ТОП НОВИНИ ТА КОМЕНТАРІ

25.10.2019 | «Сочинська» капітуляція Ердогана. Ірак під загрозою та падіння південного флангу НАТО
Олексій Коломієць - Президент Центру європейських та трансатлантичних студій

Те, що сочинське засідання між російським та турецьким диктаторами завершиться капітуляцією Анкари було абсолютно зрозуміло. Незрозумілими були лише масштаби тієї капітуляції. Та головне, а що далі буде впроваджувати союз Москви – Тегерану – Дамаску – Анкари на Близькому Сході, а також в ареалі, який ще, немовби, перебуває у зоні відповідальності так званого «південного флангу НАТО»?

«Меморандум Путіна - Ердогана», укладеного в Сочі 22 жовтня 2019 року, став документом повної капітуляції Туреччини та величезного тріумфу Росії. Як я й передбачав, про документ «Пенса - Ердогана» можна було забути відразу, як тільки стало відомо про скликану зустріч у Сочі. Немає сенсу детально інформувати про текст турецької капітуляції, що була неминуча.

Але, глибоко вражає один із пунктів цього меморандуму: «Сторони погодилися на спільне російське-турецьке військове патрулювання вздовж 10-км відповідних зон». Держава – член НАТО – Туреччина – погодилася на спільне патрулювання із військами країни – противника НАТО – РФ. Політично це означає, що держава – член НАТО – Туреччина, повністю руйнує встановлені підвалини самого НАТО. Стратегічно це означає, що, фактично, Кремль та Путін, через країну-члена НАТО – Туреччину, розпочинають прямий вплив на прийняття рішень в Альянсі.

Та є ще один із вкрай важливих стратегічних аспектів – південний фланг НАТО. Хоча на тлі того, шо вказано вище, такі «дрібниці» вже не повинні особливо хвилювати. Та все ж таки. До зібрання в Сочі південний фланг Альянсу ще якось жеврів. Після "Сочі" той фланг, фактично, зник. Набагато страшніше те, що Туреччина опинилася у страхітливих та подвійних лещатах, як з півночі – з боку Чорного моря та Криму, так й з півдня – з боку Сирії та вже й Іраку.

А саме НАТО мовчить. Це ж треба так статися, що капітуляція Туреччини була підписана за два дні до зустрічі міністрів оборони держав НАТО. Спостерігати за Столтенбергом – то була вкрай та вкрай невдячна справа. Тотальна розгубленість, повна порожнеча та страх. Іншого й не повинно було бути. Це зараз і є справжнє НАТО. Майже очевидно, що Лондонський саміт може стати «смертовбивством». Може туди Путіна запросити?

Та Туреччина була, багато в чому права. Але ж YPK – це світом визнана терористична організація. Всі заклики Анкари до НАТО допомогти відкидалися відразу. Більше того, союзники по НАТО почали вводити ембарго на свого ще союзника за оборонні дії. Не на Кремль, не на Іран, не на аль-Асада, а на Туреччину, за те, що вона вирішила знищити пряму загрозу собі. Так що ж залишалося робити Анкарі? Виходу не залишалося – тільки в Сочі та підписувати капітуляцію.

Російські війська рушили в Сирії до південного кордону із Туреччиною. Так на наших очах встановлюється остаточний контроль над Сирією та проектується контроль над південними турецькими кордонами. Можливо, до Нового року у Сирії все буде завершено. «Ділити» Сирію будуть переможці – Москва та Тегеран. Анкарі, можливо, не достанеться нічого. Та все це було запрограмовано після падіння Аллеппо.

Куди армада Путіна – Хаменеї – Асада – Ердогана рушить далі? Все свідчить про Ірак. Невже це правда, що американський контингент, який вийшов із Сирії, буде в Іраку лише тимчасово, щоб потім передислокуватися до Катару та Кувейту? Якщо це правда, тоді США можуть втратити головне на Великому Близькому Сході – Ірак. Мій прогноз, що за Трамп не рушить звідти. До президентських виборів, фактично, рік. Вихід із Сирії був правильним. Потенційний вихід із Іраку стане безумною катастрофою. Путін знає про це. Та засліплений сирійською перемогою, він, як виглядає, готовий вже на все, або, майже на все.


USERS COMMENTS

Ваше ім'я
Ваша поштова скринька
Заголовок
Ваш відгук
Залишилось сомволів
| | | Додати в вибране
Пошук
Підписка
Центр миру, конверсії та зовнішньої політики України
Інститут євро-атлантичного співробітництва
Центр "Україна - Європейський вибір"
Defense Express
Центр європейських та трансатлантичних студій

Rambler's Top100 Rambler's Top100


Міжнародний фонд відродження Проект здійснено за підтримки
Міжнародного Фонду "Відродження"
Міжнародний фонд відродження Проект здійснено за підтримки
Центру інформації та документації НАТО в Україні
© 2004 - 2024. ЄВРОАТЛАНТИКА.UA
Всі права захищено.

Даний проект фінансується, зокрема, за підтримки Гранту Відділу зв'язків із громадськістю Посольства США в Україні. Точки зору, висновки або рекомендації відображають позиції авторів і не обов'язково збігаються із позицією Державного Департаменту США.
На головну Анонси подій Новини Аналітика Топ новини та коментарі Мережа експертів Про проект