ТОП НОВИНИ ТА КОМЕНТАРІ

07.10.2005 | Брюссель каже, що майбутнє України у Європі
Джерело - Українська служба ВВС

Голова Єврокомісії Жозе Мануель Баррозу заявив, що двері ЄС відкриті для України і що її майбутнє - в Європі.


Така заява пролунала після завершення у Брюсселі зустрічі пана Баррозу з українським прем'єром Юрієм Єхануровим під час його першого візиту до Брюсселя для зустрічей з керівниками Євросоюзу і НАТО.

"Я хочу передати цю звістку надії про те, що майбутнє України - в Європі", - сказав голова Єврокомісії.

Він, однак, зазначив, що Україні необхідно досягти конкретних результатів, зокрема отримати статус країни з ринковою економікою і вступити до СОТ.

Ж.Бароззу: "Україні ще треба дещо зробити, щоб виконати всі умови для отримання статусу країни з ринковою економікою, але ситуація поліпшується. З нашого боку помічено поступ, який, маємо надію, невдовзі дасть нам можливість надати Україні ринковий статус. Ми обговорили також питання візового режиму, бо розуміємо, наскільки важливо для українців мати можливість свободу пересування. Ми також працюємо над цим, і сподіваємося до саміту Україна-ЄС виробити конкретні рішення."

Голова Єврокомісії також висловив надію на те, що запланований на 1 грудня цього року саміт Україна-ЄС у Києві принесе конкретні результати на шляху розвитку співпраці між двома сторонами.

Президент Єврокомісії підкреслив, що одним із ключових тестів для нової української влади стане проведення парламентських виборів у березні 2006 року.

Зі свого боку прем'єр-міністр Юрій Єхануров заявив, що місце України - в Європі, і так висловився про шанси досягнення угоди про асоційоване членство з ЄС:

"Те, що ми рухаємося в напрямку європейської інтеграції - без сумніву. Але я не хотів би зараз називати якісь конкретні терміни, бо я звик говорити конкретно і виконувати. На жаль, поки що я не можу це сказати, але це є процес. І під час зустрічі з паном Бароззу я відчув, що є розуміння того, що 47 млн. українців не можуть бути поза європейським процесом. Ми є в Європі."

Пан Єхануров також зустрічається з верховним представником ЄС Хав’єром Соланою, комісаром з питань зовнішньої торгівлі Пітером Мендельсоном та Генеральним секретарем НАТО Яапом де Гооп Схеффером.

Напередодні віце-президент Європейської Комісії Сім Каллас, промовляючи в Брюсселі на міжнародній конференції, присвяченій Україні, сказав, що ЄС стежитиме, наскільки Україна дотримуватиметься міжнародних стандартів і наголосив, що вибори стануть "лакмусовим папірцем" для лідерів Помаранчевої революції на відданість демократії.

Як передає наша кореспондентка в Брюсселі, пан Каллас наголосив на трьох викликах для України: продемонструвати, що країна йде шляхом задекларованих політичних реформ, необхідність боротьби з корупцією, а також розділення бізнесу і політики.

Юрій Єхануров обіцяє стабільність і підтримку інвесторів

У свою чергу, промовляючи на міжнародній конференції "Україна дивиться в майбутнє: на шляху реформ", прем'єр-міністр Юрій Єхануров заявив, що уряд має насамперед забезпечити стабільність в економіці.

Як передала наша кореспондентка, пан Єхануров наголосив на тому, що будуть створені сприятливі умови для іноземних інвесторів та захисту їхньої діяльності в Україні. За його словами, саме інвестиційні ресурси є джерелом прискорення економічного зростання.

Український прем'єр також повторив, що розмовам про реприватизацію покладено край.

'Україна може бути в СОТ до кінця року'

Пан Єхануров заявив на конференції, що на його думку, Україна буде членом СОТ до кінця року і пообіцяв, що уряд найближчими днями завершить підготовку законодавства щодо цього процесу.

Тим часом, міністр економіки України Арсеній Яценюк, який також промовляв на конференції у Брюсселі, повідомив, що для завершення переговорного процесу про вступ до Світової організації торгівлі Україні необхідно підписати ще 10 двосторонніх протоколів про взаємний доступ на ринки товарів і послуг.

За словами міністра, залишаються складними переговори з трьома країнами.

Міністр наголосив, що вступ до СОТ і Євросоюзу є двома пріоритетними цілями України.

 


USERS COMMENTS

Ваше ім'я
Ваша поштова скринька
Заголовок
Ваш відгук
Залишилось сомволів
| | | Додати в вибране
Пошук
Підписка
Центр миру, конверсії та зовнішньої політики України
Інститут євро-атлантичного співробітництва
Центр "Україна - Європейський вибір"
Defense Express
Центр європейських та трансатлантичних студій

Rambler's Top100 Rambler's Top100


Міжнародний фонд відродження Проект здійснено за підтримки
Міжнародного Фонду "Відродження"
Міжнародний фонд відродження Проект здійснено за підтримки
Центру інформації та документації НАТО в Україні
© 2004 - 2020. ЄВРОАТЛАНТИКА.UA
Всі права захищено.

Даний проект фінансується, зокрема, за підтримки Гранту Відділу зв'язків із громадськістю Посольства США в Україні. Точки зору, висновки або рекомендації відображають позиції авторів і не обов'язково збігаються із позицією Державного Департаменту США.
На головну Анонси подій Новини Аналітика Топ новини та коментарі Мережа експертів Про проект