ТОП НОВИНИ ТА КОМЕНТАРІ

16.10.2018 | Баварія. Кінець Меркель?
Олексій Коломієць - Президент Центру європейських та трансатлантичних студій

Те, що ХСС отримає дуже погані результати на виборах до земельного парламенту у Баварії, було відомо давно. Питання полягало в тому, наскільки поганими стануть вкрай важливі вибори 14 жовтня 2018 року для ХСС та як ті результати вплинуть на геополітичний пейзаж у ФРН?

Вперше з 1950 року, ХСС втратив абсолютну більшість у баварському ландстазі. Лідери Союзу, у відчаї, дивлячись на результати, заявили, що вони «приймають їх із смиренністю». Перед ХСС у Баварії тепер постали величезні виклики.

Але, після баварського політичного землетрусу вирішальні виклики, передусім, постали перед Німеччиною та Європою. Те, що у ФРН процес «повстання проти Меркель» не зупинити, це доконаний факт. Колишня головна комсомолка ГДР буде чіплятися за владу із усіх сил. Коли розпочнеться, якщо розпочнеться, процес розслідування її канцлерства, світ вибухне. Заглиблюватися у далекі часи не буде потреби. Треба буде розпочати від ролі Меркель у «порятунку» Греції.

Меркель після голосування в Баварії мовчить, як вона мовчала весь тиждень перед виборами. Можна тільки припустити, якого рівня суперечки відбуваються зараз у вищих кабінетах влади Берліну. Мова йде про владу, про велику владу – як у ФРН, так і в ЄС.
Майже миттєво після виборів поповзли чутки, що першою жертвою виборів у Баварії та провального результату ХСС, може стати відставка міністра внутрішніх справ Німеччини Хорста Зеехофера. Якщо Зеехофер буде вимушений піти, ситуація стане, скоріш за все, майже некерованою. Тоді однозначно, уряд Ангели Меркель не втримається. Беручи до уваги повний провал СДН, коаліція у Берліні, можливо, доживає свої останні дні, або тижні.

Для загнаної в кут путінської соратниці - Меркель, кожний час на вагу. Вона буде робити все можливе та неможливе, аби відтягнути свій відхід та неминучу розплату. Вона буде тягнути до грудня, коли відбудеться щорічна конференція ХДС. Але, час неухильно грає проти неї та проти ФРН, в цілому.

Меркель, як виглядає, немає до кого звернутися, як тільки до свого стійкого соратника у Кремлі. Путін готовий допомогти. У нього немає іншого виходу. Хіба що, у Кремлі знайшли вже у ФРН свою нову креатуру.

Яка величезна та страшна помилка була зроблена, що ФРН продовжує перебувати в НАТО. Німеччину, разом із Меркель та її товаришами, треба було виганяти із Альянсу ще десять років тому. Зараз, можливо, це вже немає значення, тому що НАТО само на межі свого подальшого існування та відволікатися на ФРН, майже, немає жодного сенсу.

ФРН після виборів у Баварії увійшла у стан глобальної та потужної політичної турбулентності. Через декілька місяців ми вже можемо не впізнати стратегічний ландшафт к Європі. Для недопущення найгіршого, тобто нової європейської війни, Німеччина повинна бути ізольована та перейти під дуже жорсткий зовнішній контроль, передусім, з боку США а уряду Трампа. Поки, ще не пізно. Кремль та Путін знають про це.


USERS COMMENTS

Ваше ім'я
Ваша поштова скринька
Заголовок
Ваш відгук
Залишилось сомволів
| | | Додати в вибране
Пошук
Підписка
Центр миру, конверсії та зовнішньої політики України
Інститут євро-атлантичного співробітництва
Центр "Україна - Європейський вибір"
Defense Express
Центр європейських та трансатлантичних студій

Rambler's Top100 Rambler's Top100


Міжнародний фонд відродження Проект здійснено за підтримки
Міжнародного Фонду "Відродження"
Міжнародний фонд відродження Проект здійснено за підтримки
Центру інформації та документації НАТО в Україні
© 2004 - 2024. ЄВРОАТЛАНТИКА.UA
Всі права захищено.

Даний проект фінансується, зокрема, за підтримки Гранту Відділу зв'язків із громадськістю Посольства США в Україні. Точки зору, висновки або рекомендації відображають позиції авторів і не обов'язково збігаються із позицією Державного Департаменту США.
На головну Анонси подій Новини Аналітика Топ новини та коментарі Мережа експертів Про проект