ТОП НОВИНИ ТА КОМЕНТАРІ

14.07.2004 | Єврокомісія виграла вирішальну справу щодо євро
Автор - Євроатлантична Україна

Європейська Комісія відзначає значну перемогу після ухвалення Європейським Судом юстиції рішення про відміну призупинення дисциплінарних процедур проти Франції та Німеччини, які неодноразово порушували встановлені правила щодо євро. Ситуація навколо цього вкрай складного питання почала загострюватися наприкінці минулого року і, зокрема, використовувалися різними учасниками протистояння для вирішення відверто політичних цілей.


В короткому підсумковому рішенні Суду, яке було оприлюднене в Люксембурзі 13 липня, йдеться про “анулювання рішень, схвалених Радою ЄС, в яких процедури щодо порушників ліміту перевищення бюджету призупинені”.


Дане рішення може свідчити про перемогу вищого виконавчого органу ЄС та підтверджує його роль як основного провідника економічної політики ЄС.


Але, існують легальні перепони щодо практичної реалізації прийнятих рішень. Так як рішення Ради відмінені, міністри фінансів повинні виробити інші рішення, що будуть базуватися на рекомендаційних висновках Комісії. Саме ці висновки були незаконно відхилені Радою ЄС.


При цьому, треба враховувати неоднозначне ставлення членів ЄС щодо правил, встановлених в Пакті стабільності та зростання. Німеччина та Франція, які повинні сплатити штрафи більш ніж по 10 мільярдів доларів кожна, категорично виступають проти правил Пакту, вважаючи іх такими, що не відповідають нинішнім економічним реаліям Європейського Союзу.


На відміну від такої позиції, Нідерланди, які головують з 1 липня в ЄС, жорстко наполягають на дотриманні правил щодо стабільності євро, вітаючи рішення Європейського Суду. Враховуючи початок бюджетних баталій, можна чітко передбачити суттєвий політичний розділ між країнами, що займають діаметрально протилежні позиції.
  USERS COMMENTS

Ваше ім'я
Ваша поштова скринька
Заголовок
Ваш відгук
Залишилось сомволів
| | | Додати в вибране
Пошук
Підписка
Центр миру, конверсії та зовнішньої політики України
Інститут євро-атлантичного співробітництва
Центр "Україна - Європейський вибір"
Defense Express
Центр європейських та трансатлантичних студій

Rambler's Top100 Rambler's Top100


Міжнародний фонд відродження Проект здійснено за підтримки
Міжнародного Фонду "Відродження"
Міжнародний фонд відродження Проект здійснено за підтримки
Центру інформації та документації НАТО в Україні
© 2004 - 2022. ЄВРОАТЛАНТИКА.UA
Всі права захищено.

Даний проект фінансується, зокрема, за підтримки Гранту Відділу зв'язків із громадськістю Посольства США в Україні. Точки зору, висновки або рекомендації відображають позиції авторів і не обов'язково збігаються із позицією Державного Департаменту США.
На головну Анонси подій Новини Аналітика Топ новини та коментарі Мережа експертів Про проект