ТОП НОВИНИ ТА КОМЕНТАРІ

05.12.2018 | Останні конвульсії ДРСМД. Повернення історії
Олексій Коломієць - Президент Центру європейських та трансатлантичних студій

Якщо рухнув «світовий порядок», який немовби існував після закінчення Холодної війни, так чому повинні продовжувати існувати ті підвалини та параметри, який той «порядок» підтримували? Але, якщо той «світовий порядок» був лише виключенням із сталих правил історії, коли історія дійсно повернулася, тоді існування тих підвалин та параметрів взагалі є аномальним, шкідливим та небезпечним.

Невже не зрозуміло, що Холодна Війна ніколи не завершувалася? Вона «завершилася» у головах тих, хто, в тому числі, привів світ до нинішнього стану. Стану, в порівнянні з яким, Холодна Війна повинна визначатися, як «масштабне дружелюбне співіснування».

Стратегічна поведінка Білого Дому щодо Договору про ракети середньої та малої дальності шокує. Єдине, що може цей шок зняти, так це те, що за такою поведінкою той самий, єдино правильний розрахунок, яким керувався Президент Трамп, коли виводив США із божевільно-ідіотської «ірансько -ядерної» угоди.

Кремль ніколи не піде на добровільне знищення своїх переваг, які він отримав в результаті глибинної ерозії ДРСМД та, особливо, від договору СТАРТ-2. Саме діями союзників Путіна в обличчі Кілнтон та Обами був підписаний СТАРТ-2, який Росія не виконує та який суттєво змістив баланс ядерних стратегічних озброєнь на користь кремлівського режиму.

Неймовірний диспаритет у звичайних силах в Європі на користь США та НАТО, або краще, того, що від НАТО залишилося, не залишало Кремлю іншого виходу, як нарощувати свій тактичний ядерний потенціал, який повністю підпадає під умови ДРСМД. Та це не головне.

Кремль та Путін Холодну Війну не завершували ніколи. Зараз, коли так званий «європейський геополітичний порядок» впав, у «кремлівських мрійників» не залишилося іншого, як створювати «буферні», або «граничні» зони. Україна вже у такій зоні. Тому доля ДРСМД вирішена. Видається, Дональд Трамп це знає та знає давно.

Так чому секретар Помпео продовжує й надалі заохочувати ворога в обличчі Кремля та все ближче наближати до Москви її союзників – Берлін та Париж?

Трамп вже прийняв рішення щодо НАТО? Сумнівів щодо цього вже, майже, не залишилося. Трамп вже ухвалив рішення де в Європі будуть розміщені новітні американські ракетні комплекси? Так у цьому й немає особливої таємниці. Як й те, що поки в Україні є ставленик Путіна – Порошенко, а до влади рветься ще одна союзниця кремлівського диктатора – Тимошенко, американські ракети середньої та малої дальності на українській землі розмішені не будуть. А саме українська територія є стратегічно вирішальної у новітній європейській силовій стратегічній архітектурі.

Останні конвульсії ДРСМД можуть коштувати дуже дорого, якщо продовжаться безглузді загравання із кремлівськими диктаторами. Підписання ДРСМД у 1987 році було помилкою, яку, напевно, неможливо було уникнути. Можливо, Радянський Союз впав й без того Договору. Але, то що він відкрив шлях до нинішнього повернення історії – це безсумнівно. І краще Трампу не мріяти про «новий ДРСМД" вже із Китаєм та Росією.


USERS COMMENTS

Ваше ім'я
Ваша поштова скринька
Заголовок
Ваш відгук
Залишилось сомволів
| | | Додати в вибране
Пошук
Підписка
Центр миру, конверсії та зовнішньої політики України
Інститут євро-атлантичного співробітництва
Центр "Україна - Європейський вибір"
Defense Express
Центр європейських та трансатлантичних студій

Rambler's Top100 Rambler's Top100


Міжнародний фонд відродження Проект здійснено за підтримки
Міжнародного Фонду "Відродження"
Міжнародний фонд відродження Проект здійснено за підтримки
Центру інформації та документації НАТО в Україні
© 2004 - 2024. ЄВРОАТЛАНТИКА.UA
Всі права захищено.

Даний проект фінансується, зокрема, за підтримки Гранту Відділу зв'язків із громадськістю Посольства США в Україні. Точки зору, висновки або рекомендації відображають позиції авторів і не обов'язково збігаються із позицією Державного Департаменту США.
На головну Анонси подій Новини Аналітика Топ новини та коментарі Мережа експертів Про проект