ТОП НОВИНИ ТА КОМЕНТАРІ

18.08.2020 | Трамп та Путін: ядерні політичні маневри та шантаж
Олексій Коломієць - Президент Центру європейських та трансатлантичних студій

Кремлівський диктатор давно не припускався таких величезних стратегічних прорахунків. Його, майже, маніакальну ідею зібратися в ООН для дискусій навколо ядерних програм Ірану, окрім, як відчаю, назвати не можна. Відповідь Трампа була дійсно брутальною, але абсолютно точною. Трамп не вдавався до будь-яких подробиць щодо самих намагань режиму мулл у Тегерані відносно їхніх ядерних амбіцій. Трамп прямо заявив, що «Іран бажає його поразки на виборах». Раніше Президент США прямо заявив, що й Путін бажає поразки, Так саме, як і у 2016-ому.

Путін, схоже, у шоці Його примітивні та провальні ідеї, звичайно, були не про ядерні маніакальні намагання дикунського, але такого союзницького іранського режиму. Головним було посадити Трампа за один стіл та «ізолювати» американського лідера. Склад, що пропонувався Кремлем, виключав будь-які відхилення. Страшно те, що на боці Москви у цьому дійсно моторошному іранському виклику опинилася Велика Британія. Так, Мей надала наказ на підписання зловісної «ядерної» угоди із Іраном. Так що, Джонсон – це копія Мей, або гірше? Невже Лондон ще планує підписати із Вашингтоном угоді про вільну торгівлю, фактично, ставши на бік Москви, Тегерану та Пекіну?

Путін зрозумів, шо страшно програв й тому пішов у своїх ставках ще далі. Тепер він пропонує у тому самому форматі вести мову вже не про Іран, його ядерні божевільні амбіції та «ядерну іранську оборудку», а про стратегічне становище у цілій Перській Затоці. Майбутнє підписання угоди між Ізраїлем та ОАЕ за посередництва США – ось чому відбувається істерика з кремлівським хазяїном. Перед його переляканими очима геостратегічний баланс у регіоні змінюється кардинально. У такому стані він може вчинити багато лиха. Його союзники у Тегерані також. Але ж абсолютно зрозуміло, що проект угоди між Ізраїлем та ОАЕ, переважно, спрямований проти Ірану та безумного тегеранського режиму. Приблизно у такому ж стані є зараз й комуністичний Китай.

Те, що ЦК КПК категорично проти свого приєднання до переговорів між США та РФ щодо долі СНО-3, очевидно. Зараз, після краху кремлівського плану щодо Ірану, ця пекінська категоричність лише посилиться. Вашингтон це знає. І тому на Кремль зараз впав ще більший тиск під час вирішальних, а скоріш за все, провальних переговорів у Відні. Без Китаю, але віч-на- віч із вкрай жорстко налаштованими американськими переговорниками. Вони отримали від Президента Трампа вкрай суворі інструкції.

Та навіщо Трампу та його команді ці нескінченні та стратегічно безглузді віденські переговори – таємниця за сімома печатками? Навіщо рятувати той СНО-3, коли все вже зруйновано? Коли рятувати минуле, а тим більше, спільне минуле від Обами-Путіна, це лише собі на шкоду. Коли у Вашингтоні прямо вказали, що погодяться продовжити договір, якщо сторони досягнуть прогресу в справі включення нових жорстких заходів верифікації, якщо в ньому будуть враховані всі ядерні боєголовки, а також в разі приєднання до нього Китаю. А спецпредставник США Маршалл Біллінгслі напередодні переговорів був категоричний, заявивши, що новий договір повинен включати, як стратегічну, так і тактичну зброю. Тим самим, намагаючись позбавити Путіна єдиної серйозної переваги на європейському театрі дій.

Трамп атакує та шантажує. По іншому з Путіним неможливо. Якщо трапиться диво, тоді ключові положення СНО-4, можливо, узгодять. Але, до виборів кінцевий текст скласти вже неможливо. Якщо переговори рухнуть, що найбільш ймовірно, тоді Білий дім та Президент Трамп прямо звинуватять Кремль та Путіна у бажанні зруйнувати все до кінця. Та стратегічна реальність вкрай сувора і без політичних розрахунків від будь-кого. І Трамп, і Біллінгслі, і Путін, і Рябков, знають, що підписали США та Польща два дні тому. Вони також знають, що американську тактичну ядерну зброю хочуть вивезти із ФРН та, можливо, частково туди ж, до Польщі. Як тоді буде відповідати Кремль? Битва за Європу триває, з кожним днем все інтенсивніше та жорсткіше.


USERS COMMENTS

Ваше ім'я
Ваша поштова скринька
Заголовок
Ваш відгук
Залишилось сомволів
| | | Додати в вибране
Пошук
Підписка
Центр миру, конверсії та зовнішньої політики України
Інститут євро-атлантичного співробітництва
Центр "Україна - Європейський вибір"
Defense Express
Центр європейських та трансатлантичних студій

Rambler's Top100 Rambler's Top100


Міжнародний фонд відродження Проект здійснено за підтримки
Міжнародного Фонду "Відродження"
Міжнародний фонд відродження Проект здійснено за підтримки
Центру інформації та документації НАТО в Україні
© 2004 - 2024. ЄВРОАТЛАНТИКА.UA
Всі права захищено.

Даний проект фінансується, зокрема, за підтримки Гранту Відділу зв'язків із громадськістю Посольства США в Україні. Точки зору, висновки або рекомендації відображають позиції авторів і не обов'язково збігаються із позицією Державного Департаменту США.
На головну Анонси подій Новини Аналітика Топ новини та коментарі Мережа експертів Про проект