ТОП НОВИНИ ТА КОМЕНТАРІ

26.10.2005 | Іракці сказали "так" конституції
Джерело - Korespondent.net

За підсумками референдуму, що відбувся в Іраку ще 15 жовтня, нову конституцію країни було ухвалено більшістю голосів. Про це повідомила у вівторок, 25 жовтня, Незалежна виборча комісія Іраку (НВКІ).

 

За її інформацією, 78% виборців, котрі прийшли на виборчі дільниці, проголосували за проект конституції, 21% – проти.

Із 16 провінцій лише в двох проти проголосували дві третини. Результати свідчать, що суннітській частині населення не вдалося заблокувати ухвалення документу, який з’явився на світ як результат непростого компромісу.

"Якими б не були результати референдуму, це – цивілізований крок, що має вивести Ірак на шлях щирої демократії", – заявив після оголошення результатів Фарід Аяр, представник НВКІ.

Він заявив, що комісія та представники ООН, що стежили за підрахунком голосів "не знайшли випадків підтасувань, які могли б уплинути на результат голосування".

Конституцію, яку підтримують переважно курди та шиїти Іраку, вважають однією з основ побудови нового суспільства, що відкриває шлях до обрання нового парламенту Іраку в середині грудня. Від того, наскільки успішним буде конституційне будівництво, залежить термін присутності західних коаліційних військ у Іраку.

Нові напади

Тим часом, у курдському місті Сулейманія на півночі Іраку пролунало кілька вибухів. За першими повідомленнями, від вибуху автомобіля біля міністерства безпеки загинули дев’ять людей.

Ще кілька людей було поранено внаслідок двох спроб замаху на курдського політика муллу Бахтіяра.

Раніше ще два вибухових пристрої спрацювали на автостраді на захід від міста.

Ще одну бомбу знайшли в готелі на головній вулиці Сулейманії. Вулицю перекрили, і до роботі зі знешкодження вибухового пристрою взялися сапери.

Ситуація в місті Сулейманія, що перебуває під контролем іракських курдів, досі була досить спокійною порівняно з іншими районами Іраку.

Нинішні вибухи прогриміли в той час, коли в регіоні з тривалим візитом перебував президент Іраку Джалал Талабані, котрий є також лідером Патріотичного союзу Курдистану.

 


USERS COMMENTS

Ваше ім'я
Ваша поштова скринька
Заголовок
Ваш відгук
Залишилось сомволів
| | | Додати в вибране
Пошук
Підписка
Центр миру, конверсії та зовнішньої політики України
Інститут євро-атлантичного співробітництва
Центр "Україна - Європейський вибір"
Defense Express
Центр європейських та трансатлантичних студій

Rambler's Top100 Rambler's Top100


Міжнародний фонд відродження Проект здійснено за підтримки
Міжнародного Фонду "Відродження"
Міжнародний фонд відродження Проект здійснено за підтримки
Центру інформації та документації НАТО в Україні
© 2004 - 2020. ЄВРОАТЛАНТИКА.UA
Всі права захищено.

Даний проект фінансується, зокрема, за підтримки Гранту Відділу зв'язків із громадськістю Посольства США в Україні. Точки зору, висновки або рекомендації відображають позиції авторів і не обов'язково збігаються із позицією Державного Департаменту США.
На головну Анонси подій Новини Аналітика Топ новини та коментарі Мережа експертів Про проект