ТОП НОВИНИ ТА КОМЕНТАРІ

16.09.2018 | Союз Путіна-Меркель. Зміцнення та гарантії
Олексій Коломієць - Президент Центру європейських та трансатлантичних студій

Після багатогодинної зустрічі між двома союзниками – Меркель та Путіним на околицях Берліну, майже місяць тому, настав час імплементації досягнутих домовленостей за наступними ключовими напрямками – утворення нового геополітичного європейського порядку, демонтаж та знищення НАТО та закладення нової геополітичної архітектури на Близькому Сході.

Саме для обговорення реальних кроків втілення вказаних вище напрямків до Берліну приїздив Лавров. До одного із найбільш реакційних політиків сучасної Німеччини та найближчого союзника Кремля у Берліні - Мааса. Приїзд Лаврова не міг не відбутися й він із Маасом не могли не домовитися.

Звичайно, що ФРН абсолютно не гравець у занадто складному силовому зіткненні на Близькому Сході. Але, Путіну режим Меркель у Берліні потрібен заради того, щоб заблокувати будь-які спроби європейських країн, включаючи й Велику Британію, щодо зміни того, що коїться у тому регіоні. Жодних сумнівів, що Лавров досяг своєї мети.

Путін 17 вересня у Сочі зустрічається із Ердоганом, який, поки що, відмовився виконувати рішення «Тегеранського саміту». Майже стовідсотково, що після сочинських бесід із кремлівським мрійником Ердоган заявить, що союз Москви – Тегерану та Анкари є непохитним та єдиним. А потім можна чекати на зустріч Ердогана із Меркель. А де ж Путін та Хаменеї, та аль-Асад будуть брати кошти на біженців, що вже хлинули із Ідлібу та на «відновлення» Сирії.

Лавров, майже немає сумнівів, наполягав на подальшій ерозії та демонтажу НАТО, у якій Меркель та її підручні відіграють вирішальну роль. У цій площині між Москвою та Берліном розходжень немає. Цілковита гармонія, як й повинно бути серед союзників. Дональд Трамп це знає. Ось де витоки вибухової поведінки американського президента на Брюссельському саміті НАТО.

Що веде до головного - утворення нового геополітичного європейського порядку. Зовсім недаремно, що за декілька днів перед берлінським вояжем Лаврова, була зустріч Меркель із Макроном у Марселі. Зустріч – виключно про геополітику та майбутнє ЄС та Європи.

Казати, що обидва – Макрон та Меркель в стані істерії та агонії, це нічного не сказати. Кремль про це знає й діє відповідно, професійно та цілеспрямовано. Але й поспішає також. Тому що Білий Дім Трампа має свою «європейську стратегію», згідно якої, Меркель – це противник, якщо не ворог. Правильна стратегія. Для України Меркель – це ворог.

Виходячи із сучасного розвитку, почалася підготовка саміту Росія – Німеччина – Франція. Коли він може відбутися? Можна сказати трохи по-іншому: «Такий саміт відбудеться до дня виходу Британії з ЄС, чи відразу після, коли від ЄС, фактично, вже нічого не залишиться й перед очима союзників – Путіна, Меркель та Макрона буде простягатися випалений європейський геополітичний ландшафт?».

І, напевно, паралельно може розпочатися підготовка іншого саміту – Росія- Іран – Туреччина – Німеччина – Франція. Недаремно, що Ердоган декілька тижнів тому пропонував зібрати саміт Москви – Анкари – Берліну – Парижу. Путін сказав – «ні». Зараз, кремлівський диктатор, майже точно, скаже «так».


USERS COMMENTS

Ваше ім'я
Ваша поштова скринька
Заголовок
Ваш відгук
Залишилось сомволів
| | | Додати в вибране
Пошук
Підписка
Центр миру, конверсії та зовнішньої політики України
Інститут євро-атлантичного співробітництва
Центр "Україна - Європейський вибір"
Defense Express
Центр європейських та трансатлантичних студій

Rambler's Top100 Rambler's Top100


Міжнародний фонд відродження Проект здійснено за підтримки
Міжнародного Фонду "Відродження"
Міжнародний фонд відродження Проект здійснено за підтримки
Центру інформації та документації НАТО в Україні
© 2004 - 2024. ЄВРОАТЛАНТИКА.UA
Всі права захищено.

Даний проект фінансується, зокрема, за підтримки Гранту Відділу зв'язків із громадськістю Посольства США в Україні. Точки зору, висновки або рекомендації відображають позиції авторів і не обов'язково збігаються із позицією Державного Департаменту США.
На головну Анонси подій Новини Аналітика Топ новини та коментарі Мережа експертів Про проект