ТОП НОВИНИ ТА КОМЕНТАРІ

25.10.2005 | Вільнюс: консультації НАТО-Україна
Джерело - Українська служба ВВС

У столиці Литви завершилися дводенні консультації НАТО-Україна на вищому рівні. Основним підсумком зустрічей була готовність членів Альянсу прийняти Україну до своїх лав, але, як зауважив Генеральний Секретар НАТО Яаап де Хооп  Схеффер - "за кермом автомобіля, що їде до НАТО – Київ, а не Брюссель".

Генеральний Секретар НАТО Яаап де Хооп Схеффер заявив у Вільнюсі, що Альянс готовий надати Україні допомогу в здійсненні політичних і військових реформ, необхідних для членства Києва у НАТО.

Міністр оборони США Дональд Рамсфельд пообіцяв Києву всебічну підтримку Вашингтона і висловив сподівання, що владі України вдасться подолати скептицизм людей щодо НАТО.

Промовляючи у Вільнюсі, пан Рамсфельд відзначив поступ у політичному і військовому реформуванні України і закликав членів НАТО допомогти Україні інтегруватися до Альянсу.

Дональд Рамсфельд сказав: "Стосунки НАТО з Україною є дуже важливими, і Сполучені Штати цілком погоджуються з Литвою та іншими країнами НАТО у їхній зацікавленості у розвитку цих взаємин і допомозі Україні в реалізації реформ і прагненні України наблизитися до НАТО. Ми раді бути тут, брати участь у цьому процесі і співпрацювати з Україною у найближчі тижні і місяці."

Український міністр оборони Анатолій Гриценко на спільній з паном Рамсфельдом прес-конференції пояснив низький рівень підтримки вступу до НАТО в українському суспільстві застарілими стереотипами і браком поінформованості про Альянс.

Відповідаючи на запитання журналістів, чи не перешкодить намірам України щодо інтеграції в НАТО позиція Кремля, Анатолій Гриценко зазначив:

"Я не вважаю це справді серйозною проблемою, оскільки Росія і розумні люди в Росії вже могли переконатися, що Польща, як член НАТО, і країни Балтії, які стали членами НАТО, не становлять жодної загрози Росії. Тож попри певні зауваження, що лунають з Москви, насправді Росія розуміє, що просування України до НАТО не загрожує безпеці Росії."

На думку міністра оборони України Анатолія Гриценка, консультації у Вільнюсі ще більше зблизили Україну і НАТО.

З цим погодився і пан Схеффер, який висловив задоволення продовженням обраного політичного курсу новим урядом України: „я мав розмову з прем’єром Єхануровим і впевнений в тому, що Україна послідовно і впевнено здійснює реформи".

У Вільнюсі як ніколи лунало питання – що буде після березневих виборів?

Як зауважив керівник НАТО Яаап де Хооп Схеффер: "якщо вибір, який зробить український народ дозволить Києву рухатися обраним шляхом демократії, я з полегшенням скажу – українці витримали ще один тест".

 


USERS COMMENTS

Ваше ім'я
Ваша поштова скринька
Заголовок
Ваш відгук
Залишилось сомволів
| | | Додати в вибране
Пошук
Підписка
Центр миру, конверсії та зовнішньої політики України
Інститут євро-атлантичного співробітництва
Центр "Україна - Європейський вибір"
Defense Express
Центр європейських та трансатлантичних студій

Rambler's Top100 Rambler's Top100


Міжнародний фонд відродження Проект здійснено за підтримки
Міжнародного Фонду "Відродження"
Міжнародний фонд відродження Проект здійснено за підтримки
Центру інформації та документації НАТО в Україні
© 2004 - 2020. ЄВРОАТЛАНТИКА.UA
Всі права захищено.

Даний проект фінансується, зокрема, за підтримки Гранту Відділу зв'язків із громадськістю Посольства США в Україні. Точки зору, висновки або рекомендації відображають позиції авторів і не обов'язково збігаються із позицією Державного Департаменту США.
На головну Анонси подій Новини Аналітика Топ новини та коментарі Мережа експертів Про проект