ТОП НОВИНИ ТА КОМЕНТАРІ

19.03.2019 | Росія відкинула ультиматум США щодо спірної ракети
Джерело - Кореспондент

Росія не має наміру виконувати вимогу США знищити або модифікувати ракету 9М729. Про це йдеться в заяві на сайті МЗС РФ, опублікованій у вівторок, 19 березня.

У відомстві наголосили, що ракета 9М729 була оголошена США такою, що суперечить ДРСМД "без будь-яких на те підстав". Через це російська сторона "не може" піти на знищення комплексів з даною ракетою".

"США відкинули всі наші ініціативи, націлені на врегулювання зустрічних претензій сторін в контексті виконання Договору про ліквідацію ракет середньої і меншої дальності (ДРСМД) через взаємні заходи транспарентності. При цьому відхилена була сама ідея взаємності при здійсненні таких заходів. Американська сторона не проявила будь-якої готовності до продовження діалогу, зациклилася на свідомо неприйнятний за формою і суттю ультиматум на нашу адресу, домагаючись однобічних поступок з російської сторони", - йдеться в заяві.

У МЗС зазначили, що російські пропозиції щодо врегулювання ситуації залишаються чинними.

"Якщо США збережуть свою нинішню позицію щодо ДРСМД, то 2 серпня він припинить дію. Очевидно, що розвал Договору буде мати дуже негативні наслідки для міжнародної безпеки і стабільності. Може початися багатостороння гонка озброєнь відразу в декількох регіонах; подальшої ерозії зазнає система контролю над озброєннями. Це загрожує серйозними небезпеками для стійкості режиму Договору про нерозповсюдження ядерної зброї (ДНЯЗ) і перспектив подальшого ядерного роззброєння", - йдеться в повідомленні.

При цьому в МЗС РФ заявляють, що США ведуть активну розробку нових ракетних систем середньої дальності. "Змушені готуватися до їхнього потенційного розгортання", - зазначили у відомстві.

"Зацікавлені в тому, щоб уникнути нових ракетних криз в Європі та інших регіонах. Тому оголосили односторонній мораторій на розгортання перспективних ракет середньої і меншої дальності у відповідних регіонах, включаючи Європу, доти, поки там не з'являться аналогічні американські системи. Сподіваємося, що у Вашингтоні та інших столицях НАТО візьме гору відповідальний підхід до забезпечення європейської безпеки", - додали в МЗС РФ.


USERS COMMENTS

Ваше ім'я
Ваша поштова скринька
Заголовок
Ваш відгук
Залишилось сомволів
| | | Додати в вибране
Пошук
Підписка
Центр миру, конверсії та зовнішньої політики України
Інститут євро-атлантичного співробітництва
Центр "Україна - Європейський вибір"
Defense Express
Центр європейських та трансатлантичних студій

Rambler's Top100 Rambler's Top100


Міжнародний фонд відродження Проект здійснено за підтримки
Міжнародного Фонду "Відродження"
Міжнародний фонд відродження Проект здійснено за підтримки
Центру інформації та документації НАТО в Україні
© 2004 - 2024. ЄВРОАТЛАНТИКА.UA
Всі права захищено.

Даний проект фінансується, зокрема, за підтримки Гранту Відділу зв'язків із громадськістю Посольства США в Україні. Точки зору, висновки або рекомендації відображають позиції авторів і не обов'язково збігаються із позицією Державного Департаменту США.
На головну Анонси подій Новини Аналітика Топ новини та коментарі Мережа експертів Про проект