ТОП НОВИНИ ТА КОМЕНТАРІ

25.05.2020 | Екзистенційне розплавлення Європейського Союзу та крах ілюзій «федералістів»
Олексій Коломієць - Президент Центру європейських та трансатлантичних студій

Іспанія вийшла на вулиці проти лівого уряду соціалістів. До загальнонаціональних протестів іспанців закликала права Vox. Уряд меншості Санчеса на межі краху й шо його може врятувати у сучасних пекельних умовах – невідомо? Скоріш за все, цей, один із найбільш крайніх лівих урядів в Іспанії за багато десятиліть, восени впаде. А в Іспанії залишиться «випалена» земля. Дефіцит бюджету держави до кінця року може сягнути приблизно 15 % ВВП, а допомоги чекати немає звідки.

В Італії – реальна національна трагедія із колосальними політичними наслідками. Суверенний борг держави може сягнути приблизно 190 %, а дефіцит – до 18 %. Це економічна руїна. Більше 50 % італійців бажають, щоб країна залишила ЄС. Приблизно 80 % італійців вважають друзями Китай та Росію, а Німеччину та Францію вважають недругами. Лівий уряд Конте йде до відставки, відкриваючи шлях до перемоги Сальвіні.

Іспанія та Італія – ключові держави «Латинського блоку» в ЄС та зоні євро. Вони просили про допомогу та бажали утворення фіскального союзу. Та, фактично, «Латинський блок» не отримав нічого, ані не від ЄС, ані не від Європейського Монетарного Союзу. Справа не в тому, що не отримали нічого. Вирішальна справа в тому, що держави «Півдня» й не могли нічого отримати. Атака на їхні країни просто розчавила ЄС та привела до краху ілюзій в зоні євро. Величезна іронія може полягати в тому, що Пекін, а також Москва, можливо, й зовсім не бажали такого стратегічного сценарію із екзистенційним розплавленням ЄС.

Фіскального союзу в єврозоні точно вже не буде. Якщо така божевільна війна не змусила Берлін капітулювати, то невідомо, шо може це взагалі зробити. Конституційний суд ФРН просто підтвердив стратегічну реальність в умовах загального розпаду та хаосу.

Ніяких випусків євробондів, ніякого поєднання боргу в єврозоні вже також не буде. Скоріш за все, буде поступовий, а можливо, раптовий та некерованийб розпад ЄМС із важкопрогнозованими наслідками, як для ЄС, так і цілої Європи.

Зараз ми бачимо, як «Тевтонський блок» відкрито виступив проти блоку «Латинського». А всередині самого «Тевтонського блоку» також глибинний розкол. Фонд реконструкції, або «Фонд Меркель-Макрона», зустрів страшну опозицію від «блоку малюків» - Нідерландів, Австрії, Швеції та Данії. Неймовірно, але у цей блок увійшли, як із єврозони, так і за її меж. Ніхто платити не бажає. Це сучасна реальність, як ЄС, так і зони євро, так і цілої Європи. Стан Європи змінився докорінно.

«Фонд Меркель-Макрона» запропонував 500 млрд. євро. Найбільший цинізм у тому, що цих грошей просто немає. Меркель та Макрон запропонували, аби ті кошти позичав Європейський Центральний Банк на фінансових ринках у вигляді бондів. Це саме те, що заборонив Суд у Карлсруе. А «Блок малюків» сказав жорстке «ні» та заявив, що кошти, якщо їх знайдуть, повинні виділятися через позики. Навіть, якщо уявити, що в зоні євро зможуть домовитися, перший транш може бути наданий лише навесні 2021 року в сумі не більше 150 млрд. євро. А Італії, після перших двох тижнів бактеріологічної війни, потрібно вже було приблизно 750 (!) мільярдів. Скільки зараз – 1 трильйон, 2 трильйони, скільки?

Для країн Центрально-Східної Європи ситуація теж просто жахлива. За час цього безумства із китайською атакою, вони не отримали від Брюсселю, фактично, нічого. Але, вони із жахом дізналися, що у майбутньому, причому недалекому, вони повинні будуть повертати ще невитрачені кошти із цього Фонду «реконструкції». Стан люті у столицях цього регіону відповідний.
Крах ілюзій «федералістів» в ЄС абсолютний. Але цей крах не зупинить нинішню сучасну руїну, що поглинула цілу Європу. Європа вже ніколи не буде такою, якою була лише ще три місяці тому.


USERS COMMENTS

Ваше ім'я
Ваша поштова скринька
Заголовок
Ваш відгук
Залишилось сомволів
| | | Додати в вибране
Пошук
Підписка
Центр миру, конверсії та зовнішньої політики України
Інститут євро-атлантичного співробітництва
Центр "Україна - Європейський вибір"
Defense Express
Центр європейських та трансатлантичних студій

Rambler's Top100 Rambler's Top100


Міжнародний фонд відродження Проект здійснено за підтримки
Міжнародного Фонду "Відродження"
Міжнародний фонд відродження Проект здійснено за підтримки
Центру інформації та документації НАТО в Україні
© 2004 - 2024. ЄВРОАТЛАНТИКА.UA
Всі права захищено.

Даний проект фінансується, зокрема, за підтримки Гранту Відділу зв'язків із громадськістю Посольства США в Україні. Точки зору, висновки або рекомендації відображають позиції авторів і не обов'язково збігаються із позицією Державного Департаменту США.
На головну Анонси подій Новини Аналітика Топ новини та коментарі Мережа експертів Про проект