ТОП НОВИНИ ТА КОМЕНТАРІ

03.10.2018 | Вучич розповів про "чесне та дружелюбне ставлення Путіна та Росії до сербського народу та Сербії"
Джерело - Європейська правда

Президент Сербії Александар Вучич після зустрічі з президентом Росії Владіміром Путіним у Москві заявив про необхідність для його країни мати додатковий газовий потік з Росії на випадок "проблем" з українським транзитом.

Вучич зазначив, що для Сербії потрібно все більше і більше промислового газу, і що у разі проблем з постачанням газу через Україну, "ми б забезпечили надходження газу через Болгарію з "Турецького потоку".

Сербський лідер розповів про "чесне та дружелюбне ставлення Путіна та Росії до сербського народу та Сербії". За його словами, сторони домовилися про конкретні кроки, про які, за його словами, наразі не можна говорити. Вучич зазначив, що в ході переговорів принаймні 45 - 50 хвилин було приділено темі Косово і Метохії.

Він також зазначив, що "Сербія не має ані прагнення, ані бажання бути частиною НАТО. Сербія хоче зберегти свій військовий нейтралітет".

"І саме тому ми працюємо над зміцненням нашої армії, щоб ми могли протистояти будь-якої можливої атаці і агресії проти нашої країни", - підкреслив Вучич і додав, що Росія пообіцяла підтримку у цьому питанні.

Крім того, Вучич висловив подяку Москві за підтримку в усіх міжнародних організаціях.

"Це робиться завдяки президенту Путіну", - сказав президент Сербії.

"Турецький потік" є частиною планів Кремля обійти Україну, яка зараз є основним транзитним маршрутом російського газу в Європу, і зміцнити свої позиції на європейському газовому ринку. Він складається з двох ліній з річною потужністю 15,7 млрд куб. м кожна, які будуть проходити під Чорним морем до Туреччини. Перша лінія, вже завершена, буде використовуватися для місцевого споживання.

Друга лінія планується через Туреччину до Південно-Східної і центральної Європи. Софія сподівається досягти угоди з Москвою, Анкарою і Брюсселем про те, що частина російського газу з "Турецького потоку" може бути транспортована через Болгарію в Сербію, Угорщину та Австрію, а частина може бути продана на запланованому газовому хабі.



Нагадаємо, Вучич привів армію Сербії в стан бойової готовності через приїзд президента Косово Хашима Тачі на озеро Газіводе, яке забезпечує водою ГЕС Газіводе на кордоні Сербії та Косова. Північ Косова - регіон здебільшого населений сербами. Доступ туди спецслужбам Приштини дозволений лише за погодженням з миротворчою місією НАТО KFOR та сербськими муніципалітетами на півночі Косова.

21 серпня сербська армія офіційно взяла на озброєння два російських винищувачі МіГ-29, у той час як сербська влада веде подальші перемовини з РФ про покупку військового озброєння – у тому числі бойових та транспортних вертольотів.

Російські та сербські військові льотчики проводять навчання на території Сербії з 1 по 5 жовтня на винищувачах МіГ-29 і вертольотах Мі-8 у рамках об'єднаних екіпажів.


USERS COMMENTS

Ваше ім'я
Ваша поштова скринька
Заголовок
Ваш відгук
Залишилось сомволів
| | | Додати в вибране
Пошук
Підписка
Центр миру, конверсії та зовнішньої політики України
Інститут євро-атлантичного співробітництва
Центр "Україна - Європейський вибір"
Defense Express
Центр європейських та трансатлантичних студій

Rambler's Top100 Rambler's Top100


Міжнародний фонд відродження Проект здійснено за підтримки
Міжнародного Фонду "Відродження"
Міжнародний фонд відродження Проект здійснено за підтримки
Центру інформації та документації НАТО в Україні
© 2004 - 2024. ЄВРОАТЛАНТИКА.UA
Всі права захищено.

Даний проект фінансується, зокрема, за підтримки Гранту Відділу зв'язків із громадськістю Посольства США в Україні. Точки зору, висновки або рекомендації відображають позиції авторів і не обов'язково збігаються із позицією Державного Департаменту США.
На головну Анонси подій Новини Аналітика Топ новини та коментарі Мережа експертів Про проект