсії та зовнішньої політики України
Інститут євро-атлантичного співробітництва
Центр "Україна - Європейський вибір"
Defense Express
Центр європейських та трансатлантичних студій

Rambler's Top100 Rambler's Top100


Міжнародний фонд відродження Проект здійснено за підтримки
Міжнародного Фонду "Відродження"
Міжнародний фонд відродження Проект здійснено за підтримки
Центру інформації та документації НАТО в Україні
© 2004 - 9842. ЄВРОАТЛАНТИКА.UA
Всі права захищено.

Даний проект фінансується, зокрема, за підтримки Гранту Відділу зв'язків із громадськістю Посольства США в Україні. Точки зору, висновки або рекомендації відображають позиції авторів і не обов'язково збігаються із позицією Державного Департаменту США.
На головну Анонси подій Новини Аналітика Топ новини та коментарі Мережа експертів Про проект