ТОП НОВИНИ ТА КОМЕНТАРІ

29.05.2020 | «Гонконгівський момент » Президента Трампа. Китайська комуністична війна
Олексій Коломієць - Президент Центру європейських та трансатлантичних студій

ЦК Комуністичної партії Китаю перейшов до третьої, найбільш жорсткої та непрогнозованої фази своєї безумної, але такої, якої не уникнути, стратегії - силової. Зупинити цей страшний, червоний маховик вже неможливо. Це звичайна логіка силової політики та пекінські кормчі вже, як не в змозі, так і не бажають, цей маховик зупиняти.

Зараз уламкам світової демократії лише доводиться лити крокодилячі сльози, не зрозумівши істинних стратегічних намірів диктатора Сі та його червоної зграї. Невідомо, чи збагнув, в кінці кінців, Президент Трамп, як жорстоко познущався над ним та над США Сі із тією першою фазою «торгівельної» угоди. ЦК КПК просто виграв такий дорогоцінний час на початку 2020 року заради того, щоб розпочати велику глобальну війну. Хочеться вірити, що Дональд Трамп все ж таки збагнув, що ця війна – проти США, передусім, та проти нього особисто, в першу чергу. Люди Трампа абсолютно вірно охрестили Байдена, як «Китайський Джо».

Перша фаза китайської війни була біологічно – бактеріологічна. Пекін зараз вирішив, що цілі цієї фази, фактично, досягнуті. Можливо і це не нам вирішувати. Друга фаза – енергетична, коли удар був нанесений, передусім, по серцю Техаса – нафтовій сфері. Кількість банкрутств серед техаських нафтових фірм страшна. А це – одна із основних опор Трампа, як політично, так і фінансово та соціально. ЦК КПК не зупинився ні перед чим, грунтуючи свою геополітичну поведінку на тому, що будь-які власні економічні втрати не повинні ставати перешкодами для набуття стратегічних переваг.

Третя фаза розгортається зараз прямо перед нашими очима. Фаза силова і зараз ми ще не знаємо, чи перейде ця фаза до відкритого зіткнення? Що було зрозумілим, так це те, що Сі та його комуністична кліка не в змозі вийти за рамки Тихоокеанського ареалу. Так воно й трапилося.

Те що перший удар прийшовся на Гонконг – також не містить, майже, жодної несподіванки. Спочатку агресор підкоряє найближчі території. Далі, за цією ж логікою, Сі повинен віддати наказ рухатися у бік Тайваню. Два китайських крейсери із авіацією на борту вже спрямовані саме до берегів Тайваню. Один із тих крейсерів – колишній український «Варяг». А українські вантажні авіа-гіганти продовжують потужно підживляти китайський режим, поставляючи по цілому світу китайський вбивчий вірус.

Абсолютно зрозуміло, що Сі не вагаючись віддасть наказ на введення частин Китайської Народної Армії до Гонконгу, якщо не вдасться придушити повстання місцевими силами та колаборантами. Якщо це трапиться, саме це і стане «гонконгівським моментом» Трампа. А графік такого розвитку, жодних сумнівів, вже узгоджений на вищих щаблях китайської червоної верхівки. І жодних сумнівів, що цей графік абсолютно збігається із графіком виборчої кампанії Днальда Трампа, а також китайського та кремлівського фаворита – «Сплячого Джо».

Білий Дім Дональда Трампа від самих перших днів перебування при владі розумів, що США залишилися наодинці. Але, це дійсно добре. Просто із жалістю та, можливо, презирством вони спостерігають на «стратегічні» конвульсії своїх «союзників», особливо, на кшталт, Канади Трюдо, або Франції Макрона. І, напевно, шок від уряду Джонсона. Як виглядає, США може розраховувати лише на Австралію Моррісона та й лише тому, що Канберрі вже немає кули діватися, здогадуючись, що після Гонконгу, Австралія, скоріш за все, буде наступною, як і Тайвань.

У Дональда Трампа залишилося лише декілька тижнів. «Гонконгівський момент» Трампа наступив. Як виглядає, у липні у Гонконзі все може бути завершено. На серпень Республіканська партія запланувала Конвент. Конвент поразки чи перемоги?


USERS COMMENTS

Ваше ім'я
Ваша поштова скринька
Заголовок
Ваш відгук
Залишилось сомволів
| | | Додати в вибране
Пошук
Підписка
Центр миру, конверсії та зовнішньої політики України
Інститут євро-атлантичного співробітництва
Центр "Україна - Європейський вибір"
Defense Express
Центр європейських та трансатлантичних студій

Rambler's Top100 Rambler's Top100


Міжнародний фонд відродження Проект здійснено за підтримки
Міжнародного Фонду "Відродження"
Міжнародний фонд відродження Проект здійснено за підтримки
Центру інформації та документації НАТО в Україні
© 2004 - 2024. ЄВРОАТЛАНТИКА.UA
Всі права захищено.

Даний проект фінансується, зокрема, за підтримки Гранту Відділу зв'язків із громадськістю Посольства США в Україні. Точки зору, висновки або рекомендації відображають позиції авторів і не обов'язково збігаються із позицією Державного Департаменту США.
На головну Анонси подій Новини Аналітика Топ новини та коментарі Мережа експертів Про проект