ТОП НОВИНИ ТА КОМЕНТАРІ

13.10.2005 | Колишні високопосадовці НАТО різко критикують військову спроможність Європи
Джерело - EUobserver

Згідно доповіді двох колишніх високопосадових генералів НАТО, в Європі відсутня політична воля для покращення військових засобів. Якщо зміни не відбудуться, континент ризикує стати неспроможнім в подаланні сучасних загроз. 

Доповідь, яка підготовлена колишнім головнокомандувачем НАТО в Європі генералом Джозефом Ралстоном та колишнім міністром оборони Німеччини Клаусом Науманном, була вчора репрезентована в Брюсселі для європейських лідерів та лідерів НАТО.

Financial Times повідомляє, що дослідження закликає для більшої інтеграції в сферах військових досліджень та придбання військової техніки, не дивлячись на те, що з цього приводу існують деякі побоювання з боку Франції та Великої Британії, найбільших військових потуг в Європі.

Автори дослідження визнають, що "не відбудеться руху вперед" в сфері європейської оборонної інтеграції, так як нації "поважають власний суверенітет та оцінюють світ з різних точок зору".

В той самий час визнається, що "не існує іншої наявної альтернативи. Залишаючись на даному курсі, буде означати прямувати до катастрофи".

"Провал в значному покращенню європейських колективних засобів оборони може мати найближчими роками глибоко негативні наслідки щодо спроможності європейських країн захищати власні інтереси, спроможності НАТО як альянсу та можливость європейських країн бути партнерами для США". - міститься у доповіді.

Необхідність зміни військового фінасування

Головний виклик для європейських лідерів полягає в перегляді військових витрат своїзх країн.

Згідно доповіді, країни-члени НАТО повинні витрачати на оборонні дослідження та нові види озброєння 25 відсотків бюджету на оборону, та лише 40 відсотків на персонал.

Невеликі армії повинні посилити свою спеціалізацію для високого рівня внеску в колективну безпеку.

Рекомендації доповіді відображають позиції, що раніше висловлювалися представниками Європейської Комісії та Європейського Агенства Оборони.

Обидві інституції наполягають, що Європа повинна посилити власну оборонну промисловість, дозволивши міждержавну конкуренцію в цьому секторі, яка є високозахищена на національному рівні.

На даний час Європейське Агенство Оборони задіяно в розробці нових кодів для закупівлі озброєння, що призведе до поступового відкриття ринку озброєнь.


USERS COMMENTS

Ваше ім'я
Ваша поштова скринька
Заголовок
Ваш відгук
Залишилось сомволів
| | | Додати в вибране
Пошук
Підписка
Центр миру, конверсії та зовнішньої політики України
Інститут євро-атлантичного співробітництва
Центр "Україна - Європейський вибір"
Defense Express
Центр європейських та трансатлантичних студій

Rambler's Top100 Rambler's Top100


Міжнародний фонд відродження Проект здійснено за підтримки
Міжнародного Фонду "Відродження"
Міжнародний фонд відродження Проект здійснено за підтримки
Центру інформації та документації НАТО в Україні
© 2004 - 2020. ЄВРОАТЛАНТИКА.UA
Всі права захищено.

Даний проект фінансується, зокрема, за підтримки Гранту Відділу зв'язків із громадськістю Посольства США в Україні. Точки зору, висновки або рекомендації відображають позиції авторів і не обов'язково збігаються із позицією Державного Департаменту США.
На головну Анонси подій Новини Аналітика Топ новини та коментарі Мережа експертів Про проект