ТОП НОВИНИ ТА КОМЕНТАРІ

28.07.2005 | Київ починає розслідування оборудок з туркменським газом, пише Financial Times
Джерело - Українська служба "Радіо свобода"

Впливовий британський діловий щоденник Financial Times повідомляє у середу про те, що Українська Служба безпеки розпочала розслідування питання, чи контролює міжнародна злочинна група поставки газу компанією “РосУкрЕнерго”. Цю інформацію в інтерв’ю газеті ще раз підтвердив голова СБУ Олександр Турчинов. А першими серед міжнародних засобів масової інформації тему про можливу причетність організованої злочинності до махінацій з газом через компанію “РосУкрЕнерго” порушило радіо “Свобода” ще півтора року тому.


За словами Олександра Турчинова, його відомство розслідує, чи компанію “РосУкрЕнерго”, яка наполовину належить “Газпрому”, зареєстрована у Швейцарії і займається продажем туркменського газу, контролює непрямим шляхом один з найбільших кримінальних босів на пострадянському просторі. Йдеться про уродженця України та російського громадянина Семена Могилевича, який уже кілька років перебуває у списку найбільш розшукуваних злочинців Федерального Бюро Розслідування Сполучених Штатів.

Це розслідування, яке, як повідомляє газета, є частиною ширшого вивчення схем відмивання грошей, пов’язаних із продажем туркменського газу, може ще більше зіпсувати стосунки Києва з “Газпромом” і Росією. З іншого боку, воно підкреслює прагнення нової влади подолати проблеми корупції.

Як наголошує Олександр Турчинов, хоча прізвища Могилевича і немає у документах про продаж газу чи у реєстраційних паперах, “є багато свідчень того, що підконтрольна йому група людей може брати у цьому участь”. Вони, на думку голови СБУ, можуть контролювати керівництво “РосУкрЕнерго”.

Компанію “РосУкрЕнрего”, що є посередником між російським “Ґазпромом” та українським “Нафтогазом”, було створено рік тому для транзиту туркменського газу в Європу. Половина компанії, про створення якої домовлялися особисто президент Росії Володимир Путін та тодішній президент України Леонід Кучма, належить “Ґазпрому”. Іншу половину тримає в своїх руках зареєстрована в Австрії компанія “Centragas Holding”. Імена її власників не розголошуються. Але виконавчий директор компанії Вольфганг Путчек відкидає будь-яке пов’язання власників з мафією.

На думку ж речника “Ґазпрому” Дениса Іґнатьєва, це розслідування СБУ може бути пов’язане з намаганням нинішньої української влади очорнити попередній режим. За словами Іґнатьєва, перевіряти власників “Centragas Holding” повинна була Україна і “Газпром” не ставив зайвих запитань. Але все ж таки, на думку речника “Газпрому”, навряд чи ці власники були пов’язані з “такою людиною, як Могилевич”. Останнього підозрюють у тому, що він керує злочинним угрупованням, що оперує у 30 країнах світу і займається усім спектром міжнародних злочинів: від здирництва і вбивств до контрабанди людьми, відмивання грошей та фінансових махінацій.


USERS COMMENTS

Ваше ім'я
Ваша поштова скринька
Заголовок
Ваш відгук
Залишилось сомволів
| | | Додати в вибране
Пошук
Підписка
Центр миру, конверсії та зовнішньої політики України
Інститут євро-атлантичного співробітництва
Центр "Україна - Європейський вибір"
Defense Express
Центр європейських та трансатлантичних студій

Rambler's Top100 Rambler's Top100


Міжнародний фонд відродження Проект здійснено за підтримки
Міжнародного Фонду "Відродження"
Міжнародний фонд відродження Проект здійснено за підтримки
Центру інформації та документації НАТО в Україні
© 2004 - 266. ЄВРОАТЛАНТИКА.UA
Всі права захищено.

Даний проект фінансується, зокрема, за підтримки Гранту Відділу зв'язків із громадськістю Посольства США в Україні. Точки зору, висновки або рекомендації відображають позиції авторів і не обов'язково збігаються із позицією Державного Департаменту США.
На головну Анонси подій Новини Аналітика Топ новини та коментарі Мережа експертів Про проект