ТОП НОВИНИ ТА КОМЕНТАРІ

13.04.2020 | «Латинський» блок проти «Тевтонського» блоку. Падіння єврозони та крах ЄС
Олексій Коломієць - Президент Центру європейських та трансатлантичних студій

Безумство в ЄС 2020-го року не піддається адекватному та вірному порівнянню з тим, що коїлося із Європейським Союзом під час фінансово – боргових криз 2008 та 2010-2011 років. Тоді мова йшла дійсно про гроші, величезні гроші, про порятунок банків та про, і це вирішальне, порятунок єврозони. У 2020 році йде війна – біологічна, або бактеріологічна, або гібридна, називайте її як завгодно. Але, це війна комуністичного Китаю проти демократичної цивілізації. Зараз ми спостерігаємо лише її перший етап.

Італії потрібні гроші. Дуже багато грошей. В перші дні епідемії розрахунки сягали позначки приблизно у 750 (!) мільярдів євро. Таких божевільних сум ні у кого серед членів ЄС просто немає, а у ЄС самого й поготів. Яку суму потребує знекровлена та змучена Італія зараз спроектувати, майже, неможливо.

Unicredit у своїй доповіді заявляє, що у 2020 році ВВП єврозони ймовірно впаде на 13 %, Goldman Sachs стверджує, що може бути 16 %, а на півдні зони євро навіть більше. Це призведе до того, що контроль над боргом буде втрачений. В Італії борг стрибне на 33 %, досягнувши позначки у 167 % ВВП, у Португалії – до 146 %, у Греції - 219 % (суцільна катастрофа), в Іспанії – 126 %, у Франції – 123 %. А боргові зобов’язання Італії вже наблизилися до 50 % ВВП країни. Це майже вирок. А Рим, як і всі інші країни єврозони, без будь-яких важелів у руках, щоб хоч пом”якшити катастрофу.

«Латинський» блок на межі небаченого вибуху. Вперше в історії ЄС, «Латинський » блок об’’єднав дев’ять держав єврозони – від Ірландії до Кіпру. На лідируючих ролях – Італія, Іспанія та Франція. Теж вперше. Тоді, у 2011 році, Італія на чолі із Берлусконі була одна. ЄС, фактично, здійснив тоді переворот на Апеннінах, аби врятувати проект євро. Зараз такого зробити не вдасться. Італія на межі, як й інші члени «Латинського» блоку.

В Італії із державних установ та кабінетів чиновників знімають прапори Європейського Союзу. І це лише тільки початок. За останніми даними, «Ліга» на чолі із Маттео Сальвіні має підтримку приблизно 50 % виборців. До «Ліги» приєднався блок Берлусконі, а також «Брати Італії». А позачергові вибори в Італії вже, фактично, неминучі. Сальвіні, фактично, прямо заявляє про повернення до ліри. А навіщо Італійська Республіка взагалі поставила над собою безумний експеримент, відмовившись від національної власної валюти? Тепер в Італії, майже, національна трагедія. Так само, як і в Іспанії. Так само, як і у Франції, хоча це зовсім інша історія. Так само, як і в Португалії . Про Грецію краще взагалі промовчати.

Але «Тевтонський» блок не відступить. Нідерландський міністр фінансів Хоекстра, після 16-годинного, божевільного, переговорного марафону заявив, що «вони перемогли». «Вони» - це «Тевтонський» блок – ФРН, Австрія, Нідерланди, Фінляндія. І ця «перемога» не про гроші, це про майбутнє, як єврозони, так й цілого ЄС. Або, краще сказати, про їх минуле, тому що шляху назад немає. У відповідь італійський прем’’єр Конте виступив із ультиматумом – або «євробонди» та спільний борг, або… За нього сказав Сальвіні, що «або» - ліра.

Німеччина дійшла до краю. Зміни у конституції ФРН щодо «спільного боргу ЄС» немислимі. Берлін повинен вирішувати і не слухати Париж, все рівно тижні Макрона вже лічені, а Марін Ле Пен зараз на шляху до Єлисейського палацу. В Іспанії, майже точно, соціалісти незабаром втратять владу й Іспанці, можливо, також будуть вимагати повернення песо.

Шансів на перемогу у «латинян» у цій битві жодних. Їм і не треба битися за ЄС. Це те ж саме, що битися Дон Кіхоту із вітряками в Іспанії. Краще рятувати свої держави та свої народи у нинішній війні. Парадоксально, «Тевтонському» блоку треба робити теж саме. Але у цій війні для Європейського Союзу місця просто немає.


USERS COMMENTS

Ваше ім'я
Ваша поштова скринька
Заголовок
Ваш відгук
Залишилось сомволів
| | | Додати в вибране
Пошук
Підписка
Центр миру, конверсії та зовнішньої політики України
Інститут євро-атлантичного співробітництва
Центр "Україна - Європейський вибір"
Defense Express
Центр європейських та трансатлантичних студій

Rambler's Top100 Rambler's Top100


Міжнародний фонд відродження Проект здійснено за підтримки
Міжнародного Фонду "Відродження"
Міжнародний фонд відродження Проект здійснено за підтримки
Центру інформації та документації НАТО в Україні
© 2004 - 2024. ЄВРОАТЛАНТИКА.UA
Всі права захищено.

Даний проект фінансується, зокрема, за підтримки Гранту Відділу зв'язків із громадськістю Посольства США в Україні. Точки зору, висновки або рекомендації відображають позиції авторів і не обов'язково збігаються із позицією Державного Департаменту США.
На головну Анонси подій Новини Аналітика Топ новини та коментарі Мережа експертів Про проект