ТОП НОВИНИ ТА КОМЕНТАРІ

09.04.2020 | МВФ прогнозує найбільше потрясіння з часів Великої депресії
За матеріалами - УКРІНФОРМ

Про це вона сказала у своєму спеціальному зверненні зі штаб-квартири МВФ "Протистояння кризі: пріоритети для глобальної економіки" 9 квітня.

"Ми досі стоїмо перед величезною невизначеністю щодо масштабів і тривалості кризи (з COVID-19 – ред.). Однак уже зараз зрозуміло, що глобальне зростання різко зміниться в негативний бік у 2020 році", - зауважила глава Фонду.

Вона додала, що "насправді у МВФ прогнозують найгірше потрясіння з часів Великої депресії".

Як зазначила директор-розпорядник МВФ, ще три місяці тому в 2020 році очікувалося позитивне зростання доходу на душу населення у понад 160 країнах, які входять до складу Фонду. "Сьогодні цей показник перевернувся з ніг на голову: зараз ми прогнозуємо на цей рік, що понад 170 країн зазнають негативного зростання доходу на душу населення", - зауважила Георгієва.

При цьому, за її словами, криза зачепить найбільше економіки країн, що розвиваються, а також країни з низьким рівнем доходу.

Водночас, за даними глави Фонду, якщо пандемія згасне в другій половині 2020 цього року, МВФ прогнозує часткове відновлення темпів економічного зростання в 2021 році. "Але знову ж, підкреслюю, існує величезна невизначеність щодо прогнозу: він може погіршитися залежно від багатьох факторів, в тому числі тривалості пандемії", - зазначила Георгієва.

Тим часом, глава Фонду назвала "обнадійливою новиною" те, що всі уряди почали діяти й переважно скоординовано. "У нашому Бюджетному віснику, що буде оприлюднений наступного тижня, йтиметься, що країни по всьому світу вжили фіскальних заходів на суму близько 8 трлн дол. Крім того, були реалізовані масштабні монетарні заходи G20 та іншими", - підкреслила вона.

У цьому зв'язку директор-розпорядник МВФ назвала чотири пріоритети, які мають стати "мостом для відновлення" глобальної економіки. Серед них – належна підтримка національних систем охорони здоров'я; захист бізнесу та фізичних осіб фіскальними спрощеннями й соціальною допомогою. Крім того, в пріоритеті мають стати кроки щодо зменшення стресу для національних фінансових систем, а також планування фази економічного відновлення з мінімізацією потенційних наслідків кризи.

Георгієва також нагадала, що МВФ має 1 трлн дол. кредитних засобів, на які вже зараз претендують 90 країн-членів Фонду. Крім того, Виконавча рада МВФ погодила розширення доступу до надзвичайних фондів "що дозволить нам задовольнити очікувану потребу у фінансуванні близько 100 млрд дол.". За її словами, розглядаються й інші інструменти, в тому числі відтермінування заборгованості для країн з низьким доходом.

"Ми ще не знаємо, як зміняться наші економіки та спосіб життя, але ми знаємо, що вийдемо з цієї кризи більш гнучкими", - підсумувала директор-розпорядник МВФ.


USERS COMMENTS

Ваше ім'я
Ваша поштова скринька
Заголовок
Ваш відгук
Залишилось сомволів
| | | Додати в вибране
Пошук
Підписка
Центр миру, конверсії та зовнішньої політики України
Інститут євро-атлантичного співробітництва
Центр "Україна - Європейський вибір"
Defense Express
Центр європейських та трансатлантичних студій

Rambler's Top100 Rambler's Top100


Міжнародний фонд відродження Проект здійснено за підтримки
Міжнародного Фонду "Відродження"
Міжнародний фонд відродження Проект здійснено за підтримки
Центру інформації та документації НАТО в Україні
© 2004 - 2024. ЄВРОАТЛАНТИКА.UA
Всі права захищено.

Даний проект фінансується, зокрема, за підтримки Гранту Відділу зв'язків із громадськістю Посольства США в Україні. Точки зору, висновки або рекомендації відображають позиції авторів і не обов'язково збігаються із позицією Державного Департаменту США.
На головну Анонси подій Новини Аналітика Топ новини та коментарі Мережа експертів Про проект