ТОП НОВИНИ ТА КОМЕНТАРІ

31.08.2005 | "Катріна" у США забрала життя понад 70 людей
Джерело - Korespondent.net

Жертвами урагану "Катріна", що впав на південну частину США в понеділок, 29 серпня, стали щонайменше 70 людей. Стихія й далі рухається вглиб країни.


 


Більшість людей загинули через Міссісіпі, що вийшла з берегів. Хоча ураган пройшов околицею Нового Орлеана, і "змилувався" над містом, якому скептики пророкували фактично повне знищення, уникнути жертв не вдалося.


У штаті Міссісіпі загинули 54 людей, повідомляють місцеві ЗМІ, посилаючись на службу порятунку. За її даними, 30 людей загинули під уламками житлового будинку, що завалився в місті Білоксі на узбережжі Мексиканської затоки.


Причиною смерті ще 24 людей стали дерева, що впали від поривів могутнього вітру. У сусідній Алабамі життя ще двох людей забрала автомобільна аварія, причиною якого став ураган.


Крім того, напередодні, під час евакуації будинку старих у найбільшому місті Луїзіани – Новому Орлеані – загинули троє літніх американців. Припускають, що вони померли від зневоднення.


А у Флориді, якою "Катріна" пройшла минулого четверга, від розгулу стихії загинули 11 людей.


 
Проте, як зазначила у своєму виступі губернатор штату Луїзіана Кетлін Бланко, найгіршого варіанту розвитку подій усе-таки вдалося уникнути. "Ми молимося, щоб кількість жертв була невеликою", – сказала вона.


А от керівник добровільних загонів Луїзіани Террі Ерберт сказав, що загибель людей має стати тяжким уроком для інших. За його словами, жертвами урагану стали люди, котрі відмовилися залишати район Нового Орлеана, ігноруючи вимоги безпеки.


"Катріна" обійшла Новий Орлеан


Останні кілька годин у Новому Орлеані та його передмістях триває евакуація людей, котрі рятуються від повені, яка прийшла з ураганом, на дахах будинків.


Через шторм було припинено електропостачання в місті. Вулиці затопило. "Катріна" зірвала з багатьох будинків дахи, розбила у вікнах шибки, поламала дерева і стовпи. Ушкоджено і покрівлю величезного стадіону Superdome, де знайшли притулок до 10 тисяч мешканців Нового Орлеана.


 У районі Террітаун у Новому Орлеані на вулиці Райт-авеню від урагану "Катріна" завалився багатоквартирний житловий будинок, у якому були люди. Про це повідомила телекомпанія Сі-бі-ес, посилаючись на шерифа місцевого відділення поліції Гаррі Чі.


У деяких районах Нового Орлеану, зокрема, у районі приходу церкви Св. Бернара, рівень води піднявся на 4 метри і сягнув другого поверху житлових будинків, повідомляє телекомпанія Сі-бі-ес, посилаючись на члена місцевих законодавчих зборів, сенатора Волтера Боасско.


Раніше мер Нового Орлеана Рей Нагін повідомив телекомпанії Сі-ен-ен, що в кількох міських кварталах вода піднялася на 2 метри.


За даними Сі-бі-ес, у центрі Нового Орлеана в готелі "Хайят" вода стоїть на метровій позначці.


Оскільки частина міста розташована нижче від рівня моря, були побоювання, що викликана ураганом хвиля може перехлюпнутися через захисні споруди міста. Тому мер Нового Орлеана Рей Наджін в неділю оголосив про обов’язкову евакуацію всіх мешканців міста.


Сила урагану в той день зросла до п’яти балів, тобто максимальної оцінки за шкалою Саффіра-Сімпсона. А відтоді, як у США почали вести облік таких природних явищ, було зафіксовано тільки три урагани такої сили.


"Такі урагани трапляються раз у житті, – сказав мер. – Новому  
 
 
Орлеану ще жодного разу не доводилося витримувати такого сильного удару стихії".


"Катріна" завдала серйозної шкоди штатам Міссісіпі, Алабама і Луїзіана, де зосереджено основні нафтові й газові родовища країни. З районів лиха було евакуйовано понад 80% населення.


Однак, наближаючись до Нового Орлеана, ураган повернув на Схід, і місту пощастило уникнути руйнівного удару стихії. Усупереч прогнозам, ураган почав слабшати, і фахівці знизили його категорію з п’ятої до другої. Але сильний вітер усе ще небезпечний.


Із Мексиканської затоки було евакуйовано 21 нафтову платформу, на яких видобувають понад 600 тисяч барелів нафти за день.


Комендантська година


Щоб запобігти мародерству і якнайшвидше нормалізувати становище, у досі затоплених прибережних областях штатів Алабама, Міссісіпі й Луїзіана введено комендантську годину.


Проте ситуація все ще залишається складною. Керівники трьох штатів закликали земляків утриматися від повернення у свої будинки або в те, що від них залишилося, принаймні ще тиждень.


Матеріальний збиток і точну кількість людських жертв поки що неможливо підрахувати. Роботу екстрених служб утруднює і майже повсюдне відключення електрики. Відновлення порушеної ураганом "Катріна" подачі електроенергії в Новому Орлеані може забрати цілий місяць, заявив телекомпанії Сі-бі-ес голова регіонального управління міністерства внутрішньої безпеки штату Луїзіана Террі Ебберт.


Екстрені служби повідомляють, що вода, глибина якої в деяких місцях сягає шести-семи метрів, затопила прибережні райони Луїзіани, Міссісіпі й Алабами на сім-десять кілометрів від звичайної берегової лінії.


Рятувальники і національні гвардійці за допомогою вертольотів знімають із дахів будинків тих, хто не встиг вчасно евакуюватися з району лиха.


Влада обмежена в застосуванні місцевих воєнізованих підрозділів, оскільки значна частина їх особового складу наразі зайнята в Іраку.


Вулиці зруйнованих населених пунктів являють собою справжнє місиво з брудної води, сміття, трупів тварин і уламків дерев; у цій багнюці, до всього, ще й плавають отруйні водяні змії.


У деяких містах, незважаючи на попередження військових і поліції, уже були випадки мародерства. Групи злочинців – по  кілька десятків людей – розтягують із магазинів, офісів і житлових будинків кинуте майно.


Понад 1,3 мільйони житлових будинків та інших будівель відрізано від електрики. У більшості потерпілих районів відновити її постачання поки що неможливо.


Голова штату Луїзіана Кейтлін Бланко повідомила, що на дорогах навіть виставлено спеціальні пости, що не пропускають мешканців у потерпілі райони, не зважаючи на " бажання людей довідатися, що сталося з їх будинками".


На це питання дають досить просту відповідь ті, хто залишилися в зоні лиха. Один зі свідків сказав: "Там нічого не лишилося. Тільки сміття".


За попередніми оцінками, матеріальний збиток від урагану сягне кількох десятків мільярдів доларів.


"Катріна" добереться до Канади


Штормове попередження у зв’язку з наближенням урагану "Катріна", що впав на узбережжя США, оголошено в південній частині канадської провінції Онтаріо. Як оголосив у понеділок метеорологічний центр Канади, рухаючись далі на північ, "Катріна" значною мірою втратить силу і прийде сюди в середу або четвер уже як тропічний циклон.


Це означає вітер швидкістю до 65 км за годину і грозові дощі. За прогнозом синоптиків, ураган рухатиметься вздовж русла ріки Святого Лаврентія і, можливо, зачепить частину провінції Квебек.


Найбільш руйнівні урагани в історії США


Агентство "Associated Press" зібрало інформацію про найбільші урагани, що проходили територією США з 1938 по 2004 роки і завдали найбільшої шкоди (рік, категорія за п’ятибальною шкалою, збиток у доларах із перерахуванням на 2004 рік).


1. "Ендрю" (південна Флорида, південно-східна Луїзіана), 1992, 5 категорія, $43,67 млрд.


2. "Чарлі" (південно-західна і центральна Флорида), 2004, 4 категорія, $15 млрд.


3. "Айван" (північно-західна Флорида й Алабама), 2004, 3 категорія, $14,2 млрд.


4. "Хьюго" (Південна Кароліна), 1989, 4 категорія, $12,25 млрд.


5. "Агнесс" (Флорида, Північний схід США), 1972, 1 категорія, $11,29 млрд.


6. "Бетсі" (Південна Флорида, південно-східна Луїзіана), 1965, 3 категорія, $10,8 млрд.


7. "Франсес" (центральна Флорида, північно-західна Флорида) 2004, 2 категорія, $8,9 млрд.


8. "Камілла" (Міссісіпі, південно-східна Луїзіана, Вірджинія), 1969, 5 категорія, $8,89 млрд.


9. "Діана" (Північний схід США), 1955, 1 категорія, $6,99 млрд.


10. "Жанна" (центральна Флорида), 2004, 3 категорія, $6,9 млрд.


11. "Фредерік" (Алабама, Міссісіпі), 1979, 3 категорія, $6,29 млрд.


12. Безіменний, прозваний "Нью Інгланд", (Нью-Йорк, Род-Айленд), 1938, 3 категорія, $5,97 млрд.


13. "Еллісон" (Техас), 2001, $5,83 млрд.


14. "Флойд" (середньоатлантична і північно-східна частина США), 1999, 2 категорія, $5,76 млрд.


15. Безіменний, прозваний "Грейт Атлантік", (північно-східна частина США), 1944, 3 категорія, $5,39 млрд.


 




USERS COMMENTS

Ваше ім'я
Ваша поштова скринька
Заголовок
Ваш відгук
Залишилось сомволів
| | | Додати в вибране
Пошук
Підписка
Центр миру, конверсії та зовнішньої політики України
Інститут євро-атлантичного співробітництва
Центр "Україна - Європейський вибір"
Defense Express
Центр європейських та трансатлантичних студій

Rambler's Top100 Rambler's Top100


Міжнародний фонд відродження Проект здійснено за підтримки
Міжнародного Фонду "Відродження"
Міжнародний фонд відродження Проект здійснено за підтримки
Центру інформації та документації НАТО в Україні
© 2004 - 2024. ЄВРОАТЛАНТИКА.UA
Всі права захищено.

Даний проект фінансується, зокрема, за підтримки Гранту Відділу зв'язків із громадськістю Посольства США в Україні. Точки зору, висновки або рекомендації відображають позиції авторів і не обов'язково збігаються із позицією Державного Департаменту США.
На головну Анонси подій Новини Аналітика Топ новини та коментарі Мережа експертів Про проект