ТОП НОВИНИ ТА КОМЕНТАРІ

12.10.2005 | Брюссель наполягає на створенні спеціального фонду
Джерело - EUobserver

Європейська Комісія готується до перегляду своєї пропозиції щодо надання допомоги у розмірі 7 млрд. євро країнам, які потерпають від глобалізації та реструктуризації економіки.

Пропозиції, які мають робочу назву "фонд регулювання зростання", будуть включені в документи, які Комісія повинна схвалити до 20 жовтня та презентує на зустрічі лідерів країн ЄС наприкінці місяця.

Комісії було запропоновано узгодити свої пропозиції з можливостями Європи щодо вирішення проблематики викликів глобалізації. Причому, ці пропозиції повинні бути безпосередньо пов'язані з переговорами навколо наступного бюджету ЄС на період з 2007 до 2013 року, які були заблоковані минулого червня.

Лондон, який нині головує в ЄС, зробив прозорі натіки на те, шо хоче уникнути дискусії щодо майбутнього фінансування ЄС на наступному неформальному самміті, так як планує надати свої пропозиції лише на початку листопада. 


Але, згідно офіційних джерел в Комісії, Брюссель сподівається, що фонд регулювання може стати "своєрідним мостом між Блером та Шираком після їх суперечок щодо майбутнього фінансування ЄС".

Ідея створення такого фонду вже викликала невдоволення серед ряду країн ЄС, але Президент Комісії Баррозу поновив дебати навколо цієї пропозиції, притримуючись позиції Ширака, який твердив, що Комісія не надає достатньої допомоги тим, хто потерпає від глобалізації.


Фонд глобалізації буде слугуватиме багатим?

Дійсно, пропозиції, що націлені стати відповіддю на критику з боку Франції на брюссельську апатію, не мають підтримки з багатьох сторін цього процесу.

Згідно проекту документу, фонд може складатися з 7 млрд. євро на семірічний період та додатково 4 млрд. євро в якості резерву загального бюджету. Але дипломат з однієї нової країни ЄС передбачає, що бідні країни  роглядають дані пропозиції з підозрою.

Він додав, що деякі країни можуть погодитися на переговори щодо фонду лише тоді, коли отримають однозначні гарантії, що отримують достатні кошти з бюджету ЄС.


USERS COMMENTS

Ваше ім'я
Ваша поштова скринька
Заголовок
Ваш відгук
Залишилось сомволів
| | | Додати в вибране
Пошук
Підписка
Центр миру, конверсії та зовнішньої політики України
Інститут євро-атлантичного співробітництва
Центр "Україна - Європейський вибір"
Defense Express
Центр європейських та трансатлантичних студій

Rambler's Top100 Rambler's Top100


Міжнародний фонд відродження Проект здійснено за підтримки
Міжнародного Фонду "Відродження"
Міжнародний фонд відродження Проект здійснено за підтримки
Центру інформації та документації НАТО в Україні
© 2004 - 2020. ЄВРОАТЛАНТИКА.UA
Всі права захищено.

Даний проект фінансується, зокрема, за підтримки Гранту Відділу зв'язків із громадськістю Посольства США в Україні. Точки зору, висновки або рекомендації відображають позиції авторів і не обов'язково збігаються із позицією Державного Департаменту США.
На головну Анонси подій Новини Аналітика Топ новини та коментарі Мережа експертів Про проект