ТОП НОВИНИ ТА КОМЕНТАРІ

13.05.2019 | Білий дім проти Кремля. Напередодні «сочинського» зіткнення
Олексій Коломієць - Президент Центру європейських та трансатлантичних студій

Дзвінок Трампа Путіну 3 травня не міг не відбутися. Дві держави впритул підійшли до прямої силової конфронтації. Президент США вирішив зробити крок назад, або зробив вигляд, що він готовий такий крок зробити.

У Сочі відбудеться пряме, силове, геостратегічне зіткнення. Обидві сторони це вже не приховують й кожна нарощує своє власну стратегічну перевагу там, де це можливо.

У мене глибоке переконання, що Майку Помпео не варто їхати до Сочі взагалі. Й схоже, що навіть доля схиляє його відмінити цей відверто непотрібрий вояж. Він вже змушений відмовитися від перебування у російській столиці. Але, хід історії, схоже, не зупинити.

У Сочі, майже точно, головними параметрами у цій силовій грі стануть Венесуела та Іран. Якщо ще тиждень тому, після фінських переговорів між Помпео та Лавровим, можна було припустити, що Білий дім та Кремль якось домовляться щодо Венесуели, то зараз ці мрії розчинилися.

Кремлю потрібна Венесуела, щоб торгуватися за Іран, та не лише за Іран. А Іран потрібен Кремлю, аби торгуватися за Венесуелу, та не лише за Венесуелу. Білому дому потрібна Венесуела, тому що Пенс та Болтон прямо заявили: «Це наша західна півкуля». Білий дім буде ще жорсткіше поводитися із режимом іранських мулл, тому що йдеться про життєві інтереси США та їх союзників у регіоні.

Значить у Сочі зіткнення навколо Венесуели та Ірану завершиться ще більшою конфронтацією. Підготовка до такої конфронтації вже йде повних ходом. Води у Перській та Ормузькій затоці, та у Червоному морі, вже закипають. Скоріш за все, триденна війна між палестинцями та Ізраїлем була тільки прелюдією до чогось набагато більшого.

У Сочі також буде крах виходу із ситуації навколо Північної Кореї. Поїздка монстра Ина до Путіна у Владивосток знищила всю стратегію Трампа. Тепер, схоже, все треба починати знову. А вихід із цього жаху лише один – знищення режиму Ина. Тепер це прийдеться робити у набагато важчих умовах. Альянс Москви та Пекіну на підтримку Пхеньяну лише посилився. Альянс Вашингтону, Токіо та Сеулу проти Пхеньяну лише послабшав.

Україна не буде обговорюватися взагалі. Кремлівський монстр буде наполягати, але Помпео вже заявив, що українські проблеми він не буде обговорювати у сочинсьому бункері Путіна. Це чорна мітка Зеленському, яку йому надіслав Джуліані. Розуміє обраний президент України в якому він зараз геополітичному стані? Здається, що ні. Кремлівський диктатор Путін, разом із Лавровим, будуть робити все, аби Україна обговорювалася у Сочі. Майже точно, що Майк Помпео скахе «ні». У Зеленського часу після «Сочі» буде ставати все менше та менше.

Хто зараз може точно передбачити, якою буде стратегічний баланс у світі до кінця червня – проведення саміту «Великої Двадцятки» в Осаці? Помпео у Сочі хоче домовитися із кремлівськими господарями про переговори Трампа та Путіна. Чи встигне Трамп до того часу скинути Мадуро? Чи зможе Трамп довести стан справ в Ірані до хаосу до того часу? Чи зрозуміє Зеленський до того часу, куди він штовхає Україну, відмовляючись надати допомогу у викритті заколоту проти Дональда Трампа, який триває досі? Відповіді очевидні.

«Сочинське» зіткнення – це ще одне стратегічне зіткнення у ланцюгу таких силових зіткнень. При цьому, кожне наступне стає все більш жорстким від попереднього. Ані Білий дім, ані Кремль не відступлять.


USERS COMMENTS

Ваше ім'я
Ваша поштова скринька
Заголовок
Ваш відгук
Залишилось сомволів
| | | Додати в вибране
Пошук
Підписка
Центр миру, конверсії та зовнішньої політики України
Інститут євро-атлантичного співробітництва
Центр "Україна - Європейський вибір"
Defense Express
Центр європейських та трансатлантичних студій

Rambler's Top100 Rambler's Top100


Міжнародний фонд відродження Проект здійснено за підтримки
Міжнародного Фонду "Відродження"
Міжнародний фонд відродження Проект здійснено за підтримки
Центру інформації та документації НАТО в Україні
© 2004 - 2024. ЄВРОАТЛАНТИКА.UA
Всі права захищено.

Даний проект фінансується, зокрема, за підтримки Гранту Відділу зв'язків із громадськістю Посольства США в Україні. Точки зору, висновки або рекомендації відображають позиції авторів і не обов'язково збігаються із позицією Державного Департаменту США.
На головну Анонси подій Новини Аналітика Топ новини та коментарі Мережа експертів Про проект