ТОП НОВИНИ ТА КОМЕНТАРІ

29.07.2005 | Шість провідних країн уклали принципово нову угоду про захист довкілля
Джерело - Korespondent.net

США, Австралія, Японія, Індія, Китай і Південна Корея уклали нову угоду про обмеження викидів парникових газів, яка принципово відрізняється від Кіотського протоколу.

 

Відповідно до нового договору, скорочення шкідливих викидів досягається не обмеженням на виробницто вуглевмісних видів пального, а використанням новітніх систем і технологій очищення на підприємствах та механізмів передання "чистих" технологій від розвинених країн до тих, що розвиваються.

Документ підписано на зустрічі міністрів країн Азіатсько-Тихоокеанського басейну в столиці Лаосу. Міністр охорони довкілля Австралії Ян Кембелл пообіцяв оприлюднити деталі найближчим часом.

Виступаючи перед журналістами, він сказав що Кіотський протокол не зможе перешкодити змінам клімату. "протокол приведе до скорочення обсягів викиду парникових газів на 40%, але світові треба скоротити їх на 50", - сказав Кембелл.

"Треба придумати кращий спосіб", - додав він, фактично повторюючи слова американського президента Джорджа Буша, сказані перед останнім саммітом G8.

Голова Ради Білого дому з якості довкілля Джим Коннахтон, у свою чергу, заявив, що нова угода в жодному разі не нівелює Кіотський протокол і не заміняє його, а лише доповнює.

Однак прихильники Кіоту непохитні - "Ці ініціативи гарні, але їх слід втілювати в життя не замість Кіотського протоколу, а разом із ним", - думає доктор Раджендра Пачаурі, голова Міжурядового комітету з вивчення проблем зміни клімату.

США й Австралія відмовилися підписувати Кіотский протокол, мотивуючи це серйозним збитком, якого завдасть протокол їхній економіці.

 


USERS COMMENTS

Ваше ім'я
Ваша поштова скринька
Заголовок
Ваш відгук
Залишилось сомволів
| | | Додати в вибране
Пошук
Підписка
Центр миру, конверсії та зовнішньої політики України
Інститут євро-атлантичного співробітництва
Центр "Україна - Європейський вибір"
Defense Express
Центр європейських та трансатлантичних студій

Rambler's Top100 Rambler's Top100


Міжнародний фонд відродження Проект здійснено за підтримки
Міжнародного Фонду "Відродження"
Міжнародний фонд відродження Проект здійснено за підтримки
Центру інформації та документації НАТО в Україні
© 2004 - 245. ЄВРОАТЛАНТИКА.UA
Всі права захищено.

Даний проект фінансується, зокрема, за підтримки Гранту Відділу зв'язків із громадськістю Посольства США в Україні. Точки зору, висновки або рекомендації відображають позиції авторів і не обов'язково збігаються із позицією Державного Департаменту США.
На головну Анонси подій Новини Аналітика Топ новини та коментарі Мережа експертів Про проект