ТОП НОВИНИ ТА КОМЕНТАРІ

28.09.2005 | Саркозі бачить групу шести країн як лідерів ЄС
Джерело - EUobserver

Ніколя Саркозі, один із найбільш вірогідних кандидатів на посаду майбутнього Президента Франції, передбачає, що один із шляхів виходу із нинішньої інституційної кризи ЄС може стати більш тісна інтеграція найбільших шести держав блоку. При цьому, інші країни будуть вирішувати на свій власний розсуд слідувати цим курсом, чи ні. 


Промовляючи на конференції партії UMP 24 вересня, партійний лідер сказав, що французько- німецький альянс повинен бути відкритим для інших чотирьох великих країн, так альянс двох не може надалі спрямовувати розвиток ЄС на свій власний розсуд.


Британія, Італія, Іспанія та Польща повинні приєднатися до Берліну та Парижу, як блок, що буде репрезентувати 75 % населення ЄС та спільно "стати мотором нової Європи", - сказав Саркозі, згідно повідомлень Financial Times.

Ця група країн може вирішити продовжувати інтеграцію в тих сферах, де інші країни не можуть, або не бажають це робити. 

"Якщо ми будемо спроможні розвити цей метод, тоді ми станемо в змозі - без інституційної реформи - дати відповіді на два основних дефекти, що мають місце в Європі: Європа спроможна діяти і вона повинна діяти за сприяння відповідальних політиків, а не анононімних бюрократів", - сказав Саркозі.

Після двох негативних референдумів у Франції та Нідерландах ЄС опинився в тупіку щодо подальшої інтеграції.

Сильніша Європа перед викликом глобалізації


Пан Саркозі, що обіймає посаду міністра внутрішніх справ в нинішньому уряді Франції, зазначає, що сильніша Європа, під керівництвом великих шести країн, буде більш ефективна у вирішення проблем, шо породжені глобалізацією.


Він зазначив, що Європа "повинна підтримувати глобалізацію, скеровувати її розвиток та захищати себе від її викликів", додавши, що існує необхідність в створенні "європейських чемпіонів" для конкуренції із США, Китаєм та Індією. 

Саркозі також критикував Брюссель за питання торгівельної політики, казучи, що ЄС недостатньо захищає свої інтереси так потужно, як це робить Вашингтон.

Також Саркозі повторив свою позицію щодо Туреччини, передбачивши, що країна повинна стати партнером ЄС, а не членом організації.

Ніколя Саркозі розглядається як основний конкурент нинішнього прем'єра Домініка де Вільпена на президентських виборах 2007 року.




USERS COMMENTS

Ваше ім'я
Ваша поштова скринька
Заголовок
Ваш відгук
Залишилось сомволів
| | | Додати в вибране
Пошук
Підписка
Центр миру, конверсії та зовнішньої політики України
Інститут євро-атлантичного співробітництва
Центр "Україна - Європейський вибір"
Defense Express
Центр європейських та трансатлантичних студій

Rambler's Top100 Rambler's Top100


Міжнародний фонд відродження Проект здійснено за підтримки
Міжнародного Фонду "Відродження"
Міжнародний фонд відродження Проект здійснено за підтримки
Центру інформації та документації НАТО в Україні
© 2004 - 2024. ЄВРОАТЛАНТИКА.UA
Всі права захищено.

Даний проект фінансується, зокрема, за підтримки Гранту Відділу зв'язків із громадськістю Посольства США в Україні. Точки зору, висновки або рекомендації відображають позиції авторів і не обов'язково збігаються із позицією Державного Департаменту США.
На головну Анонси подій Новини Аналітика Топ новини та коментарі Мережа експертів Про проект