ТОП НОВИНИ ТА КОМЕНТАРІ

04.02.2020 | BREXIT. Свобода та незалежність Великої Британії. Кінець ЕС
Олексій Коломієць - Президент Центру європейських та трансатлантичних студій

Напевно, ніхто і ніколи не скаже, чому Велика Британія сорок сім років була в ЄС? Про що можна стверджувати доволі впевнено, так це про те, що на протязі тих довгих сорока семи років Британія, в тому числі, не давала ЄС загинути. 23 червня 2016 року британці зрозуміли, що загинути можуть саме вони й обрали Свободу та Незалежність для себе та для своєї країни.

Едвард Хіз відверто бажав вступу Британії до ЕЄС. Його консервативний уряд на переговорах про вступ «здавав» все, що тільки можна. Страхітливий стан у країні ще сильніше підштовхував уряд Хіза до приєднання. Але, вже через два роки британці змусили вже новий уряд лейбористів провести референдум про членство.

На референдумі 1975 року Маргарет Тетчер, новий лідер консерваторів та опозиційного уряду, несамовито підтримувала позицію «залишитися». Через дев’ять років консервативний прем’єр Великої Британії Маргарет Тетчер виступила із знаменитою «Промовою Брюгге», яка стала маніфестом для тих британців, які ніколи не сприймали членство своєї країни у проекті «ever closer Union».

У 1986 році ЕЄС ухвалив «Єдиний Європейський Акт», який перевернув все. Можна казати, що саме тоді й почався довгий шлях Об’єднаного Королівства до тріумфу у 2016 та остаточного тріумфу 31 січня 2020 року.

BREXIT змінив в Європі все. Європейський Союз вже не отямиться, а сама Європа увійшла в абсолютно нову еру свого існування. Еру, яка співпала з поновленою силовою конкуренцією. Тому Європейський Союз приречений. Треба вже зараз готуватися до життя після ЄС. Головне - не дати уламкам ЄС поховати під собою Європу.

В принципі, з ЄС все зрозуміло. Кожні наступні кроки, або на подальшу інтеграцію, або навпаки, приречені. ЄС – це «Титанік» й Британія встигла врятуватися, можливо, в останній момент. Хто наступний? Та це британців вже не повинно хвилювати. Зараз настає час будувати нову Європу, а також новий альянс із США.

У Великої Британії немає іншого виходу, як повертатися до міцного та потужного союзу із Сполученими Штатами. Та більше того, із Сполученими Штатами саме Дональда Трампа. І Білий дім, і Даунінг-Стріт це повністю усвідомлюють.

Для України BREXIT означає лише одне, що було очевидно, напевно, завжди: Україна в не вступить в ЄС, майже, ніколи. А як можна вступати в те, що помирає на очах?

Скільки будуть тривати передсмертні конвульсії Європейського Союзу? Скільки ще більшої біди ті страшні конвульсії можуть спричинити для Європи та європейців? І все це в часи повернення історії та відкритої силової геополітичної та геостратегічної боротьби. А проект «Європейський Союз» був утворений якраз для абсолютно протилежного. Ось чому епітафія для ЄС вже написана.

BREXIT – це свобода та незалежність. Велика Британія та британці обрали саме це. Тепер лише вони творці власної долі та власного майбутнього. Британці врятували свою державу. Тепер разом з ними разом треба рятувати Європу.


USERS COMMENTS

Ваше ім'я
Ваша поштова скринька
Заголовок
Ваш відгук
Залишилось сомволів
| | | Додати в вибране
Пошук
Підписка
Центр миру, конверсії та зовнішньої політики України
Інститут євро-атлантичного співробітництва
Центр "Україна - Європейський вибір"
Defense Express
Центр європейських та трансатлантичних студій

Rambler's Top100 Rambler's Top100


Міжнародний фонд відродження Проект здійснено за підтримки
Міжнародного Фонду "Відродження"
Міжнародний фонд відродження Проект здійснено за підтримки
Центру інформації та документації НАТО в Україні
© 2004 - 5835. ЄВРОАТЛАНТИКА.UA
Всі права захищено.

Даний проект фінансується, зокрема, за підтримки Гранту Відділу зв'язків із громадськістю Посольства США в Україні. Точки зору, висновки або рекомендації відображають позиції авторів і не обов'язково збігаються із позицією Державного Департаменту США.
На головну Анонси подій Новини Аналітика Топ новини та коментарі Мережа експертів Про проект