ТОП НОВИНИ ТА КОМЕНТАРІ

25.07.2005 | Криза завеликих очікувань?
Джерело - Українська служба ВВС

"Привабливість помаранчової революції починає тьмяніти" - промовляє заголовок статті в британській газеті "Індепендент", кореспондентка якої пише про розчарування багатьох українців результатами діяльності нової влади за 6 місяців після перемоги Віктора Ющенка на виборах президента. 
 
Хоча на перший погляд у Києві і досі залишається ейфорія і відчуття "влади народу", дедалі гучніше лунають голоси тих, хто пов'язував з революцією надії на швидкі та незворотні зміни на краще:

"Однією з рушійних сил помаранчевої революції була міська молодь, яка бачила у тандемі Ющенко-Тимошенко нове майбутнє для себе і цілої країни; майбутнє, в якому Україна стане частиною єдиної Європи. Інтелігенція сподівалася, що нова влада зможе швидко приборкати корупцію. Журналісти вірили в остаточну перемогу принципів свободи слова. Сотні тисяч тих, хто минулого грудня заповнював київський Майдан Незалежності, вірили, що після перемоги революції в країні не буде нічого неможливого".

Але тепер лави скептиків поповнюються щодня, веде далі "Індепендент". Багато хто скаржиться, що усе, чим віддячив їм уряд за героїчні зусилля минулої зими - це постійні підвищення цін, чвари всередині самої влади і непродумані політичні та економічні кроки, базовані на ідеології вільного ринку, яку мало хто розуміє. Найяскравішим прикладом "холостих пострілів" влади газета називає політику щодо перегляду приватизації минулих років:

"Для пересічних громадян усе виглядає просто: конфіскувати в олігархів незаконно придбане майно і поділити поміж усіх. Але уряд змушений діяти обережно, щоби не дестабілізувати крихку економіку країни і не відлякати потенційних інвесторів. Показовою є історія з комбінатом "Криворіжсталь", фактично націоналізованим минулого місяця. Уряд обіцяє новий аукціон з продажу підприємства, але умови і часові рамки повторної приватизації змінюються щотижня, якщо не щодня".

Також невдачі супроводжують зусилля президента і прем'єра у законодавчому забезпеченні реформ, пише "Індепендент". З 14 ключових законів, які уряд прагнув затвердити у Верховній Раді до парламентських літніх канікул, ухвалено лише 8, а йдеться про закони, без яких Києву важко розраховувати на вступ до Світової організації торгівлі до кінця цього року. Парламент взагалі перетворився на поле кулачних боїв між прихильниками і опонентами влади, що може мати глибокі негативні наслідки:

"Якщо, як передбачають деякі оглядачі, результати парламентських виборів наступного року відобразять дедалі глибше розчарування діяльністю президента Ющенка і його уряду, склад нової Верховної Ради буде недостатньо реформістським, щоби забезпечити глибокі структурні реформи, без яких просування до Європи буде загальмовано на кілька років. Президент і прем'єр швидко втрачають політичний капітал, і якщо цю тенденцію не вдасться зупинити восени, Україна просто затупцює на місці".

Можливо, завершує "Індепендент", йдеться про кризу завеликих очікувань, і не варто було розраховувати на істотні зміни за якихось півроку після революції. На цьому наполягає і влада, як образно висловився кримський прем'єр Анатолій Матвієнко, заявивши, що посадивши картоплю, її не можна копати вже наступного дня, щойно відчуєш голод, а треба дати час вирости новій.

 


USERS COMMENTS

Ваше ім'я
Ваша поштова скринька
Заголовок
Ваш відгук
Залишилось сомволів
| | | Додати в вибране
Пошук
Підписка
Центр миру, конверсії та зовнішньої політики України
Інститут євро-атлантичного співробітництва
Центр "Україна - Європейський вибір"
Defense Express
Центр європейських та трансатлантичних студій

Rambler's Top100 Rambler's Top100


Міжнародний фонд відродження Проект здійснено за підтримки
Міжнародного Фонду "Відродження"
Міжнародний фонд відродження Проект здійснено за підтримки
Центру інформації та документації НАТО в Україні
© 2004 - 3148. ЄВРОАТЛАНТИКА.UA
Всі права захищено.

Даний проект фінансується, зокрема, за підтримки Гранту Відділу зв'язків із громадськістю Посольства США в Україні. Точки зору, висновки або рекомендації відображають позиції авторів і не обов'язково збігаються із позицією Державного Департаменту США.
На головну Анонси подій Новини Аналітика Топ новини та коментарі Мережа експертів Про проект