ТОП НОВИНИ ТА КОМЕНТАРІ

09.10.2018 | Роуз Гьотемьоллер та спадщина Обами – Клінтон: ліквідація НАТО
Олексій Коломієць - Президент Центру європейських та трансатлантичних студій

У жовтні 2009 року словацький експерт Томаш Валашек, якій тоді працював у британському Центрі європейських реформ (CER), у своїй статті, присвяченій основам зовнішньої політики Барака Обами, вказав на статтю Роуз Гьотемьоллер, датовану роком раніше. Тоді Гьотемьоллер працювала у Московському Центрі Фонду Карнегі. У тій статті нинішня перша заступниця Генерального Секретаря НАТО відкрито та відверто виступала проти розширення НАТО.

Так сталося, що через декілька років, сам Валашек представляв Словаччину в НАТО в якості посла, а після звільнення з тієї посади, перейшов не куди-небудь, а керувати Брюссельським Центром того самого Фонду Карнегі. Фонду, який став абсолютно рупором лівих та ультра-лівих поглядів.

Барак Хуссейн Обама визначив Роуз Гьотемьоллер, як представницю США в НАТО на одній із найвищих посад, а саме, заступника Генерального Секретаря Альянсу, для просування виключно його порядку денного, який повинна була проводити Хілларі Родмен Клінтон. Угруповання Обами – Байдена – Клінтон – Керрі – Райс й в думках не допускало, що Клінтон може програти Дональду Трампу. Так саме вважали й вищі чинник в структурах НАТО.

Роуз Гьотемьоллер, після повернення до Вашингтону із Росії у 2009 році, була призначена Обамою – Клінтон на одну із ключових посад у Держдепі – заступника Держсекретаря з питань стратегічних озброєнь. Роуз Гьотемьоллер, – з лівими, про-російськими та анти-натівськими поглядами, стала відповідальною за той напрямок, який складав підвалини стратегічного мислення, як самого Барака Обами, так і його адміністрації.

Через рік у Празі, Барак Обама підписав Договір СТАРТ – 3, який, передусім, готувала Роуз Гьотемьоллер, та який невдовзі надав величезної стратегічної переваги Кремлю, а Сполучені Штати, в принципі, не отримали нічого.

Всі роки перебування Роуз Гьотемьоллер у Державному департаменті були підпорядковані визначеній та стратегічній меті – умиротворення та відступ, вдаючи це за новий, як вони його називали, прогресивний курс. Курс, який призвів, як й повинно було статися, до повного поновлення силової глобальної стратегічної конкуренції, яка набагато жорсткіша, аніж часи Холодної Війни.

Призначення Гьотемьоллер на одну із найвищих посад у НАТО слугувало також в якості своєрідної вдячності від Барака Обами та Хілларі Клінтон. Роуз Гьотемьоллер була однією із основних фігур, які збирали кошти на президентську кампанію Клінтон. Більше того, вона сама спрямовувала свої власні кошти у виборчий фонд Клінтон.

Та все ж таки, кошти та підтримка у виборчій кампанії – це одне. Імплементація порядку денного Обами – Клінтон у НАТО – абсолютно інше.

Після перемоги Дональда Трампа в НАТО стався глобальний шок. Те ж саме сталося, не могло не статися, із Роуз Гьотемьоллер. У Республіканській партії США та серед сенаторів та конгресменів-республіканців, за багатьма свідченнями, її ненавидять. Відразу після перемоги конгресмени та вище партійне керівництво республіканців зажадали негайного звільнення Роуз Гьотемьоллер, розуміючи її тотальну несумісність та повну ворожість, як із Президентом Трампом, так і з його політичною філософією.

Є багато даних та інформації щодо того, чому до сих пір ця персона ще в НАТО. Те, що вона маргіналізована, не викликає сумнівів. Те, що вона відрізана від критичної інформації, що надходить із офіційного Вашингтону до Місії США в НАТО, також зрозуміло. Те, що вона, практично, є свого роду «туристом», яка за кошти платників податків, подорожує світом на різні порожні зібрання, доконаний факт. Але, надкритично те, що Гьотемьоллер продовжує втілювати порядок денний Обами – Клінтон, заради чого вона й була призначена в НАТО. Втілює за підтримки дуже високих посадовців, як в самому НАТО, так й у відповідних столицях країн-членів, звичайно, передусім у Берліні.

По цілій вертикалі Альянсу розставлені персони, які прямо, або опосередковано, підпорядковані Роуз Гьотемьоллер. Ця вертикаль простягнулася й до Києва, де, вже майже немає сумнівів, працюють її протеже. Пам’ятаєте про її статтю про розширення НАТО? Так чим займають ставленики Гьотемьоллер в Україні? Відповідь цілком зрозуміла.

Її відкритий спротив розширенню та трансформації НАТО не просто політичний. Це філософія таких,, як Роуз Гьотемьоллер. Вони ненавидять НАТО, вони всі за Росію, вони всі проти України і вони всі проти свободи. Такі, як Роуз Гьотемьоллер, це ті, хто призвів світ до нинішньої геополітичної катастрофи.

Чому не приймаються рішення у Білому домі Трампа? Так, можна погодитися, що краще таких, як Гьотемьоллер, не чіпати. Але, скільки довго не чіпати, коли на очах робиться все, аби максимально нашкодити уряду Трампа та Альянсу? Де та межа, за якою залишається єдине вірне рішення. І, головне, питання не в уряді Трампа. Питання у свободі та незалежності, за яку повинно боротися НАТО. НАТО, яке ліквідовується Гьотемьоллер та такими самими як вона, у якості спадщини Обами – Клінтон.


USERS COMMENTS

Ваше ім'я
Ваша поштова скринька
Заголовок
Ваш відгук
Залишилось сомволів
| | | Додати в вибране
Пошук
Підписка
Центр миру, конверсії та зовнішньої політики України
Інститут євро-атлантичного співробітництва
Центр "Україна - Європейський вибір"
Defense Express
Центр європейських та трансатлантичних студій

Rambler's Top100 Rambler's Top100


Міжнародний фонд відродження Проект здійснено за підтримки
Міжнародного Фонду "Відродження"
Міжнародний фонд відродження Проект здійснено за підтримки
Центру інформації та документації НАТО в Україні
© 2004 - 3397. ЄВРОАТЛАНТИКА.UA
Всі права захищено.

Даний проект фінансується, зокрема, за підтримки Гранту Відділу зв'язків із громадськістю Посольства США в Україні. Точки зору, висновки або рекомендації відображають позиції авторів і не обов'язково збігаються із позицією Державного Департаменту США.
На головну Анонси подій Новини Аналітика Топ новини та коментарі Мережа експертів Про проект